Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Stan kopułki i palca rozdzielacza zapłonu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Stan kopułki i palca rozdzielacza zapłonu

    Witam

    Jeśli kopułka ma takie bruzdy których za bardzo nie można doczyścić papierem ściernym i ubytki materiału na niektórych stykach są tak na oko 1 mm to czy nadaje się ona do wymiany? Czy silnik powinien pracować lepiej (równiej) po wymianie takiej kopułki na nową?


    Pozdrawiam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Jeżeli teraz Ci chodzi nierówno to na pewno nie zaszkodzi ją wymienic - to mimo jak się niektórym wydaje ważna rzecz, tak samo jak i świece czy przewody...

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    mam w dobrej cenie Boscha-nowy,nieużywany palec i kopułka :P Priv jak coś :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Jeżeli teraz Ci chodzi nierówno to na pewno nie zaszkodzi ją wymienic - to mimo jak się niektórym wydaje ważna rzecz, tak samo jak i świece czy przewody...
    trudno powiedzieć czy nierówno. Na pewno niestety nie idealnie. Czasem lepiej czasem gorzej. moc ma OK. Całkiem zimny chodzi dobrze, jak się nagrzeje to jakby gorzej.
    A czy między palcem a stykami kopułki płynie prąd na zasadzie styku czy może na odległość? Wiem że to duże napięcia i iskra może przeskakiwać. Czy w nowym palcu i kopułce palec styka się ze stykami kopułki? A jeśli nie to ile dzieli ich mm mniej - więcej?


    Pozdrawiam

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Kup nowy tak mi sie wydaje, chyba ze z kasą problem... Jak chodzi gorzej gdy sie nagrzeje to jakby czujnik wałka hmm

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •