Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: [mechanika] Dwie usterki

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka

    [mechanika] Dwie usterki

    Witam. Silnik 2.8 rok 1996
    Po podłączeniu pod kompa są 2 kody usterek:
    1 sterowanie położenia wałka rozrządu
    2 czujnik położenia wałka rozrządu

    1 występuje sporadycznie raz na jakiś czas zaś 2 za każdym podłączeniem pod kompa.

    Moje pytanie co z tym pierwszym błędem co mogło się posypać, drugim czy jest jakaś możliwość sprawdzenia czy to na pewno padł czujnik czy może coś nie współgra razem z pierwszym błędem

    Czujnik musi być oryginał?
    728i

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Wg mnie po wymianie czujnika oba błędy znikną. Ale niech się jeszcze ktoś mądrzejszy wypowie :]
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Najpierw to trzeba podmienić na sprawny czujnik i oblukać co i jak. Skoro są takie błędy to na 99% Twój czujnik jest uszkodzony.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Komp pokazuje ze jest z nim problem przejrzałem kable izolacja była delikatnie popękana za izolowałem na nowo ale nic nie dało. Nie mam skąd podmienić więc zostaje zakup nowego, tylko czy może po odłączeniu tego czujnika zmienia się praca silnika? Czy może ten pierwszy błąd powoduje drugi bądz na odwrót?
    728i

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    136
    BMW
    s280 w140
    Skąd
    UK
    witam mialem ten sam problem wymienilem czujnik i po problemie
    pozdrawiam

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    25
    BMW
    728, 340i
    Skąd
    Kraków
    Jesz najlepiej do mechanika który robi z bmw niech ci wsadzi swój czujnik i zobacz czy to coś da ale prawie na pewno jest tak ze to czujnik reszta to wiązka i inne dziwne przypadki.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Panowie proponują mi czujnik jakiejś firmy his pris czy coś podobnego za 100 ale on raczej odpada i SWAG za 170. Wie ktoś może czy tej firmy SWAG nada sie czy szukac coś innego??
    728i

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Derreg
    his pris
    Hans Pries inaczej Topran = szajs. Z Hans Priesa to jedynie z katalogu korzystam :P
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    hans pris to odrazu po włożeniu może nie działać. Tak jest z większością zamienników. Swag-a można próbować, ale też jest ryzyko. W ASO radzę kupić ori, to bedziesz miał pewność, że będzie ok. Przelicz czy opłaca się ryzykowanie i trafianie w sprawność zamiennika, czy lepiej odrazu kupić oryginał. Oszczędność może Cię wynieść drożej niż odrazu zakup oryginału. Jest jeszcze ewentualoność kupienia urzywanego dobrego oryginału, który zdecydowanie bardziej polecam niż tani zamiennik.

  10. #10
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    A ja bym zaproponował, żeby dali pisemną gwarancję na 6 miechów i zaplombowali czujnik. Jak przestanie działać, to mają wymienić na sprawny.
    Jeśli się zgodzą, mogą zakładać nawet firmy ZIUTEX S.C. ;D
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •