Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: [mechanika] e32 750i brak mocy, duże spalanie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    29
    BMW
    '92 E32 M70
    Skąd
    Wrocław

    [mechanika] e32 750i brak mocy, duże spalanie

    Kilka dni temu zaczely sie dziac dziwne rzeczy z silnikiem i skrzynia.

    Po rozruchu, samochod/silnik zaczal wpadac w dziwne drgania, obroty jalowe oscylowaly w granicach 350-450rpm. Po ruszeniu, okazalo sie, ze kompletnie brak mu mocy, doslownie osiagi malucha. Przyspieszenie do 100kmph zajmowalo dobre 40-50 sekund. Skrzynia w trybie "E" takze nie pracowala poprawnie. W granicach 3,5k rpm nastepowalo przelozenie wyzej i po ulamkach sekund znow wyzej, silnik wracal do pracy w przedziale 1,5k-2k rpm.
    Sytuacja unormowala sie dwukrotnie po okolo 15-20 minutach jazdy. Jednak przy dojezdzie do skrzyzowania, skrzynia przerzucala sie na wyzsze nizsze przelozenie w okolicach 1200-1300rpm w krotkich odstepach czasu, powodujac nieprzyjemne i niepokojace szarpanie.
    Zaznaczam, ze sytuacje powtarzaly sie i na zimnym i na rozgrzanym silniku. Temperatura nigdy nie przekroczyla polowy pola.

    Spalanie horrendalne, crica 40-45L/100km. ;(

    Wczoraj od pierwszego odpalenia bylo super, wszystko dzialalo poprawnie. Trasa 300km ze srednim spalaniem 11L, moc i reakcje silnika oraz skrzyni w jak najlepszym porzadku.
    Dzis od rana znow zaczal wariowac, niestety, juz nie wrocilo do normy.

    Wstepnie biore pod uwage:
    1. Swiece
    2. Sonde/sondy Lambda
    3. Przeplywki

    Swiece maja ok 25tys przelatane (nie wiem w jakim stanie sa - nie sprawdzalem), olej ok 7-8tys. Obroty na zimno i na cieplo trzyma poprawnie. Jesli pracowal normalnie, stale obroty ~650rpm, jesli pracowal jak zolw z polamalnymi lapami, takze stabilnie ~400rpm.


    Forum przejrzalem od kartki do kartki, nie znalazlem niestety odpowiedzi stricte dotyczacej zaistnialego problemu.
    Bardzo prosze Was o pomoc, tudziez roztrzasniecie problemu. :/ Na wszelkie pytania dodatkowe postaram sie od razu udzielic odpowiedzi.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Do podmiany oba przepływomierze, wszystko z w/w na to wskazuje.
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok
    Jak chodzi tak kulawo i dasz gaz w podłoge to strzela w kolektor ? nie mówie o typowych gazowych strzałach tylko o takim pukaniu w kolektor, sprawdz sobie jeszcze jakie ciśnienie podają pompy paliwa, przed listwą powinno być zależnie od tego jaka pompa około 4-6 barów, zamiennikowe pompy dają około 3,5bara a oryginalne nawet 6 barów, listwa i tak redukuje do 3 barów ale ogólnie chodzi też o wydajność, tak czy tak pożycz od kogoś przyżąd do mierzenia ciśnienia paliwa i zamontuj go na zacilaniu listwy, dojście jest całkiem ładne po prawej stronie (pod zbiorniczkiem od płynu chłodzącego). Żeby włączyć pompy bez konieczności zapalania auta zmostkuj na przekaźniku pompy kabel czerwony z niebieskim paskiem z plusem czerwonym, są 2 przekaźniki od 2 pomp takie same, jak będziesz chciał sam za to sie zabrać to moge zrobić u siebie fotki krok po kroku jak to zrobić

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    29
    BMW
    '92 E32 M70
    Skąd
    Wrocław
    Zadnych strzalow w kolektor nie ma, Lukaszu. Ani pukania, ani strzalow, gdy tak kulawo chodzi i dam w podloge, jedynie ciezsze buczenie pojawia sie i z wolna, naprawde z wolna przyspiesza, zamiast pojsc jak startujacy Messerschmitt na booscie.
    Nie bardzo mam od kogo takie zabawki pozyczyc, nawet, gdyby mi sie to udalo, nie posiadam pewnie dostatecznie wyposazonego garazu, aby proby przeprowadzic. Bede probowal.

    Czy istnieje sposob na zdiagnozowanie uszkodzonego przeplywomierza lub jego tymczasowa regeneracje, abym do domu mogl dojechac? ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok
    Ja dalej obstawiam jedną z pomp, domowym sposobem to możesz odkręcić na zgaszonym silniku przewód zasilający listwe najpierw jeden, potem drógi, jeśli jest dobre ciśnienie to przy zsówaniu wężyka gumowego z listwy powinno pryskać paliwem pod dużym ciśnieniem, jeśli tylko wypadnie troche paliwa to znaczy że jedna z pomp leży, nie próbowałem w v12 ale w m50 2.0 (ma takie same przepływki) jak sie odłączy przepływomierz auto chodzi normalnie tylko ma troche wyższe obroty i spalanie jest wyższe ale działa, spróbuj odpiąć przepływki, sondy jak by sie zepsuły to byś miał tylko spalanie wyższe ale podobnie jak w przypadku przepływek v12 jest na tyle nieskomplikowanym silnikiem że działać powinien bez przepływek i sond. (moge sie mylić, jutro sprawdze z ciekawości)

    Zbadaj jeszcze czy elektryczne przepustnice sie otwierają równo i całe, ściąg gume, przekręć zapłon, gaz w podłoge i niech ktoś zagląda czy dwie równo sie do końca otwierają

    Niestety nadal mamy czasy że w większości warsztatów jak zajedziesz bemką, otworzysz maske, przyjedzie mechanik i jak zobaczy V12 włączy mu sie error w głowie i wyśle Ci do domu, trzeba metodą prób i błędów naprawiać, ja tak robiłem z poprzednim i obecnym, jak narazie mi sie udaje, V12 to w brew pozorom bardzo prosty i nieskomplikowany silnik

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    29
    BMW
    '92 E32 M70
    Skąd
    Wrocław
    Jakies wyniki Lukaszu? Za okolo godzinke zabieram sie za moja kanape ;) zobacze, czy / jak pracuje z jednym i dwoma odlaczonymi przeplywkami. Dam znac.

  7. #7
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    A czy przypadkiem nie jest tak, że jak złapie temperaturę zgasisz go i odpalisz na nowo jest OK?
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    29
    BMW
    '92 E32 M70
    Skąd
    Wrocław
    Nie, Wiktor, niestety.
    Zarowno na zimnym jak i rozgrzanym silniku potrafi te same fochy strzelac. To w zasadzie rosyjska ruletka, jesli mam byc szczery, zadnej prawidlowosci, wzorca czy powtarzalnosci nie zauwazylem.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok
    NIe miałem czasu dzisiaj popatrzeć, we wtorek spróbuje

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    112
    BMW
    E38 4.0 M60, E32 3.0 M60
    Skąd
    Wrocław
    moge sie mylic ...


    ale te objawy wskazuja ze gdzies jest lewe powietrze i BM glupieje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •