Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: [ elektryka] chcę podłączyć niefabryczny wzmacniacz - pomocy

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez hala4505
    Jak chłopak chce to niech robi jego auto jak zepsuje to będzie sie nad sobą użalał.
    To tak nie wiem czy w kości bmw ori. jest kabel niebieski do anteny jesli tak to musisz sobie go przeciągnąć do wzmacniacza i dać na wzbudzenie później + i - z aku sygnał z radia i powinno działać
    Lub jak to nie którzy robią możesz podpiąć wzbudzenie pod lampy postojowe np bo jest trochę łatwiej ale to już taki akcent humorystyczny.
    A co z dźwiękiem? Seryjnie wyjścia do wzmacniacza nie ma, a branie sygnału przez konwerter to trochę bez sensu, bo "zyskujemy" sporo zniekształceń.
    Najlepiej byłoby dobrać się do wnętrza radia, odczytać oznaczenia z kości końcówek mocy i wpiąć się pod wejście i wyprowadzić RCA
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    Witam
    znam lepsze i ciekawsze rozwiazanie.
    Po pierwsze po co komu sobwoofer w samochodzie?? Bas jest z tego nieczysty po dugie strasznie opuzniony po trzecie jak zauważyleś e38 jest w srodku dobrze wyciszone więc wkladanie tuby do sedana to raczej idiotyczny pomysł.

    Radziłbym koledze wymienić końcówki mocy w seryjnym wzmacniaczu , poprawić w nim chlodzenie i wymienić seryjne głośniki na mocniejsze. Efekt dużo lepszy niż sobwoofer.

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez mik231
    Bas jest z tego nieczysty
    Ciekawa teoria, szkoda, że nie ma nic wspólnego z praktyką

    Cytat Zamieszczone przez mik231
    po dugie strasznie opuzniony
    Tu też się nie zgodzę, miałem jeszcze niedawno 15" głośnik, który spokojnie nadążał za przodem, co ciekawe niektóre przednie głośniki grały bardziej "kluskowato" od niego ;)

    Cytat Zamieszczone przez mik231
    po trzecie jak zauważyleś e38
    Fakt, ale mamy podłokietnik, można założyć półkę z dsp bez głośników i wyciągnąć trochę wygłuszenia z półki, wtedy mamy trochę otworów, więc bas ma się jak przedostać.
    Inna opcja to taka jak kombinuje u szajboosa 2x8" pod seryjną półką z DSP.

    Cytat Zamieszczone przez mik231
    Radziłbym koledze wymienić końcówki mocy w seryjnym wzmacniaczu , poprawić w nim chlodzenie i wymienić seryjne głośniki na mocniejsze. Efekt dużo lepszy niż sobwoofer.
    Po pierwsze, bez przetwornicy nie uzyskasz większej mocy, łatwiej dorobić wyjścia RCA i podłączyć zewnętrzny wzmacniacz

    Cytat Zamieszczone przez mik231
    poprawić w nim chlodzenie
    Za bardzo nie ma na to miejsca. Za radiem jest dosyć szczelnie, więc nie ma jak zrobić obiegu.

    Cytat Zamieszczone przez mik231
    wymienić seryjne głośniki na mocniejsze
    Sama moc to nie wszystko, lepszy efekt da się uzyskać nawet na seryjnych głośnikach.

    W e38(tak samo w e39 i kilku innych modelach) problemem jest to, że głośnik gra w zamkniętej skrzynce(ma to na celu izolację głośnika, żeby na zewnątrz nie był słyszalny), problem w tym, że seryjna puszka ma raptem 2l pojemności co dla głośnika 5" jest najczęściej za małą pojemnością. 3 krotne zwiększenie pojemności dałoby zauważalną poprawę, problem w tym, że nie ma gdzie tego tam zmieścić i prościej wyciąć z tyłu skrzynki otwór za głośnikiem, tak, żeby głośnik grał w całą pojemność drzwi, a nie tylko w puszcze. Tak zrobiłem właśnie u szajboosa, do tego doszedł wzmacniacz(za niedługo pewnie będzie zmieniony na mocniejszy) i z przodu pojawił się bas, którego w serii praktycznie nie ma(głośniki z przodu oczywiście już nie są seryjne)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    Bawiłem się kiedyś w caraudio i mam co porownywać
    Tuba to ostatnie co bym włożył do auta.
    Najlepszy efekt uzyskałem ma zamontowaniu 4 kanałowego wzmacniacza po 100rms na kanał standardowe wzmacniacze do 600zl maja najczęściej 50rms na kanał a samo radio lepszej klasy ma 20rms. ( rms to moc realna , nie licze efektu muzycznego ktory niekiedy na wzmacniaczu jest napsany np. 1000W a w czeczywistosci ma 4x50)
    wlozylem do pułki tylnej 2x 150rms juz nie pamiętam jakiej firmyi w przednie boczki znalazlem 2x100rms i grało wysmienicie
    Miałem podłączone tuby i najpierw slyszalem bas z poczków a pozniej z tuby z malym opoznieniem co mnie bardzo denerwowało.

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez mik231
    Miałem podłączone tuby i najpierw slyszalem bas z poczków a pozniej z tuby z malym opoznieniem co mnie bardzo denerwowało.
    Po pierwsze, to, żeby zmieścić tubę w bagażniku to musiałbyś jeździć dostawczakiem, bo tuba wygląda np. tak:
    http://www.plasmatweeter.de/jericho.htm

    A sub w kształcie walca nie jest tubą.

    Przerobiłem już kilka sprzętów, trochę instalacji słyszałem i największym problemem jaki zauważyłem to fakt, że sub grał z tyłu, a nie z przodu jak powinno być(przy dobrej instalacji nie zauważysz, że sub jest w bagażniku, bo wszystko gra z przodu spójnie)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #16
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    kolega pisząc post potrzebował pomocy przy podłączeniu wzmacniacza. Jego sprawa jak uważam, chce sam to robi, jak by miał ochotę to by oddał do warsztatu. Temat zmienił się w dyskusję o caraudio... a pomocy zero.

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez sebobass
    Temat zmienił się w dyskusję o caraudio... a pomocy zero.
    Kolega nie napisał konkretnie jaki system ma, więc nie wiadomo czy ma Hifi(lub top hifi) i wzmacniacz w bagażniku, czy ma zwykły system professional i głośniki zasilane są tylko z radia, więc na początek nie wiadomo jak koledze poradzić gdzie się wpiąć.

    Schematy są ogólnie dostępne(WDS Online), skoro ktoś ich nie potrafi ich czytać to skąd mam wiedzieć, że będzie w stanie podłączyć poprawnie wzmacniacz?

    Kolejna sprawa, to kolega się chyba obraził po tym jak kilka osób zwróciło mu uwagę w kwestii pisowni ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #18
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    ok. to tylko tak moja uwaga co do tematu postu :x

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •