Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Czujniki impulsów w 3.0d

  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Czujniki impulsów w 3.0d

    Mam do Was kilka pytań.
    1. Jakie urządzenia wykorzystują ich pomiary i w jakim celu?
    2. Jakie są objawy ich nieprawidłowego działania?
    Oczywiście pytania są trudne ale liczę, że może ktoś ma doświadczenia z tymi czujnikami.

    Pierwszy z nich znajduje się z boku silnika i nazywa się czujnikiem impulsów wału korbowego nr14.
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...11&hg=11&fg=10

    A drugi to czujnik impulsów wałka rozrządu nr18.
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...16&hg=11&fg=15
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #2
    Ad 1. DDE - w celu ustalenia położenia owych elementów, obliczenia prędkości obrotowe i dobrania parametrów pracy osprzętu (np. czasu i momentu otwarcia wtryskiwaczy)
    Ad 2. Trudności lub całkowite uniemożliwienie rozruchu auta.

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Tyczy się obydwóch czujników czy jest to opis głównie czujnika impulsów wałka rozrządu?

    I oprócz utrudnień z rozruchem może on sprawiać, że źle jest przeliczany czas otwarcia wtrysków lub błędne dane mogą spowodować przesunięcie fazy wtrysku co może w ostateczności spowodować zgaśnięcie silnika? Wiadomo, że każda usterka powinna spowodować najpierw przejście w stan awaryjny ale problemy są tego typu iż silnik bez ostrzeżenia gaśnie.

    Przeprowadziłem eksperyment z czujnikiem rozrządu, mój czujnik mi się nie podoba i bardzo szybko gasi silnik wystarczą mu obroty rzędu 3300-3600 obrotów. Od 3 dni gdy już doprowadzę do zgaśnięcia to mogę pomarzyć o odpaleniu go. Obserwuję kiedy w końcu wyskoczy mi błąd w inpie bo póki co cisza.
    W długi weekend podmieniłem owy czujnik z kolegą, który ma podobny problem ale w dużo mniej zaawansowanym stanie.
    Jego auto gaśnie sporadycznie i tylko przy bardzo wysokich obrotach rzędu 4300-4400 obrotów. Po założeniu jego czujnika, jego problemy żywcem przeniosły się na mój silnik, który także nie gasł przy każdym dołożeniu gazu a jak już zgasł to przy maksymalnych obrotach.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Może coś pomoze moja odpowiedz a może nie.
    Ja w 2.5d a więc w silniku prawie identycznym(różniącym się praktycznie tylko pojemnością cylindrów) miałem błąd na 6 wtryskiwaczu.Ten wtrysk miał zły czas wtrysku na poziomie +5.12. I tenże wtrysk powodował błąd na czujniku położenia wałka. Po diagnozie Sebka (może podpowie co u mnie sprawdził w kompie) zregenerowałem 6 wtrysk. Po korekcji czasów wtrysku czujnik położenia wrócił do normy tzn nie wyświetlał błędu.
    Podejrzewam ze ten 6 wtrysk dawał takie drgania na silniku ze ten czujnik wałka dostawał błędne informacje.
    Tyle moich doświadczeń z wałkiem.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Wtryski są w porządku :) to oczywiście było pierwsze sprawdzane. U mnie różnice w czasie wtrysków pomiędzy najszybszym a najpóźniejszym to ok 1,6 u kolegi zaobserwowałem w aucie trochę za duże wychylenie przekraczające 2,5 pomiędzy różnymi wtryskami na co mu zwróciłem uwagę.
    Problem jest spory i młody bo to dopiero zaczyna być lawina "gasnących 3.0d" i dobrze by było rozwiązać problem jak najszybciej i bez nabijania portfeli elektrykom i pompiarzom :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    Coboss opisz co się dzieje dokładnie kiedy gaśnie itd.czujnik wałka rozrządu jest potrzebny tylko do rozruchu później możesz go odłączyć i będzie git

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •