Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: [ pozostale] Zakup E32

  1. #21
    Początkujący Użytkownik Awatar venom
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    70
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    slaskie
    Blog
    5

    Re: Zakup E32

    Cytat Zamieszczone przez Michael7
    Cytat Zamieszczone przez skalpel
    Cytat Zamieszczone przez venom
    Witam forumowiczów
    Teraz rozważam zakup i mam w sumie dwa typy Audi V8 lub właśnie E32 735.
    Jak dla mnie Audi V8 jest dużo ładniejsze i ma genialny środek. Zastanawiałem się kiedyś czy nie kupić sobie takiego. Są niestety dwa "ale", które w zasadzie dyskwalifikują to auto:

    1. zawieszenie/układ hamulcowy (tzw. ufo) - koszty serwisu
    2. na allegro jest w tej chwili 16 sztuk z czego połowa nie jeździ. Skąd chcesz brać części?

    Co do newralgicznych punktów E-32
    - rdza to przede wszystkim doły drzwi od środka - mało które auto ma to zdrowe,
    - w silniku M30 jest przepływomierz klapowy, który na gazie 2 generacji bardzo łatwo uwalić (wystrzał), poza tym często jest już zużyty przez przebieg lub pogięty strzałem i "zregenerowany" przez poprzedniego właściciela - używany kosztuje powyżej 500 PLN...
    Jak Audi to chyba tylko Quattro bo płacić tyle za części, paliwo i mieć auto z najgorszym możliwym napędem przednim to trochę bez sensu... a przy Quattro to ceny części są jeszcze wyższe :( W V8 nie siedziałem ale A8 np nie ma tej solidności co BMW :(

    A jak to jest dokładnie z tymi drzwiami? U mnie teraz też wylazła po zimie rdza na dole... 3 lata temu to naprawiłem i lakiernik powiedział mi że jak założę te stare listwy co miałem to mi się pokaże i się pokazała. Czy warto naprawiać drzwi które mają na dole trochę rdzy czy szukać bez rdzy?
    Teraz na pewno wolałbym kupić nowe listwy z ASO bo używanych po prostu nie ma co zakładać.


    Pozdrawiam
    Witam Kolego

    co do Audi V8 to wystepowały tylko w quattro wiec ten problem jest raczej rozwiazany. Co do ufo tarcz to mozna zrobic konwersje na kolune z s6 i wtedy masz normalne tarcze wentylowane - czasem mozna nawet rafic juz egzemplarz po konwersji. Częsci sa sporo pasuje z C3 a reszte z forum czy alledrogo sie zalatwi (mialem to samo w 200etce - dostep mialem do wszystkiego a zobacz ile ich jest na allegro :) )

    co do wyboru miedzy v8 a m30 - zdaje sobie sprawe ile te auta maja juz nalatane i nawet najlepsze silniki mowia kiedys pas - m30b35 idzie tanio zakupic no i jest to zawsze 6 cylindrow w starej technologi co obniza koszty serwisu i uwozliwia samemu podlubanie przy nim. Zobaczymy jak e30 sie bedzie juz sprzedawac i zaczne szukac ostro auta. V8 rozwazam ale raczej 3.0 i wtedy jest szansa ze zostane przy pb. Dziwą mnie troche raporty spalania gdzie niektorzy mowia ze po trasie 3.0 v8 potrafi zejsc ponizej 10l/100? Jak to jest w praktyce Koledzy?

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    VENOM - ja bym na twoim miejscu jeszcze pomyślał o E34 - np 525 (m50 ) w manualu, 530 m60 w manualu, czy 540 - można kupić często wersje na dużym wypasie, a konstrukcyjnie jest to trochę pomniejszone e32.



    Co do spalania m60b30 (czyli 3.0 v8) - w automacie można w trasie zejść spokojnie poniżej 10 litrów - mi udało się nawet spalić 8,5 l/100km na trasie Kraków-Częstochowa przy prędkościach ok 80-140/h (i to wcale nie jechałem jak emeryt). Na manualu jest już gorzej (inne przełożenie układu napędowego ) - ale spokojnie do 10l/100 można zejść (przy normalnych prędkościach przelotowych).

  3. #23
    Początkujący Użytkownik Awatar venom
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    70
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    slaskie
    Blog
    5
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    VENOM - ja bym na twoim miejscu jeszcze pomyślał o E34 - np 525 (m50 ) w manualu, 530 m60 w manualu, czy 540 - można kupić często wersje na dużym wypasie, a konstrukcyjnie jest to trochę pomniejszone e32.



    Co do spalania m60b30 (czyli 3.0 v8) - w automacie można w trasie zejść spokojnie poniżej 10 litrów - mi udało się nawet spalić 8,5 l/100km na trasie Kraków-Częstochowa przy prędkościach ok 80-140/h (i to wcale nie jechałem jak emeryt). Na manualu jest już gorzej (inne przełożenie układu napędowego ) - ale spokojnie do 10l/100 można zejść (przy normalnych prędkościach przelotowych).
    E34 jest również na moim celowniku ale jakos mnie ciagnie do E32 - podoba mi sie ta ciezka bryła :)
    To spalanie 3.0 mnie zadziwia - najpierw sadziłem ze pisza tak w ogłoszeniach zeby latwiej było opchnąć :D a jak ze spalaniem w mieście? Takim średnim bo nie mieszkam w Katowicach :)

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ACS
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    237
    BMW
    E-38
    Skąd
    Warszawa

    Re: Zakup E32

    [quote="venom"]
    Cytat Zamieszczone przez Michael7
    V8 rozwazam ale raczej 3.0 i wtedy jest szansa ze zostane przy pb. Dziwą mnie troche raporty spalania gdzie niektorzy mowia ze po trasie 3.0 v8 potrafi zejsc ponizej 10l/100? Jak to jest w praktyce Koledzy?
    Miałem 3.0 V8 i żałuje że nie kupiłem 4.0,koszta utrzymania te same a zawsze kilka kucy więcej,co do spalanie to kiedyś wskaźnik spalanie w trasie pokazywał mi nawet około 8l ale taka jazda to wiele wyrzeczeń i silnej woli,w mieście 18l+ i te spalanie w E-34 czyli budzie lżejszej od E-32,każdy kierowca jeździ inaczej,korki,świata,itd to wszystko wpływa na spalanie.

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    69
    BMW
    E39 540i Touring
    Skąd
    Łódź
    Moje po mieście pali 18-23 ( gazu ) i wszystko zależy od stylu jazdy i godzin przelotów , a jeżeli chodzi o trasę to najmniej jak mi się udało to 11,5 l/100km .
    ex 735i 89'

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    112
    BMW
    E38 4.0 M60, E32 3.0 M60
    Skąd
    Wrocław
    Xsilver jakim cudem udalo Ci sie osiagnac takie spalanie !!! ???

    moje auto chyba ma downa ;(

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Jak juz mowa o zużyciu paliwa w V8 to u mnie przy ręcznej skrzyni w trasie Zielona Góra-Brzeg przy spokojniej jeździe czyli 100-120 km\h wyniosło 8-8.5 litra i nie to sa żadne wymysły. A co do wymiany oleju w skrzyni czy innych płynów eksploatacyjnych w bmw 7 to nie licz na to ze bedzie tanie. No chyba ze bedziesz kupował najtańszy olej używane części itp. Musisz liczyć sie z wydatkami Wkoncu to limuzyna a nie samochód miejski typu fiat punto itp. Chcesz uniknąć problemów z remontem skrzyni automatycznej kup 7 ze skrzynia manualna. Ale wybór w tym przypadku masz ograniczony choćby o silnik V8 bo pozostaje tylko 3 litry ktore zreszta wg mnie w zupełności wystarczy.

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    w zupełności wystarczy póki nie przejedziesz się 4,0 :)

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    w zupełności wystarczy póki nie przejedziesz się 4,0 :)

    A 740 wystarcza dopóki nie przejedziesz się np. 330i :D

  10. #30
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Co do audi to ma beznadziejną skrzynie i z tego powodu bym go nie kupił..

    Co do E32 to poszedł bym w M60B40inna kultura pracy inna moc dzwiek V8 :D bo M30B35 niby jednostka nie do zajechania a jednak juz przestarzała technicznie i paliwożerna a zle eksploatowana tez moze dac sie we znaki. Nie wiem dlaczego chcesz isc w M30?
    Gaz na sekwencji i tu nie ma dyskusji bo jeden strzal i zaczynaja sie wydatki, jak zawias zrobisz dobrych częściach to będziesz jeździł "dozywotnio", rdza w standardowych miejscach koło wlewu, spody drzwi poza tym blacha jest jeszcze z tych zdrowych i problemów byc nie może. No i 7 tylko w automacie bo po czasie manual Cie zmęczy a E32 nie kupuje sie żeby robić boki..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •