Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: [mechanika] ile bierze oleju??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn

    [mechanika] ile bierze oleju??

    witam.niedawno kupiłem e38 740 '93.i zastanawiam sie ile wam bierze oleju?jakie są dopuszczalne normy??

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Norma to chyba ok 1 litra na 1000km, ale mi spaliła tylko po ok 16tyś km.........

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar korni8808
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    91
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Jawor
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Norma to chyba ok 1 litra na 1000km, ale mi spaliła tylko po ok 16tyś km.........
    chyba na 10tys. a nie na tysiąc...
    jeżeli dolewasz 1-1,5l między wymianami to jeszcze nic złego...

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    kurcze niewiem jak to jest ale ja nigdy niedolewalem oleju, no moze do poloneza, zalewasz prawie na max a pozniej do nastepnej wymiany moze spasc najwyzej do min a z regoly nigdy niespada, niewiem czy juz pisalem ale moja pierwsza e36 miala taki zyczaj ze jak zalejesz na max to po 2 tys zejdzie na min i juz tak trzyma do nastepnej wymiany, wiec proponuje: poki niezejdzie ponizej min niema co sie martwic i tez niema sensu na sile trzymac sie poziomy maksymalnego

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Jak już jesteśmy przy temacie oleju to co ile go wymieniacie ?? bo ja na swoim zrobiłem coś kole 16Tkm i zaczynam się martwić że oil servis przysnął bo mam jeszcze jedną zieloną diodę zanim zaświeci sie czerwona to będzie ze 20 Tkm a to chyba trochę za dużo na olej ???

    P.S na ok 16 Tkm dolałem jakieś 0.4L bo komunikat wyskoczył

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja wymieniam jak mi sie zaswieci, nawet niezapisalem ile zrobilem wczesniej km :x

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    ja olej zmieniam co 10 tys bo firma przewaznie stawia :) a to ile doleje zalezy jak wciskam gaz ale nie pamietam kiedy nie dolewalem - taki urok bmw - poprostu biora ...

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    wszyscy biorą ! :P

  9. #9
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Olej wymienia się zgodnie ze wskazaniem tylko i wyłącznie jeżeli zalany jest zalecany "long life" z parametrami i certyfikatem BMW ! To co wyświetlane jest na pasku jest właśnie dla oleju "long life" - ja wymieniam co 12 - 14 tkm i jeżdżę na syntetyku (nie powinno się robic więcej jak 15tkm benzyniakiem) i nie piszcie też bzdur w stylu: że auto dostosowuje wymiany do stylu jazdy bo to poprostu kolejne mity... a widziałem też już większe głupoty w tym temacie... ;)

    Wystarczy poczytac instrukcję i sprawdzic jak się ma to co masz nalane do tego co powinno byc... ;) Olej to podstawa eksploatacji silnika i od niego dużo zależy więc im częściej tym lepiej i to wszystko w tym temacie.
    Dreams from Dreams - 7er...

  10. #10
    Powodzenia w jezdzeniu autem wedlug instrukcji :)

    Polecam glownie zastosowanie sie o nie zmienianie oleju w skrzyni

    pozdrawiam :) :D :D :what: :what: :hah:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •