Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: [mechanika] Dwie usterki

  1. #11
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    A spytam się tak: jakie objawy auta przyczyniły się do tego, że podłączyłeś kompa i jakim programem to robiłeś ?

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft
    A ja bym zaproponował, żeby dali pisemną gwarancję na 6 miechów i zaplombowali czujnik. Jak przestanie działać, to mają wymienić na sprawny.
    Jeśli się zgodzą, mogą zakładać nawet firmy ZIUTEX S.C. ;D
    Właśnie to była by tylko propozycja. Z reklamowaniem czujników i wogóle elektrycznych części jest spory kłopot. Producent teoretycznie może stwierdzić, że czujnik jest sprawny w jego mniemaniu. Przykłąd czujnik ABS. Zamiennik z reguły nie działa poprawnie w aucie, a producent po odesłaniu na reklamację stwierdza, że jest ok. Tu jest odbijanie piłeczki i zawijanie kota ogonem, a że to winna montującego, a może samochodu itd itp. Na końcu łańcucha po dupce dostaje z reguły mechanik (a niby co ona jest winny, przecież nie ponosi odpowiedzialności za jakość montowanych części jakie są na rynku) oraz sam klijęt. Ten musi ponosić dodatkowe koszty za swoją chęć oszczędzania nie tam gdzie potrzeba, bo przecież miało być tanio. Niestety jedno czyli tanio z drugim, czyli dobrze żadko idzie w parze.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Podłączyłem pod kompa ponieważ od czasu do czasu przełącza mi skrzynie w tryb serwisowy Getriebenoprogram przeważnie wyskakuje gdy rozgrzane auto zgaszę i w nie długim czasie zapalam je z powrotem. Zauważyłem również ze nie za każdym razem załapie na ciepłym silniku, a błędy są tylko te 2 co wyżej pisałem więc to raczej wina tego czujnika chyba że się mylę to niech ktoś podpowie coś :D
    728i

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Co tu podpowiadać, są błedy trzeba je wyeliminować. Powiem tak że mogą być powodem Twoich kłopotów z autem. Nic tylko łap sie za wymianę czujnika i wyeliminowania błędów. Może to tylko poprawić sytuacje napewno nie zaszkodzi.

  5. #15
    Vip Vip Awatar NoVy
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    495
    BMW
    Było : E38 2.8 iA/ Było : E32 4.0 V8/ Obecnie : ///M3 e46
    Skąd
    Wrocek City / Southampton
    Cytat Zamieszczone przez Derreg
    Zauważyłem również ze nie za każdym razem załapie na ciepłym silniku
    Też mialem problem tego typu !!! Wymienilem czujnik polożenia wałka rozrzadu i po problemie także tak jak wyzej pisali na 99,9% to jest przyczyna twojego problemu

    Pozdrawiam :)
    Wieśniactwo to stan umysłu nie miejsce zamieszkania .........

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Dzięki za wypowiedz czujnik zostanie wymieniony na początku tygodnia prawdopodobnie na simens
    728i

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •