Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: [mechanika] e32 750i brak mocy, duże spalanie

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    29
    BMW
    '92 E32 M70
    Skąd
    Wrocław
    Zrobilem maly test w koncu. Jak powszechnie wiadomo, 750i ma dwie przeplywki.
    Patrzac z gory lewa, no i prawa ;)

    Test polegal na sprawdzeniu, czy w ogole piec ryknie przy odlaczonych przeplywkach.
    Wyniki te same i na zimnym i na cieplym piecu.

    - LEWA wylaczona, PRAWA wlaczona - dziala "normalnie" vide - brak mocy, obroty ~400rpm, dziwne drgania, zuzycie paliwa kolosalne.

    - OBIE wylaczone - odpala na 2-3 sekundy, gasnie.
    - LEWA wlaczona, PRAWA wylaczona - jw, odpala na 2-3 sekundy, gasnie.

    Przeplywke zdjalem, rozebralem, wszystkie druciki, czujniki wygladaja na nieuszkodzone. Pare fotek wysokiej rozdzielczosci strzelilem, moge wkleic/podeslac, jesli to w czyms moze pomoc.

    Czy po powyzszych testach moge wstepnie wnioskowac, ze to LEWA przeplywka jest wadliwa?

    Co jeszcze, w jaki sposob moge sprawdzic, zdiagnozowac, chocby wlasnie wstepnie?

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    jeżeli byś potrzebował to mam taką przepływkę.
    e32 v8 manual

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Ansset
    Co jeszcze, w jaki sposob moge sprawdzic, zdiagnozowac, chocby wlasnie wstepnie?
    Nie wiem jak w M70 ale w M30 i w M52 jest tak samo: żeby auto weszło w tryb awaryjny bez przepływek nie wystarczy tylko je odłączyć ale trzeba chwilę powalczyć z obrotami i trzymać na chama na gazie mimo że telepie; jak się utrzyma sensowne obroty (tak żeby nie gasł) przez kilkanaście sekund silnik nagle złapie rytm i odzyska stabilność. Bieg jałowy idealny, mało mocy. Próbowałeś tak? Jeśli mocny akumulator spróbuj.

    Druga sprawa: czujnik temperatury silnik jest ok?


    Pozdrawiam

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    29
    BMW
    '92 E32 M70
    Skąd
    Wrocław
    @Michael7

    Co rozumiesz poprzez tryb awaryjny awaryjny? Czujnik temp wydaje sie byc w porzadku, nigdy nie przekroczyl mi jeszcze 50-55% wskazan, nawet przy solidnym dawaniu w palnik.

    @Mat, owszem, potrzebuje jej, mieszkam de facto we Wrocku, ale.... Betty stoi obecnie pod Poznaniem, a na wieczor powrot jest planowany, takze... na allegro udalo mi sie wygrzebac taka przeplywke nieco blizej, pod Piła i jesli uda mi sie skontaktowac ze sprzedajacym, skorzystam z tej opcji.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    29
    BMW
    '92 E32 M70
    Skąd
    Wrocław
    Wymienilem przeplywke. Nic to nie dalo, powiem wiecej, jest chyba gorzej - zaczal gasnac i jeszcze mniej mocy jest, jak sie zdaje.
    Po doprowadzeniu do 1200-1400 obrotow, na "P", po puszczeniu gazu, dusi sie, skubaniec.
    Co to jeszcze moze byc?

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    74
    BMW
    750iL
    Skąd
    Sin City
    Masz problem z dawkowaniem powietrza, tutaj było precyzyjnie wytlumaczone jak sprawdzic przeplywomierz w 750"

    http://forum.7er.pl/przeplywomierz-vt13102.htm

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    Na moje oko dwie przyczyny albo jest zrąbany EML czyli coś jest z przepustnicami albo pompy paliwa . Przepustnice możesz kolego sprawdzić poprzez włączenie zapłonu ale nie odpalaj silnika i wciśnij gas do dechy zobacz w tedy czy się przepustnice otwierają na maksa sprawdź też czy po włączeniu zapłonu zapala się kontrolka od Eml musi się zapalić i zgasnąć a druga opcja to pompy paliwa może auto ci po prostu chodzi na 6 garów i temu nie ma mocy i silnik drga .
    Kubeł750

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Ja myślę że lewe powietrze gdzieś łapie. Może odmy?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    44
    BMW
    e32
    Skąd
    lichfield
    A jak to co koledzy radzą zawiedzie, czego nie życzę, pomyśl może o ECU... Ostatnio przywlokłem 750iL na części i miał podobne objawy. Chcąc się upewnić co mogę sprzedać jako sprawne zacząłem szukać przyczyn. Jeden komp podmieniłem i zagadała normalnie, nawet trochę pojeździłem póki cosik w baku było...
    Shadowline 740i w manualu :]

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    29
    BMW
    '92 E32 M70
    Skąd
    Wrocław
    W zwiazku z dluzsza przerwa chcialbym reaktywowac watek, gdyz de facto niewiele sie zmienilo, kulac, kula sie, ale ledwo ledwo.
    Brak bledow silnika, skrzyni na komputerze. Wymieniona przeplywka - jak to wyzej opisane.

    Do tego jeszcze mendy jakies wlamaly sie do samochodu i kolejne radio pojechalo w sina dal, niestety, ponownie zdewastowano troche srodek kabiny.
    Do tego padla elektronika od zamkow, szyb, lusterek.. ehh..


    Czy we Wroclawiu lub okolicach zna ktos dobrego mechanika, ktory zajrzalby do samochodu, doprowadzil go do stanu uzywalnosci? Niestety, woz bedzie przeznaczony na sprzedaz.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •