Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 167

Wątek: [mechanika] M62 V8 4.4 - najlepszy silnik do E38 ???

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Moim zdaniem niedoceniacie swoich e38 i m62 - patrzycie na licznik a tam 200tyś km - i każdy się cieszy, że ma prawie nowe auto... A rzeczywistość jest taka, że większość z tych aut ma przebiegi grubo większe.


    Jednak awaryjność m62 w stosunku do np. m60 jest wyższa i to pomimo, że m60 są statystycznie o kilka lat starsze.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft
    Wychodzi na to, że kupując M62 trzeba by zrzucić motor z auta, zajrzeć mu głęboko w wszystkie otwory, profilaktycznie zdiagnozować calutki rozrząd, gładzie cylindrów, pierścienie, węże układu chłodzenia + korek + chłodnica, a przy okazji takiej wiwisekcji wymienić większość uszczelek.

    Mój M62 ma 10 latek. Zrobić mu takie coś?
    Czy nakład pracy rzeczywiście da efekt w postaci dokładnej diagnozy, a profilaktyczne uszczelnienie i wymiana el. gumowych pozwoli mu żyć w zdrowiu przez następne 8-9?

    Jeśli pewności nie ma, to po prostu M62 jest kapryśny i dobranoc... :/

    BTW: ile może kosztować komplet uszczelek? Da się wymienić poza ASO?

    Komplet uszczelek jak go całego rozbierzesz ok 1500 zł jak masz dobrą zniżkę w ASO. Robota - rozebranie i złożenie 1200-1800 zł, jak ściągniesz głowice to zawsze coś wyjdzie jakieś zawory, uszczelniacze ..itp. Robocizna 2 głowic ze zrobieniem na TIP TOP od 1400 do 2000 tys zł. Pierścienie w razie czego jak wyjdzie coś nie tak od 70 do 120 zł komplet na jeden tłok.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    68
    BMW
    344i
    Skąd
    Namysłów
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft
    BTW: ile może kosztować komplet uszczelek? Da się wymienić poza ASO?
    Z zamienników udało mi się tylko dostać uszczelkę pod miskę olejową ( dużą) - 64 zł. Reszta ASO, np zestaw pod pompę wody i duży dekiel 80zł, dwie uszczelki pod kanał wodny łączący glowice 40zl , uszczelki pod dekle rozrządu 80zł za obie, cen reszty narazie nie znam.

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft
    Wychodzi na to, że kupując M62 trzeba by zrzucić motor z auta, zajrzeć mu głęboko w wszystkie otwory, profilaktycznie zdiagnozować calutki rozrząd, gładzie cylindrów, pierścienie, węże układu chłodzenia + korek + chłodnica, a przy okazji takiej wiwisekcji wymienić większość uszczelek.

    Mój M62 ma 10 latek. Zrobić mu takie coś?
    Czy nakład pracy rzeczywiście da efekt w postaci dokładnej diagnozy, a profilaktyczne uszczelnienie i wymiana el. gumowych pozwoli mu żyć w zdrowiu przez następne 8-9?
    Zauważ, że aby mieć naprawdę PEWNY motor przez następne 8-9 lat (bo rozumiem, że taka idea Ci chodzi po głowie) - to trzeba by wymienić znacznie więcej niż uszczelki. Wg mnie należałoby wymienić łańcuch/ślizgi, VANOS, szklanki, pewnie pierścienie (nawet jeśli kompresja wskazuje, że "jeszcze są dobre"), pewnie panewki (analogicznie), na pewno jakaś obróbka głowicy byłaby już na miejscu, o pomniejszych rzeczach jak odma czy pompa wody nie wspominając...
    Jeśli więc mówimy o kompletnym ODBUDOWANIU silnika - to koszt takiej operacji byłby ogromny (w przeciwieństwie do konstrukcji GM, gdzie da się takie rzeczy robić i ludzie robią).

    Myślę, że to opcja jedynie dla pedantycznych maniaków niezawodności jednocześnie z b. grubymi portfelami ;) Pewnie 99% użytkowników będzie wolała wziąć na siebie ryzyko mniej lub bardziej niespodziewanego klęknięcia silnika - i koszty nawet jego wymiany (nawet kilku wymian), które i tak wyniosą mniej niż taka "profilaktyczna odbudowa".
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Można zawsze pomyśleć o wstawieniu nowego silnika koszt detal to 30 tys złotych :-) Jak ktoś ma duży rabat w ASO rzędu 25% to wychodzi 22500 zł , może jeszcze coś z tego by się dało urwać. Mówię o silniku M62B44TU .
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Można zawsze pomyśleć o wstawieniu nowego silnika koszt detal to 30 tys złotych :-) Jak ktoś ma duży rabat w ASO rzędu 25% to wychodzi 22500 zł , może jeszcze coś z tego by się dało urwać. Mówię o silniku M62B44TU .
    Jeżeli tak, to zapewne lepsza (kosztowo) opcja niż taki mega-kompleksowy remont (zwłaszcza jeśli na oryginalnych częściach). Jednak nie sądzę, że kiedykolwiek spotkam kogoś kto się skusi... ;)
    Zauważmy, że za koszt praktycznie drugiego E38 - dostajemy generalnie tą samą funkcjonalność (tzn. nie mamy nagle np. 400 rwhp)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Można zawsze pomyśleć o wstawieniu nowego silnika koszt detal to 30 tys złotych :-) Jak ktoś ma duży rabat w ASO rzędu 25% to wychodzi 22500 zł , może jeszcze coś z tego by się dało urwać. Mówię o silniku M62B44TU .
    Jeżeli tak, to zapewne lepsza (kosztowo) opcja niż taki mega-kompleksowy remont (zwłaszcza jeśli na oryginalnych częściach). Jednak nie sądzę, że kiedykolwiek spotkam kogoś kto się skusi... ;)
    Zauważmy, że za koszt praktycznie drugiego E38 - dostajemy generalnie tą samą funkcjonalność (tzn. nie mamy nagle np. 400 rwhp)
    Oczywiście z tą wymianą silnika to czysta fantazja, ale gdybyśmy założyli że chcemy swoją ulubioną E38 zostawić jeszcze na parę ładnych lat a może i posiadać ją w kolekcji i nie pozbywać się jej to taka wymiana byłaby uzasadniona i opłacalna, pomijając że za tę cenę możemy kupić drugie E38 , pytanie tylko w jakim stanie.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  8. #18
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Panowie ja nie wiem ile maja wasze V8 ,ale ja ostatnio sie dowiedziałem ile ma mój TDS i powiem ,że jest pancerny :)
    Z tego co widac ,M62 nie jest taki super jak wszyscy tutaj pisali ,sam miałem tylko V12 i był bezawaryjny :)

    Dodając koszty napraw ,robi się to beż sensu chyba każde inne auto można naprawić taniej


    Michal super temat super robota jestem pod wrażeniem

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Dodałem kolejny przypadek - kolegi mik231 (pozycja 15.) :)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  10. #20
    michal_5000, w kontekście Twojego opracowania i postu Elvisa spodziewam się fali wymiany M62TUB44 na M51D25 ;D ;D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •