Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Czy bedzie to dobra sekwencja??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl

    Czy bedzie to dobra sekwencja??

    Witam
    Od razu z góry pisze ze jestem laikiem jeżeli chodzi o gaz. Mam okazje kupic używana sekwencje w dobrej cenie. Kwestia tylko taka ze chce sie spytac tutejsze grono czy "upchnie" sie ja do mojego samochodu:
    Wiec tak: jest to instalacja sekwencyjna KME Diego z reduktorami tomasetto. Instalacja jezdzila na samochodzie z 3 litowa jednostka napędową ok 3 lat.
    Niestety nie pytajcie mnie jakie sa inne komponenty bo sam nie mam pojecia. Chce tylko wiedziec czy jest sens pchania tego do mojej 740i
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    3 litry? Ale jakie V8 czy R6? Jesli V8, to juz na pewno plus, natomiast wiele zalezy od reduktorow- czy podolaja roznicy w mocy. Firma nie jest najgorsza, choc do czolowki tez nie nalezy ;)
    Mysle ze wzsystko kwestia ceny :D
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  3. #3
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    W sumie to nie podałeś nam żadnych konkretów więc konkretnej odpowiedzi się nie spodziewaj ;) KME Diego to średnia elektronika, nie posiada adaptacji czasu wtrysku względem temperatury gazu... No i tak jak kolega BRABUS zapytał, czy te 3 litry to aby na pewno V8?
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    silnik v8;)
    No rozumie ze nie podałem zbyt wielu konkretów ale sam ich tez niewiele znam. Skoro mówicie ze sama firma nie jest najgorsza to spróbuje:)

    To czego sie boje to to ze skrzywdzę bmke a sam ostatniego czasu trochę jezdze i tym samym kopie mnie po kieszeni, a od razu całej sumy nie mam na całkiem nowa sekwencje;/ Rat nie uznaje;p

    Jak cos sie dowiem więcej to jeszcze odświeżę post i napisze coś o rozwoju LPG w mojej beacie:D
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Daj sobie spokoj z uzywana instalacja.

    Nikt przeciez nie napisal ze ten zestaw wogole do twojego auta sie nadaje.

    Moim zdaniem ten sterownik to nie jest dobry pomysl dla e38, beda tylko problemy a do tego na pewno dosc "skopane" wtryski i wielka niewiadoma co do parownika, czy sobie wogole poradzi.

    Ile ta instalacja ma kosztowac ?

    Najtanszy zestaw Stag300 plus do V8 (nowy z butla i montazem) to koszt ok. 3000 PLN i jest to na pewno technicznie patrzac lepsza opcja niz twoj uzywany zestaw.

    Chcesz zaoszczedzic a za jakis czas bedziesz pisal o problemach - takie jest moje zdanie.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Raczej zgadzam się z Sebkiem. Sam mam e38 na części i wyciagnolem z niej cała sekwencje. Myśl była,ze wsadze ja do siebie i będę smigal za pól darmo.. :)
    Dla mnie warta jest ta instalacja 1.500zl.
    Do tego dolozylem sobie założenie tej instalacji,ok 500zl.
    Ew koszty nowej membrany lub zmiana jakiegoś wtryskiwacza jak to bywa,ok 200-300zl.
    Sumojac mamy koszt ok 2.500zl i ZERO dokumentów,gwarancji itp.. :/
    Stag 300 na dwóch parownikach to 3.200zl,gwarancja roczna i mam wszystko w d.. ;)
    Także sam sprzedaje stara instalacje z mojej polki,doloze drugie tyle i będę miał nowe i świadomość,ze wiele problemów z głowy.. :)

    Chyba,ze planujesz sprzedać zaraz auto to nie inwestuj,ale dla siebie lepiej dozbieraj i zakladaj nowa.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    12
    BMW
    e 34
    Skąd
    Olsztyn
    Używana instalacja gazowa to niezbyt dobry pomysł. Tak jak przedmówcy opisali koszt takiej instalacji w porównaniu z profitami jakie płyną z kupna nowej instalacji na gwarancji są nieporównywalne. Osobiście miałem sekwencję BRC z gwarancją 2 lata. W trakcie użytkowania przez okres 1,5 roku wymieniono na gwarancji dwa wtryski (koszt ok. 800 zł.) na tamte lata (2007). Z byle pierdołką jedziesz do Serwisu od instalacji i wymieniają Ci na nowy podzespół, a używana... będziesz szukał części i ładował kasę.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Nie chodzi tu o używane graty, KME to szajs jakich mało, daj sobie z tym spokój. Do 4 litrówki musisz mieć przynajmniej 2 reduktory żeby to wydoliło. Załóż sobie elektronikę Staga 2 reduktory Magic Jet i jakieś sensowne wtryski tylko nie Valteki :-).
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •