Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: zachowanie sie skrzyni automatycznej

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów

    zachowanie sie skrzyni automatycznej

    Koledzy wiadomo jak dużó jest spraw dotyczących skrzyń ASB, ale ja mam dość chyba nietypowe spostrzeżenia i chcę się wywiedzieć czy to normalne. Mianowicie czy ktoś z Was zauważył, żeby jego skrzynia tak jakby czasem nie wiedziała jaki ma włączyć bieg? Dokładnej u siebie zauważam, że jadąc przez miasto powiedzmy około 60km/h 4 biegiem ( tak mi się wydaje), i patrząc na obrotomierz zauważam że na ułamek sekundki obroty troszke wzrosną podskoczą do góry i ponownie opadną. Zachowanie takie jest około 2 tys obr. Nie ma szarpnięć czy coś tylko tak jakby chciała wrzucić 5 bieg, ale że jade wolno pozostanie na 4. Słyszalne jest też to w pracy silnika. Nie jest to mocne ale po przyjrzeniu się zauważalne (trzeba patrzeć na obrotomierz. W skrzyni nie ma żadnych błędów, auto zmienia wszystkie prezłożenia aksamitnie. Może wnikam za dużo, ale mnie to zastanowiło. Co Wy na to?

  2. #2
    W/g mnie jest to OK.

    Sam zauważyłem to o czym piszesz i to w niejednej skrzyni naszych forumowiczów (a niejeden mi wóz zostawił na kilka dni ;) ). Ja bym sie tym nie przejmował :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Uspokoiłeś mnie szczerze mówiąc. Obserwuję to już od dłuższego czasu z takim samym efektem. Jakoś mnie to lekko zastanawiało, czy tak ma być. Dzięki za szybką konkretna odpowiedz.

  4. #4
    Takie lekkie podnoszenie obrotów bez dodawania gazu na granicy zrzucenia biegu... ;)

    Nie mam problemu - takie moje obserwacje :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Dokładnie tak jak piszesz, czyli wszystko jak należy. Dzięki jeszcze raz.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    146
    BMW
    e38 4,0 aut. 1995
    Skąd
    Warszawa
    Te zmiany obrotów to efekt zapinania i wypinania przez skrzynię lock up-u.Właśnie po to, żeby tak nie "męczyć" skrzyni w jeździe miejskiej niekóre samochody, szczególnie amerykańskie mają przycisk o/d off lub city. Po jego wciśnięciu skrzynia pracuje bez włączania nadbiegu i wspomnianego lock up. Zastanawiam się, czy w naszych autach nie warto by było jeździć w mieście poprostu na 4 zamiast D. Jeśli ktoś to trenował to proszę o odpowiedź, czy dobrze rozumuję.
    pzdr

  7. #7
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    W/g mnie jest to OK.

    Sam zauważyłem to o czym piszesz i to w niejednej skrzyni naszych forumowiczów (a niejeden mi wóz zostawił na kilka dni ;) ). Ja bym sie tym nie przejmował :)
    Tak do konca OK to to nie jest ;)
    To plywanie obrotow oznacza poczatek konca sprzegla hydrokinetycznego... po jakim czasie jak sie jeszcze bardziej wysmiga bedzie slyszalny lekki zgrzyt.


    Cytat Zamieszczone przez paweł_wawa
    Te zmiany obrotów to efekt zapinania i wypinania przez skrzynię lock up-u.Właśnie po to, żeby tak nie "męczyć" skrzyni w jeździe miejskiej niekóre samochody, szczególnie amerykańskie mają przycisk o/d off lub city. Po jego wciśnięciu skrzynia pracuje bez włączania nadbiegu i wspomnianego lock up. Zastanawiam się, czy w naszych autach nie warto by było jeździć w mieście poprostu na 4 zamiast D. Jeśli ktoś to trenował to proszę o odpowiedź, czy dobrze rozumuję.
    pzdr

    Jaki lock up przy 4tym biegu???
    Niestety ale mylisz pojecia- to tez niewiele ma wspolnego z opcja city w autach z rodem z US

    _________________
    Piekna a zarazem bestia-> 740i manual!!!
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    146
    BMW
    e38 4,0 aut. 1995
    Skąd
    Warszawa
    A skąd wiadomo, że na 4-tym biegu, Kolega pisał, że wydaje mu się, że na czwartym, u mnie nieco powyżej 60km/h jest 5-ka i lock up. Trochę mnie martwi to skakanie skrzyni biegami z góry do dołu co chwila na warszawskich ulicach, stąd moje zainteresowanie blokadą wrzucania nadbiegu (i lock up-u) w jeździe miejskiej.
    pzdr

  9. #9
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez paweł_wawa
    A skąd wiadomo, że na 4-tym biegu, Kolega pisał, że wydaje mu się, że na czwartym, u mnie nieco powyżej 60km/h jest 5-ka i lock up. Trochę mnie martwi to skakanie skrzyni biegami z góry do dołu co chwila na warszawskich ulicach, stąd moje zainteresowanie blokadą wrzucania nadbiegu (i lock up-u) w jeździe miejskiej.
    pzdr
    Przy 60km/h napewno nie masz 5tki, nie mowiac juz o lock-up`ie, najwyzszy bieg jaki przy tej predkosci wrzuci sprawnie dzialajaca skrzynia to 4.
    Jesli w miescie rozpedzisz sie do 80km/h lub wiecej owszem skrzynia 5tke wrzuci i po chwili moze nawet spiac na stale :]
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Tu się nie do końca zgodzę bo kilka razy już liczyłęm przełożenia i moja skrzynia przy 60 km/h włączy 5 bieg. Muszę tylko łagodnie trzymać gaz stabilnie na równej drodze bez wzniesień. Hmm początek końca sprzęgła hydrokinetycznego? Skoro Sylwek zauważył takie same zachowanie w kilku autach, którymi jeżdził to znakiem tego czyżby wszystkim padały sprzęgła? Nie stresuj mnie. Kolejna sprawa i moje spostrzeżenia są takie, że jest to tylko odczuwalne właśnie przy małych prędkościach. Jak śmigam juz sobie np 100km/h to nie występują te objawy. Nasuwa mi się wniosek, że gdyby to było coś z konwerterem to objawy były by tez przy wyższych prędkościach, czy nie tak? Może szukam usprawiedliwienia, ale tak uważam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •