Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: problem z silnikiem w 750

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    50

    problem z silnikiem w 750

    Witam mam problem z 750 e38 z silnikiem. Po zapaleniu gdy jest zimny pracuje nie równo i strzela w kol. ssoncy i w wydechy bardzo dymi paliwem z rur wydechowych objawy takie jakby dostawał za dużo paliwa i jakby nie palił na kilka cylindrów. Po rozgrzaniu pracuje w miarę dobrze ale po przejechaniu paru km zaczyna świrować tzn gaśnie niema mocy wymieniłem świece i wtryski nie pomogło komputery nie pokazują nic mądrego. Proszę o pomoc ;( ;( ;(

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    26
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    KUTNO -POZNAŃ
    Witaj,mierzyłeś ciśnienia w cylindrach?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    26
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    KUTNO -POZNAŃ
    W moim poszła uszczelka pod gł.pomiędzy cylindrami,są one dosyć ciasno upakowane i uszczelki jest tyciu tyciu miedzy nimi.Mało że nie maja kompresji to jeszcze przepychają się nawzajem.Elektronika tego nie zdiagnozuje

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    50
    prawa uszczelka i głowica jest na 100 bobra ale lewa nie wiem, być może jest tam jakieś uszkodzenie bo strzela w prawym kolektorze ssocym

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    26
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    KUTNO -POZNAŃ
    nie wiem czy to jakaś zależność ale już trzy razy spotkałem się z przepaloną uszczelką między 7 i 8 cylindrem.Ale bez pomiaru ciśnień trudno coś powiedzieć.A ha masz gaz??? bo to zmienia postać rzeczy.i jeszcze jedno prawy kolektor idzie do lewej głowicy czyli 1-6

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    50
    miałem gaz ale do testów instalacja została odłączona jaet teraz tak jak fabryka wypuściła kolektory idą na przemian to wiem

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    50
    w sumie mam drugi taki silnik z tymi samymi objawami. W pierwszym pękną blok na 4 cylindrze kupiłem drugi silnik w którym była uszkodzona głowica prawa 1-6 tę usterkę naprawiłem ale nie ruszałem drugiej głowicy Będe musiał zmierzyć ciśnienie w tej głowicy która nie była ruszana jak mówisz że to kilka razy miałeś uszkodzenie uszczelki

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    26
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    KUTNO -POZNAŃ
    no to pech.Daj znać jak zdiagnozujesz.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    50
    ciśnienie jest dobre ale

    mam problem z dawka paliwa jak silnik jest zimny na -10 na zewnątrz to silnik odpala na kilka cylindrów i po chwili gaśnie jak wykręcę świece to ewidentnie widać że są zalewane paliwem podobnie było jak było cieplej odpalał na kilka cylindrów i po chwili było ok z tym że nie pracował równo i dymił (nie przepalał dawki paliwa jaką dostawał ) jak się rozgrzał skazówka poza niebieskie pole pracował w miarę równo


    może ktoś z was miał podobny problem bardzo proszę o pomoc !!!!!

  10. #10
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    A sprawdzałeś czujniki temperatury ? Jest bardzo podobny objaw...
    Dreams from Dreams - 7er...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •