Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 20

W±tek: Chcê kupiæ E32 - kilka pytañ

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2007
    Posty
    52
    BMW
    2xE21, E53
    Sk±d
    Górki Wielkie

    Chcê kupiæ E32 - kilka pytañ

    Mam zamiar kupiæ BMW E32 i mam kilka pytañ, chcia³bym wiedzieæ na co zwracaæ najwiêksz± uwagê. Siódemek w og³oszeniach jest sporo i jest w czym wybieraæ, sêk w tym ¿eby nie trafiæ na minê. Czym siê kierowaæ? Które egzemplarze s± warte uwagi?

    Zastanawiam siê nad dwoma wersjami: 730i lub 735i… co wybraæ? Który silnik jest trwalszy M30 czy M60? Manual czy automat? M30 znam z teorii, a o M60 ma³o co s³ysza³em. Czym siê kierowaæ? Jakie s± koszta eksploatacji?

    W±ski czy szeroki grill? Czym dok³adnie siê ró¿ni±? Co zosta³o zmienione i któr± wersjê warto kupiæ?

    Liczê na Wasze cenne podpowiedzi.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Do³±czy³
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Sk±d
    Gliwice
    Kolego zapraszam do dzia³u: PRZEDSTAW SIÊ... mamy tu tak± tradycjê i bedzie mi³o przywitac nowego kolegê...
    Co do E32 to nie wiele ci pomogê niestety nie mia³em.
    Pozdrawiam i ¿yczê Weso³ych ¦wi±t !
    Dreams from Dreams - 7er...

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Sk±d
    boleslawiec
    witam ja mam e32 z silnikiem m30b30 z waskim ryjem.koszta eksploatacji jak na auto tej klasy,duze wygodne bezpieczne to sa bardzo male.z instalacja gazowa koszt 100km zamyka sie w 30zl. na co patrzec?ogolem to na wszystko tak jak w kazdym innym aucie. ja bym sie bardziej przygladal przeplywomierzowi powietrza bo lubia byc padniete albo chodzic nie do konca tak jak powinny, na to czy silnik nie klepie bo moga byc juz wyrobione dzwigienki "koniki" i walek rozrzadu, wachacze przednie sa dosyc drogie.fajnie jakby miala pelna opcje obc. sprawdz czy wszystko dobrze chodzi z nawiewem i ogrzewaniem bo jak cos nie dziala to nie jest prosto znalezc przyczyne i to natrafic. sprawdz czy uszczelka pod glowica jest czyli czy nie dymi na bialo, czy nie ma podwyzszonej albo za niskiej temperatury,czy nie ma visco zrobione na stale. jakby co to moge swoja sprzedac,mam dosyc dobrze utrzymana, mnostwo rzeczy porobione juz. mam fotki na fotosiku - uzytkownik czoobek. pozdro i powodzenia

  4. #4
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2007
    Posty
    52
    BMW
    2xE21, E53
    Sk±d
    Górki Wielkie
    czoobek dziêki za odpowiedz :)

    Powiedzcie mi co warto kupiæ: 730i lub 735i?
    Który silnik jest trwalszy M30 czy M60?
    W grê wchodzi raczej manual...
    Czym siê kierowaæ?
    E21 315 04/1983 Opalgrün-metallic
    E21 318 09/1978 Iberischrot
    E53 X5 4.4i 09/2000 Stahlgrau-metallic

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2007
    Posty
    187
    BMW
    E32
    Sk±d
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez kjubus
    czoobek dziêki za odpowiedz :)

    Powiedzcie mi co warto kupiæ: 730i lub 735i?
    Który silnik jest trwalszy M30 czy M60?
    W grê wchodzi raczej manual...
    Czym siê kierowaæ?
    Odp.

    Powiedzcie mi co warto kupiæ: 730i lub 735i? -> 735i
    Który silnik jest trwalszy M30 czy M60? -> M60 czê¶ciej siê psuje (bardziej zaawansowany technologicznie)
    W grê wchodzi raczej manual... -> i bardzo s³usznie
    Czym siê kierowaæ?[/quote] -> rozs±dkiem
    pozdro
    zielony
    ale jazda !!! Skype-> zielony730

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Sk±d
    boleslawiec
    ja tez bym wybral m30 pojemnosc 3.5 :) jest roznica w mocy a tak to wszystkie czesci sa praktycznie takie same co w 3 litrowym ,koszta utrzymania mysle rowniez takie same

  7. #7
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Do³±czy³
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Sk±d
    www.ASO-BMW.pl
    Jak w M30 to tylko 3.5 nie ma kompromisów :D ja choruje na M60 bo mi mocy ma³o ale apetyt rosnie w miare jedzenia a w M30 tak naprawde potencja³ tez dosc spory drzemie - stara jednostka srednio ekonomiczna ale za to dojscie do czesci znaczace i to w rozsadnych pieniadzach ;) cos za cos.

    Co do wyboru samej jednostki to juz wedle upodoban mysle.. co do skrzyni to w 7 tylko automat :) chociaz brakuje mi manuala juz czasem ale d³ugo automatami smigam..

    Jak bra³ bys M30 to raczej unikaj elektronicznych przepustnic czyli koncówki produkcji, co do samego kupna to zwracaj uwage na elektronike bo jak w 7 sa z nia k³opoty to oj i tak jak koledfzy pisza daj linka to ja przeswietlimy ;)

    pzdr

  8. #8
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2007
    Posty
    4
    jakbys byl zainteresowany to ja mam ladna siodemeczke 3.0 w automacie i popieram przedmowce jak bmw 7 to tylko automat z reszta o gustach sie nie dyskutuje ale sam bylem przeciwnikiem automatow dopuki sie nie przejechalem w tym aucie mozna sie zakochac sprzedaje tylko dlatego ze potrzebny mi dostawczak do pracy a brak funduszy na zakup i tego i trzymanie dalej bmw :(

  9. #9
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Do³±czy³
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Sk±d
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez stasiu77
    jakbys byl zainteresowany to ja mam ladna siodemeczke 3.0 w automacie i popieram przedmowce jak bmw 7 to tylko automat z reszta o gustach sie nie dyskutuje ale sam bylem przeciwnikiem automatow dopuki sie nie przejechalem w tym aucie mozna sie zakochac sprzedaje tylko dlatego ze potrzebny mi dostawczak do pracy a brak funduszy na zakup i tego i trzymanie dalej bmw :(
    Kolego najpierw przedstaw siê, a ty widzê wchodzisz tylko po to ¿eby tu komercjê uprawiaæ... :D
    Dreams from Dreams - 7er...

  10. #10
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2007
    Posty
    52
    BMW
    2xE21, E53
    Sk±d
    Górki Wielkie
    Dziêkujê wszystkim za rady :)

    Hmmm... a mi w oko wpad³a 730i M30 ;)
    http://moto.allegro.pl/item295064218_bmw730.html

    Czy lepiej poczekaæ i poszukaæ 735i?
    Te pó³ litra to zawsze co¶ wiêcej

    Mo¿e...
    http://moto.allegro.pl/item297775093...ull_opcja.html
    Mo¿e nie "full opcja" ale wygl±da ciekawie
    E21 315 04/1983 Opalgrün-metallic
    E21 318 09/1978 Iberischrot
    E53 X5 4.4i 09/2000 Stahlgrau-metallic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •