Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Walka z tylnym amortyzatorem

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków

    Walka z tylnym amortyzatorem

    Chcę zmienić tylne sprężyny - więc trzeba wyjąć amortyzatory - co w tym skomplikowanego ?

    Wszystko rozebrane gotowe, ale amortyzator nie chce wyjść z wahacza - psikałem wd, prałem młotkiem i przecinakiem, ściągałem ściągaczem !(urwała się podkładka zabezpieczająca tuleję gumową w amortyzatorze - dalsze ciągnięcie spowoduje wyrwanie tulei ), lekko podgrzewałem (za bardzo się nie da, bo przewody, łożysko itp., szarpałem, pukałem, smarowałem - NIC.


    Może ma ktoś sposób jak to ruszyć bez niszczenia amortyzatora (jest w bdb stanie)?

  2. #2
    Takie samo rozwiązanie jest zastosowane w e28, e34, e38 (zakładam, że w innych eXX jest analogicznie). Zmieniając amortyzatory bądź sprężyny w którymś z powyższych najpierw za pomocą zniszczonej śruby operowałem młotkiem poprzecznie względem tulei metalowej w amortyzatorze. Oczywiście całość obficie wspomagana WD40. Na koniec wybijałem amortyzator za pomocą łomu (ma taką sprytnie podgiętą końcówkę) przyłożonego na łączeniu dołu amortyzatora z otworem na tuleję metalowo-gumową). Jak do tej pory - skuteczność 100%.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Mogę to zrobić, bez ściągania amortyzatora - odkręcam pół oś, odkręcam wahacz i wszystko zjeżdża na dół i można wymienić sprężynę.


    Będę walczył - to już będzie trzecie podejście

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Mogę to zrobić, bez ściągania amortyzatora - odkręcam pół oś, odkręcam wahacz i wszystko zjeżdża na dół i można wymienić sprężynę.


    Będę walczył - to już będzie trzecie podejście
    I chyba ten sposób bedzie najlepszy. Zyczymy powodzenia.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Mogę to zrobić, bez ściągania amortyzatora - odkręcam pół oś, odkręcam wahacz i wszystko zjeżdża na dół i można wymienić sprężynę.


    Będę walczył - to już będzie trzecie podejście
    I chyba ten sposób bedzie najlepszy. Zyczymy powodzenia.

    Tak - tylko wiecie ile z tym jest roboty ? Z prawej jeszcze dobre dojście, a z lewej wydech :razz:

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Sposob Sylwka jest tez w 100% skuteczny i duuuzo mniej pracochlonny- stara sruba/pret i kilka strzalow mlotkiem i nie ma sily musi zejsc... :]
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    Ja u siebie jak zmieniałem sprężyny miałem ten sam problem...

    ile ja się felixem namachałem... ;D ;D ;D ;D


    I wpadłem na pomysł aby podgrzewać palnikem gazowym równomiernie i bez przesady ok 10 min no i dwa uderzenia młotkiem przez brechę i poszło bez problemu-Polecam!!!!!! ;)
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •