Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: [mechanika] ile bierze oleju??

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    A ja pier..... w skrzyni nie wymieniam napisali nie wymieniać to nie ruszam chyba że nastąpi jakiś wyciek. Przecież nie będę poprawiał inżynierów którzy ją skonstruowali. Poza tym dlaczego ASO wzbrania się też przed taką wymianą ??? Czyżby nie chcieli zarobić ???

  2. #12
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez Kempes
    A ja pier..... w skrzyni nie wymieniam napisali nie wymieniać to nie ruszam chyba że nastąpi jakiś wyciek. Przecież nie będę poprawiał inżynierów którzy ją skonstruowali. Poza tym dlaczego ASO wzbrania się też przed taką wymianą ??? Czyżby nie chcieli zarobić ???
    Chcą zarobić-naprawa skrzyni jest droższa niż wymiana oleju ;)
    Co do oleju to ja wymieniam co roku lub co 15Tkm
    A z tym dolewanie oleju na maxa hmmm leje sie do 3/4 na bagnecie. Jeśli przelejesz to silnik pracuje w złych warunkach-co za dużo to nie zdrowo.
    A z wyminą oleju w zależności od stylu jazdy to prawda. Są czujniki które badają właściwosci oleju więc w zależności jak butujesz tak często wyminiasz olej.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Przy wymianie nalałem do mojego równiutko 7.5l na bagnecie było max , myslę sobie za dużo wyciągnąłem jakies 0.5l było 3/4 na bagnecie >>> a tu gong Oel stand motor prufen.... czyżby sensor odczytał nagły spadek poziomu oleju w silniku ???? czy musi byc do max ???

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez korni8808
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Norma to chyba ok 1 litra na 1000km, ale mi spaliła tylko po ok 16tyś km.........
    chyba na 10tys. a nie na tysiąc...
    jeżeli dolewasz 1-1,5l między wymianami to jeszcze nic złego...
    Poważnie - w paru instrukcjach gdzieś to kiedyś czytalem, dokładnie to chyba było 0,7l/1000km oleju jest normalne. Zreszta pamiętam Alfe 166 3.0 do której po wycieczce po niemczech ok 2000tyś km z gazem ciągle przy podłodze po powrocie wlewałem litr bez zastanowienia.. Kumpel miał Merca S600 i jak np jechał z Katowic do Berlina to po powrocie tez wlewał literek. Mi w bmw się to nie zdazało, ale trudno 740 czy innym z taką pojemnością jechać ciągle na max'a.. :)

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Aldik a nie na 10000 km?? jesteś pewien.. Mi CR-V wprierdziela 1,5l na 10000 a wymianę mam co 20000 (od nowości teraz ma 70000km- bez zmian)... Zresztą w Sceniku też miałem co 20000(nie zauważyłem że oleju ubywa)... W Peugeocie 307 mam co 15000... Ciężko wyczuć.. Ja wymieniam zgodnie z diodami i jest ok.

    Inna sprawa że im lepszy olej tym dłużej on wytrzymuje i tym żadziej można go zmieniać.. Miałem kiedyś Tytana z Fuchsa i ma on podwójny czas pracy.. Używałem go w maszynach gdzie miał naprawdę ciężko..

    Co do Bejcy to przyznam się że tam jeszcze na poziom nie zaglądałem więc jest ok.. Jaby było za mało to komputer napisze. Narazie od wymiany mam ok. 11-12 tysi.. i jeszcze jedna dioda zielona. ;)

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Jestem pewny że na 1000km.. Mój kolega do Nubiry (250tyśkm - jeden wł od nowości) dolewa ok 2 litrów na 1000 a szczerze to nie widzę specjalnie aby to autko kopciło..

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Jestem pewny że na 1000km.. Mój kolega do Nubiry (250tyśkm - jeden wł od nowości) dolewa ok 2 litrów na 1000 a szczerze to nie widzę specjalnie aby to autko kopciło..
    dobrze ze pali wiecej benzyny niz oleju ;)

  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Mój kolega do Nubiry (250tyśkm - jeden wł od nowości) dolewa ok 2 litrów na 1000 a szczerze to nie widzę specjalnie aby to autko kopciło..

    Tak, tylko wychodzi że on nie musi zmieniać oleju... bo na 10000 km ma zużucie 20l. oleju!!!! Silnik do wymiany.


    Zgodzę sie na 2 setki na 1000km. inaczej nie może być..

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    hehe no najwyżej filtr musi wymienić hehe - noo ale to Deawoo. Chociaż ja miałem kiedyś łade 2104 kombi to wlewałem więcej oleju niz benzyny, niestety co 3 km musiałem stawać i czyścić świece bo się "topiły" w oleju i nie było iskry hehe aż w końcu musialem zrobić remoncik, pamietam że wydalem na to o k 600zł (części i robocizna) w hmm 99 roku :)

  10. #20
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez trolu
    Powodzenia w jezdzeniu autem wedlug instrukcji :)

    Polecam glownie zastosowanie sie o nie zmienianie oleju w skrzyni

    pozdrawiam :) :D :D :what: :what: :hah:

    Kolego ponownie polecę czytanie ze zrozumieniem.... :x
    Ja niczego takiego nie napisałem, ale widzisz to co chcesz... :D

    Tłumaczyłem jedynie że wskazania na pasku mają się nijak do tego co ludzie leją do silników i do parametrów jakie powinien miec olej aby przeprowadzac wymiany prawidłowo i to jest podstawowy problem... :what: (pewnie że inżynierowie BMW nie zakładają innych przeglądów serwisowych jak w ASO ale to już temat na odrębną bajkę... ;)

    [shadow=red:e4e3fc2178]Szczęśliwego Nowego Roku życzę wszystkim pasjonatom...[/shadow:e4e3fc2178]
    Dreams from Dreams - 7er...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •