Witam forumowiczów

Planuje na jesień zmianę autka (obecnie E30) i coraz bardziej skłaniam się właśnie do zakupu E32. Uwielbiam klasyczne limuzyny (w przeszłości posiadałem już Audi 200 Turbo Quattro, Merca W123).
Teraz rozważam zakup i mam w sumie dwa typy Audi V8 lub właśnie E32 735.

Poszukuje wskazówek od posiadaczy gdzie zajrzeć przy oględzinach (nie mowie tutaj o sprawach oczywistych ale każde auto ma "swoje wrażliwe punkty" i właśnie o nich chciałbym porozmawiać).

Najpierw może sprawa czego poszukuje:
- silnik raczej tylko i wyłącznie M30b35
- instalacja gazowa niestety musowo (eksploatacja w mieście)
- do automatu nie jestem przekonany (nigdy nie miałem auta z automatem) wiec raczej manual
- budżet na zakup auta myślę do 10tys.

warunki do jakich przyjdzie auto:
mam garaż z kanałem dość dobrze wyposażony (i będę starał się inwestować w zaplecze nadal) większość napraw w innych autach przeprowadzam sam no chyba ze czegoś totalnie nie rozumiem to wtedy daje zarobić komuś kto się zna.
Auta użytkuję raczej spokojnie bez palenia gum czy pseudodriftingu po ulicach - wiąże się to z tym ze pracuje zawodowo jako kierowca i nie chce sobie narobić kłopotów u "niebieskich" co mogłoby się skończyć źle dla mojej pracy :D

Dlaczego Lpg
aktualnie użytkuję E30 z m20b20 na pb i daje rade ale mało kasy zostaje na porządne doinwestowanie autka co w rezultacie wydłuża czas modów. Autko jest ok ale brakuje mi luksusu i uczucia "okrętu na morzu" jakie było w Audi 200 i dlatego ciagnie mnie do flagowego okrętu właśnie :)
rozważam raczej tylko sekwencje bo mam zaufany warsztat lpg który będzie mi należycie serwisował instalacje a tez mniej problemów z tym całym ustrojstwem przewiduje.

Parę pytań tak na szybko (zdaje sobie sprawę ze tematy zapewne już były ale słabo sobie radze z wyszukiwarka i łapie tylko szczątkowe info)

sekwencja czy 2gen (m30b35 oczywiście)
zawieszenie leci szybko czy wystarczy raz na markowych zamiennikach zrobic?
rdza - pojawia się przy dzwonionych egzemplarzach czy to już czas na to w E32?
klimatyzacja - stary czy nowy czynnik? problemy z serwisowaniem klimy są?
automat w E32 - nie chodzi o wzrost spalania tylko czy ogólnie polecacie taka skrzynie czy jednak manual?

mam nadzieje ze głowa mi nie poleci za ten elaborat
jeśli ktoś nosi się z zamiarem sprzedaży jakieś zadbanej E32 proszę o kontakt :)

Pozdrawiam
venom