Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [ elektryka] Czujnik położenia wałka rozrządu

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    48

    [ elektryka] Czujnik położenia wałka rozrządu

    Witam. Mam pytanie odnośnie czujnika wałka rozrządu, a mianowicie co się powinno dziać po odpięciu tego czujnika podczas pracy silnika na biegu jałowym? U mnie nie ma żadnej reakcji i nie wiem czy tak ma być czy może jest uszkodzony? Silnik nierówno pracuje i czasami jakby jedna strona nie pracuje właśnie po tej stronie co kostka od czujnika. Dzięki za ewentualna pomoc.

    --------------

    Bmw 730 e38 v8

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    U mnie nie było żadnej reakcji jeśli chodzi o pracę silnika, jedynie zmienił się rodzaj błędu pokazywany przez inpe (kupiłem nowy czujnik który okazał się niesprawny: http://hobby-elektronika.eu/multiwibrator.html i kombinowałem).
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 28-07-2015 o 12:05

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Różnicy na jałowym nie musisz odczuć. Należy podłączyć auto pod kompa odczytać błędy i wtedy coś myśłeć, a nie kombinować jak koń pod górę w ciemno. Kolejna sprawa czujnik zamiennik to wyrzucenie pieniędzy bo przeważnie nie działają. Oryginał nowy lub używany oryginalny.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    60
    BMW
    730i
    Skąd
    OPOLE
    NIe bedzie roznicy w pracy silnika. Przy odpalaniu ma znaczenie bo podaje silnikowi dane ktory cylinder teraz bedzie mial zaplon

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    Witam przećwiczyłem ten temat u kolegi E34 M60b30 oraz kilku innych e32/e38 m60

    powiedzmy że jeśli czujnik jest sprawny to auto pracuje normalne

    w momencie odłączenia czujnika :
    Rośnie czas wtrysku - widać po zużyciu paliwa w testach OBC na godzinę
    Auto minimalnie gorzej wkręca się w obroty jest takie zamulone oraz w górnych partach obrotów idzie bo musi a nie że chce ;) przy utrzymywanej prędkość ekonomizer pokazuje więcej , oraz przy przyśpieszaniu też widać minimalna różnice w spalaniu
    Silnik pracuje mniej równomiernie

    w samym momencie odłączenia czujnika praca silnika się minimalnie zmienia , może być to nie zauważalne pod maską ale na obrotomierzu to widać

    Dodatkowo jeśli auto jest wyposażone w instalacje gazową (i pracuje na LPG) auto zaczyna wyraźnie gorzej pracować na lpg (wolne obroty) , ma muła przy wkręcaniu się z wolnych obrotów , zdarza mu się zafalować a przy schodzeniu z obrotów na wolne i zanim zejdzie do końca w momencie gwałtownego wciśnięcia pedału gazu obroty przez chwile idą w dół a nawet potrafi zgasnąć


    Czujniki te mają to do siebie że pomimo że nie wywala błędu na komputerze bardzo często przekłamują i warto je wymienić

    jednak przed wymianą radził bym sprawdzić (ew ustawić) rozrząd jak wiadomo nasze autka nie są nowe i się naturalne zużywają a łańcuszek się rozciąga , na szczęście nie trzeba go od razu wymieniać jest regulacją na kołku (na fasolkach)

    pamiętaj skoro rozrząd jest lekko przestawiony to czujnik położenia wałka przekłamuje i stąd może nie być widać reakcji na jego odłączenie

    Moja rada wymień czujnik jak dalej nie będzie zmian ustaw rozrząd

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •