Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: [ pozostale] Zakup E32

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar venom
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    70
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    slaskie
    Blog
    5

    [ pozostale] Zakup E32

    Witam forumowiczów

    Planuje na jesień zmianę autka (obecnie E30) i coraz bardziej skłaniam się właśnie do zakupu E32. Uwielbiam klasyczne limuzyny (w przeszłości posiadałem już Audi 200 Turbo Quattro, Merca W123).
    Teraz rozważam zakup i mam w sumie dwa typy Audi V8 lub właśnie E32 735.

    Poszukuje wskazówek od posiadaczy gdzie zajrzeć przy oględzinach (nie mowie tutaj o sprawach oczywistych ale każde auto ma "swoje wrażliwe punkty" i właśnie o nich chciałbym porozmawiać).

    Najpierw może sprawa czego poszukuje:
    - silnik raczej tylko i wyłącznie M30b35
    - instalacja gazowa niestety musowo (eksploatacja w mieście)
    - do automatu nie jestem przekonany (nigdy nie miałem auta z automatem) wiec raczej manual
    - budżet na zakup auta myślę do 10tys.

    warunki do jakich przyjdzie auto:
    mam garaż z kanałem dość dobrze wyposażony (i będę starał się inwestować w zaplecze nadal) większość napraw w innych autach przeprowadzam sam no chyba ze czegoś totalnie nie rozumiem to wtedy daje zarobić komuś kto się zna.
    Auta użytkuję raczej spokojnie bez palenia gum czy pseudodriftingu po ulicach - wiąże się to z tym ze pracuje zawodowo jako kierowca i nie chce sobie narobić kłopotów u "niebieskich" co mogłoby się skończyć źle dla mojej pracy :D

    Dlaczego Lpg
    aktualnie użytkuję E30 z m20b20 na pb i daje rade ale mało kasy zostaje na porządne doinwestowanie autka co w rezultacie wydłuża czas modów. Autko jest ok ale brakuje mi luksusu i uczucia "okrętu na morzu" jakie było w Audi 200 i dlatego ciagnie mnie do flagowego okrętu właśnie :)
    rozważam raczej tylko sekwencje bo mam zaufany warsztat lpg który będzie mi należycie serwisował instalacje a tez mniej problemów z tym całym ustrojstwem przewiduje.

    Parę pytań tak na szybko (zdaje sobie sprawę ze tematy zapewne już były ale słabo sobie radze z wyszukiwarka i łapie tylko szczątkowe info)

    sekwencja czy 2gen (m30b35 oczywiście)
    zawieszenie leci szybko czy wystarczy raz na markowych zamiennikach zrobic?
    rdza - pojawia się przy dzwonionych egzemplarzach czy to już czas na to w E32?
    klimatyzacja - stary czy nowy czynnik? problemy z serwisowaniem klimy są?
    automat w E32 - nie chodzi o wzrost spalania tylko czy ogólnie polecacie taka skrzynie czy jednak manual?

    mam nadzieje ze głowa mi nie poleci za ten elaborat
    jeśli ktoś nosi się z zamiarem sprzedaży jakieś zadbanej E32 proszę o kontakt :)

    Pozdrawiam
    venom

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Najpierw przeczytaj regulamin i zrób to co należy ;)

    Ten post chyba powinien iść do innego działu, pozdrawiam :)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar venom
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    70
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    slaskie
    Blog
    5
    Cytat Zamieszczone przez mrekor
    Najpierw przeczytaj regulamin i zrób to co należy ;)

    Ten post chyba powinien iść do innego działu, pozdrawiam :)
    dzieki kolego
    regulamin przeczytany - zaraz przejde do działu powitań - miałem tam zajrzeć po zakupie dlatego tak :)
    prosze też moda o przeniesienie tematu tam gdzie ma być :)

    Pozdrawiam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    112
    BMW
    E38 4.0 M60, E32 3.0 M60
    Skąd
    Wrocław
    strzez sie 2-gen LPG - zle wyregulowana i uzytkowana moze byc przyczyna powypalanych gniazd zaworowych = remont glowicy i innych kasztanów - w najgorszym z mozliwych przypadkow remont motoru, wymiana przeplywki (strzały) etc etc

    zawieszenie to kwestia tez stylu jazdy - ja wymieniam raz na rok = za kpl w miare dobrych wahaczy 800-900zl, strzez sie chinskich podrobek - mszcza sie strasznie :( wiem bo uzytkuje juz 4 beemke w swojej karierze

    rdza: standardowe miejsca to wlew paliwa, przy progach, czasami blotniki - ale trzeba zwrocic uwage tez na miejsca po ktorych idzie poznac ze dzwon byl - podluznice z przodu. najlepiej do dobrego warsztatu jechac na kontrole geometrii budy czy czasem nie jest banan :)

    klima to loteria :D u mnie nie dziala bo czynnik ucieka z zaworkow - koszt 140zl/szt (2 zaworki sa) ale problemow z serwisem w dzisiejszych czasach nie ma - to tylko kwestia zasobnosci portfela :) jesli chlodnica walnieta to koszta rosna - ale trzeba sobie przyjac ze jak kupisz autko z niedzialajaca klima to lepiej sobie odlozyc tak z 700zl by uruchomic (filtr, odgrzybianie, nowa chlodnica klimy, czynnik itd)

    ja jestem tylko za automatem - lepsze osiagi na manualu kosztem komfortu - wiadomo
    w razie lipy z automatem trzeba remontowac - koszt ok 3tys. - mam to za soba :) lub kupic uzywke - koszt ok 1000zl. Manual w 7er jakos mi nie podchodzi - wiec nie bede sie wypowiadal w tym temacie.

    jak chcesz wiedziec wiecej o eksploatacji to wal na gg

  5. #5
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    co do silnika m30b35 nie do zabicia jeśli koniecznie ten gas to tylko sekwencja ale dobra
    i jesli chcesz 10tys przeznaczyć na zakup e32 to napewno znajdziesz coś przyzwoitego napewno nie kupuj nic poniżej 5tys bo drugie tyle będziesz usiał władować w naprawę

    co do rdzy dorzucił bym jeszcze doly drzwi to newralgiczne miejsca ale wiadomo to nie nowe auto musisz się przygotować że to przecież około 20 letnie sprzęty ale ja nie zamienił bym na inny dlatego polecam ci zakup e32

    zawiś, to gdzie ty jezdzisz że praktycznie co roku zmieniasz zawieszenie

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    112
    BMW
    E38 4.0 M60, E32 3.0 M60
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez jarek88

    zawiś, to gdzie ty jezdzisz że praktycznie co roku zmieniasz zawieszenie
    Wrocław Panie ! Wrocław :D

    pozatym robie rocznie po tym poligonie ok 50tys - wiec nie dziw sie :)

  7. #7
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    to tak strasznie tam na drogach? myślałem ze tylko u mnie w mieście nic nie robią :D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ACS
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    237
    BMW
    E-38
    Skąd
    Warszawa
    Jak zakładasz gaz to szukaj też V8,silnik M60 też nie do zajeżdżenia do tego automat,sama słodycz ;)

    http://motoallegro.pl/item1023048863_bmw_e32_740.html

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar venom
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    70
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    slaskie
    Blog
    5
    Cytat Zamieszczone przez zawiś
    Cytat Zamieszczone przez jarek88

    zawiś, to gdzie ty jezdzisz że praktycznie co roku zmieniasz zawieszenie
    Wrocław Panie ! Wrocław :D

    pozatym robie rocznie po tym poligonie ok 50tys - wiec nie dziw sie :)
    Potwierdzam :)

    cała polske zwiedzam służbowym ale jak do Was zajade to za glowe sie chwytam :D - pozatym podoba mi sie styl jazdy po bruku gdzie z jednego pasa robi sie dwa :D

    Kolego ACS co do M60 to silnik wiem ze jest miodzio
    ale mam tez taki plan ze jesli powiedzmy w przeciagu 6 miesiecy autko sie nie rozsypie i nie nawali cos newralgicznego to zakupie caly słupek M30 bez osprzetu i zrobie mu kapitalke uszczelki glowice i potem tylko podmianka z tym co jest na pokladzie (przy okazji uszczelnic skrzynie zmienic sprzegło) i mam praktycznie nowe zdrowe serce a M60 to napewno wieksze koszta. O legendarnej wytrzymałości M30 mam pojecie bo kolega ma takie dwa i na inne nie chce nawet slyszec o zamianie :)

    temat ceny jest mi znany - pelno zlomu do 5tys stoi
    gaz 2gen - tak myslalem bo mialem taki w 200etce i jechac jechal ale przy 5tys juz brakowalo pary
    z automatem problem mam taki ze brak doswiadczenia i boje sie wtopy przy zakupie bo nie wiem jak sprawdzic ta skrzynie (no poza wyciekami i stanem oleju na bagnecie)
    E32 ma ocynk czy jakies inne zabezpieczenia antykorozyjne blach?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ACS
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    237
    BMW
    E-38
    Skąd
    Warszawa
    Co do skrzyni to faktycznie trzeba kupić zadbaną wtedy będzie jeździć bezproblemowo, skrzynia musi zmieniać biegi płynnie bez szarpnięć i tak samo redukować,np jak ruszasz spod świateł auto po dodaniu gazu musi od razu ruszyć jak rusza po 2-4 sek coś jest nie tak,prawdopodobnie mało oleju ale trzeba być czujnym.Kiedyś wracałem z zakopca praktycznie bez oleju w skrzyni (w skrzyni około 1l,skrzynia 5HP18) po Warszawie zrobiłem jeszcze około 150 km zanim zanim dolałem olej,przejeździłem autem jeszcze jakieś 30tyś zanim sprzedałem i nie było żadnych problemów.

    Zamiast bawić się w jakieś kombinacje z silnikami to do tych 10 tyś na auto dołóż to co masz wydać na silnik i dopiero szukaj auta.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •