Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: [ pozostale] Zakup E32

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Szczerze polecam v8 w połączeniu ze skrzynia manualna, niskie zużycie paliwa, mocy do spokojniej jazdy az za dużo. Ja jestem zadowolony, podejrzewam ze inni użytkownicy V8 potwierdzą moja zdanie. Wystrzegaj sie instalacji LPG użytkowanej dłuższy czas.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar venom
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    70
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    slaskie
    Blog
    5
    Dzięki za odpowiedzi koledzy

    rynek na śląsku bede rozpoznawał sam natomiast nie wiem czy u Was propagujecie ogladanie aut dla kogoś z drugiego końca kraju? Wiadomo jakie miny w Naszej polsce sie pcha...

    Na razie bede bacznie obserwował forum w poszukiwaniu informacji a potem tylko kupic i eksploatowac :)

    Pozdrawiam

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267

    Re: Zakup E32

    Cytat Zamieszczone przez venom
    Witam forumowiczów
    Teraz rozważam zakup i mam w sumie dwa typy Audi V8 lub właśnie E32 735.
    Jak dla mnie Audi V8 jest dużo ładniejsze i ma genialny środek. Zastanawiałem się kiedyś czy nie kupić sobie takiego. Są niestety dwa "ale", które w zasadzie dyskwalifikują to auto:

    1. zawieszenie/układ hamulcowy (tzw. ufo) - koszty serwisu
    2. na allegro jest w tej chwili 16 sztuk z czego połowa nie jeździ. Skąd chcesz brać części?

    Co do newralgicznych punktów E-32
    - rdza to przede wszystkim doły drzwi od środka - mało które auto ma to zdrowe,
    - w silniku M30 jest przepływomierz klapowy, który na gazie 2 generacji bardzo łatwo uwalić (wystrzał), poza tym często jest już zużyty przez przebieg lub pogięty strzałem i "zregenerowany" przez poprzedniego właściciela - używany kosztuje powyżej 500 PLN...
    - nie wiem czemu, ale przeważnie jak widzę na parkingu jakieś bardziej zaniedbane E-32 to praktycznie zawsze ma zbielałe dolne rogi przedniej szyby - tak jakby się rozwarstwiała
    - ja automat bardzo sobie chwalę i już nie chcę auta w manualu (wcześniej nigdy nie miałem automatycznej skrzyni), jednakże w mieście można zapomnieć o spalaniu gazu poniżej 20 litrów - nierealne - chyba, że ktoś pod pojęciem "miasto" rozumie Częstochowę czy Skierniewice... (bez urazy, sam się urodziłem w Częstochowie ;)
    - dostępność części jest bardzo dobra zarówno nowych (zawieszenie, hamulce) jak i używanych (elektryka, wyposażenie wnętrza itp). Ceny raczej niskie - do Fiata Punto I mojego ojca wcale nie jest taniej.
    - co do zawieszenia to albo mam pecha albo Wrocław to poligon, ale niestety u mnie praktycznie co pół roku coś wychodzi - pomimo, że staram się kupować raczej droższe części. Po prostu raz na kilka miesięcy auto nagle zaczyna pływać po całej drodze jak są koleiny i po wizycie na stacji diagnostycznej wychodzi a to tuleja, a to łącznik, a to sworzeń..

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Re: Zakup E32

    Cytat Zamieszczone przez skalpel
    Cytat Zamieszczone przez venom
    Witam forumowiczów
    Teraz rozważam zakup i mam w sumie dwa typy Audi V8 lub właśnie E32 735.
    Jak dla mnie Audi V8 jest dużo ładniejsze i ma genialny środek. Zastanawiałem się kiedyś czy nie kupić sobie takiego. Są niestety dwa "ale", które w zasadzie dyskwalifikują to auto:

    1. zawieszenie/układ hamulcowy (tzw. ufo) - koszty serwisu
    2. na allegro jest w tej chwili 16 sztuk z czego połowa nie jeździ. Skąd chcesz brać części?

    Co do newralgicznych punktów E-32
    - rdza to przede wszystkim doły drzwi od środka - mało które auto ma to zdrowe,
    - w silniku M30 jest przepływomierz klapowy, który na gazie 2 generacji bardzo łatwo uwalić (wystrzał), poza tym często jest już zużyty przez przebieg lub pogięty strzałem i "zregenerowany" przez poprzedniego właściciela - używany kosztuje powyżej 500 PLN...
    Jak Audi to chyba tylko Quattro bo płacić tyle za części, paliwo i mieć auto z najgorszym możliwym napędem przednim to trochę bez sensu... a przy Quattro to ceny części są jeszcze wyższe :( W V8 nie siedziałem ale A8 np nie ma tej solidności co BMW :(

    A jak to jest dokładnie z tymi drzwiami? U mnie teraz też wylazła po zimie rdza na dole... 3 lata temu to naprawiłem i lakiernik powiedział mi że jak założę te stare listwy co miałem to mi się pokaże i się pokazała. Czy warto naprawiać drzwi które mają na dole trochę rdzy czy szukać bez rdzy?
    Teraz na pewno wolałbym kupić nowe listwy z ASO bo używanych po prostu nie ma co zakładać.


    Pozdrawiam

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    hmmm na twoim miejscu dołożyłbym ta kasę na kapitalkę odłożoną i kupił 740iA poliftowe ja takie niedawno zakupiłem z Niemczech i powiem tak do 12 tysi znajdziesz ładne auto a wrażenia w porównaniu z 3,5 niesamowicie lepsze co do kapitalek jak trafisz dobre 740 z około 2500-300 euro to nie ma potrzeby żadnej kapitali po co?? Auto chodzi jak fabryka przykazała to po co je rozbierać??

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    hmmm na twoim miejscu dołożyłbym ta kasę na kapitalkę odłożoną i kupił 740iA poliftowe ja takie niedawno zakupiłem z Niemczech i powiem tak do 12 tysi znajdziesz ładne auto a wrażenia w porównaniu z 3,5 niesamowicie lepsze co do kapitalek jak trafisz dobre 740 z około 2500-300 euro to nie ma potrzeby żadnej kapitali po co?? Auto chodzi jak fabryka przykazała to po co je rozbierać??
    A jakie ma wyposażenie to Twoje auto i jaki teoretyczny przebieg? Ja oglądałem ostatnio takie dość ładne 740 z Niemiec to poszło za ponad 18 000 pln na ebay :( Przebieg wg sprzedającego 165kkm. Wyposażenie nie pełne: siedzenia ręcznie regulowane. Poza tym oprócz silnika skrzynia w 740i też jest bardzo kosztowna w ewentualnej naprawie. Różnica w cenie naprawy skrzyni 735iA i 740iA to ponad 2x... ale 740 ma 5 biegów i to zupełnie inny automat :(


    Pozdrawiam

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Ja za moje 740iA dałem 13 z rejestracja pod domciem :)

    I stan jest gitara mam tu zresztą galerię :)

    Auto ma z wypasu co potrzeba wszystko działa :) ( elektryczne fotele z pamięcia, klima automat, tempomat, elektr. szyberdach zestaw nagłośnienia HiFi ze wzmakiem w bagażniku 2xPDC, 2xAirBag, elektr. domykana klapa bagażnika )

    Wady: olej w automacie był do wymiany ( 500zł ), olej w silniku, świece, uszczelka miski: 700zł razem z robota więc koszta nieduże :)

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    Ja za moje 740iA dałem 13 z rejestracja pod domciem :)

    I stan jest gitara mam tu zresztą galerię :)

    Auto ma z wypasu co potrzeba wszystko działa :) ( elektryczne fotele z pamięcia, klima automat, tempomat, elektr. szyberdach zestaw nagłośnienia HiFi ze wzmakiem w bagażniku 2xPDC, 2xAirBag, elektr. domykana klapa bagażnika )

    Wady: olej w automacie był do wymiany ( 500zł ), olej w silniku, świece, uszczelka miski: 700zł razem z robota więc koszta nieduże :)
    a teoretyczny przebieg jaki? Daj link do galerii bo coś odnaleźć nie mogę :(
    Właśnie olej w tym automacie jest też sporo droższy: w 735iA 200 pln olej + robocizna + nowa uszczelka... ale różnica w osiągach znaczna. Lepiej Ci się chyba jeździ 740i niż E38 735? :)


    Pozdrawiam

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Różnica żadna koszt oleju do 740 do skrzyni 5HP30 to 230zł więc 30zł drożej jak w 735iA ale jeszcze dochodzi koszt filtra i uszczelki ( w 735iA to tez trzeba zrobić ) i robocizna ale różnica w skrzyni tez jest od 740 jest o połowę większa w końcu przenosi spory moment :)

    W osiągach jest psora różnica nawet między E-38 735iA a co dopiero 735iA E-32 :)

    Do tego łatwiej znaleźć zadbane M60B40 niż M30B35 bo niestety M30 mimo pancernej budowy jest częściej katowany :) Zwłaszcza w manualu :)

    Wejdź do działu przedstaw się i swoje 7er tam jest mój temat z nowym autem :)

    Do tego 735iA pali praktycznie to samo co 740iA z racji sporo starszej konstrukcji motoru.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    Różnica żadna koszt oleju do 740 do skrzyni 5HP30 to 230zł więc 30zł drożej jak w 735iA ale jeszcze dochodzi koszt filtra i uszczelki ( w 735iA to tez trzeba zrobić ) i robocizna ale różnica w skrzyni tez jest od 740 jest o połowę większa w końcu przenosi spory moment :)

    W osiągach jest psora różnica nawet między E-38 735iA a co dopiero 735iA E-32 :)

    Do tego łatwiej znaleźć zadbane M60B40 niż M30B35 bo niestety M30 mimo pancernej budowy jest częściej katowany :) Zwłaszcza w manualu :)

    Wejdź do działu przedstaw się i swoje 7er tam jest mój temat z nowym autem :)

    Do tego 735iA pali praktycznie to samo co 740iA z racji sporo starszej konstrukcji motoru.
    Z tym kosztem wymiany oleju to 200 pln to już części + robota, normalnie olej jest po 20 pln / litr wchodzi na wymianę 4 litry :). Jak ktoś umie sam to 80 pln.
    Remont skrzyni w 740 jest znacznie droższy ze względu na 5 biegów i chyba inną pracę konwertera (on zapina się chyba nie tylko na ostatnim biegu jak w 735 e32?) przez co wszystko szybciej się zużywa. Ale fakt osiągi są znacznie lepsze a pali prawie tyle samo... jedyne warunki w jakich 735iA to jazda przez wioski 70 - 80 km/h :) No i w 740 są niskie obroty jak lecisz w trasie.


    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •