Strona 15 z 17 PierwszyPierwszy ... 51314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 167

Wątek: [mechanika] M62 V8 4.4 - najlepszy silnik do E38 ???

  1. #141
    Początkujący Użytkownik Awatar JuniorS
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    13
    BMW
    750 iL
    Skąd
    Bogatynia

    Post

    W autach które mają więcej niż obejmuje gwarancja usterek nie da się uniknąć. Moim skromnym zdaniem od zawsze toczone są rozmowy, debaty a czasem nawet bójki - Który to silnik jest tym NAJ... "Każda matka swoje dziecko chwali" tak więc dla jednych świętym i jedynym najlepszym silnikiem w posiadanym BMW serii 7 jest ten o pojemności 2,8 dla innej grupy silnikiem najbardziej trafnym jest 4 litrowy diesel... Awaryjność silnika tego a tamtego wynika z wielu czynników i moim zdaniem nie ma reguły. Przykładowo posiadacz auta z silnikiem X - który jest uważany za jeden z najbardziej awaryjnych jeździ swoim autem od kilku lat bez awarii. Jego kolega natomiast posiada auto z silnikiem Y - który od lat jest bogiem jeśli chodzi o niezawodność... Niestety - W przypadku pojazdu kolegi który to silnik Y wybrał kierując się opiniami od kilku miesięcy jeździ jedynie z warsztatu do domu następnie z domu do warsztatu ponieważ wiecznie coś się psuje...

    Takich historii znam miliony :D Zawsze słyszałem nie kupuj Beemy z silnikiem 2,5 TDS... Bo to wiecznie się psuje no i ta felerna pompa... Żywym dowodem jest mój znajomy który twierdzi że ten motor to cud. Na liczniku ma 480 tyś. Bóg wie czy to przebieg prawdziwy czy należałoby dodać 200 tyś :P Auto posiada kilka lat. Leje ropę tylko na BP ew. Orlen-ie. Pompa nie była ruszana od czasu gdy fabryka ją wsadziła na jej miejsce. 0 awarii pompy, czy czegokolwiek w silniku. Auto serwisowane do dziś.

    Myślę że najlepszy silnik do e38 należy wybrać kierując się stosunkiem osiągów, spalania, przyspieszenia do masy auta, sposobu użytkowania, itd itp a nie tym czy się psuje czy nie...

    Osobiście z silników benzynowych wybrałbym 3 które BMW powinno pchać do e38 i żadnych innych. Są to motory 4,0 V8 4,4 V8 i najmocniejsze V12. Diesel tylko 4,0 ten 245 konny ;P

    Najlepszym rozwiązaniem benzynowym MOIM zdaniem to jednostka V8 o pojemności 3,982 ccm (4,0)... 40 nm różnicy w stosunku do 4,4 tylko i wyłącznie oraz osiąganie tejże różnicy przy obrotach silnika... Większość napisze 4,0 pali więcej niż 4,4 dlatego wybór jednostki 4,4 będzie lepszym - pali mniej a osiągi wręcz takie same... Zapytam ile zatem mniej spala silnik 4,4 ??? 1 litr ? 3 litry czy może 10 ???

    Skoro 4,4 pali przykładowo 18l na 100 a 5,4 20l na 100 czym jest różnica 2 litrów spalania do tego co nam oferuje silnik V12... Więc czemu mam jeździć 4,4 jak mogę spalać te 2 litry więcej i 4,4 besztać nie używając trybu "sport" ??? I tak dyskutować można latami.

    Twierdzę - Jeżdżę BMW serii 7. Kultowym e38. Jest to auto drogie w utrzymaniu. Jest to Limuzyna. Skoro mam taki samochód nie za bardzo nastawiony jestem na jego oszczędność. Zatem silnik który wybrałem dopasowany jest idealnie do mojego auta. Nie braknie mu mocy nawet gdy pod górę w 5 osób przy 200 km/h zaczne coś wyprzedzać. Jest elastyczniejszy od wszystkich silników dostępnych w e38. Kultura jego pracy - Nie ma dyskusji. V12 5,4.

    Jeśli ktoś kupuje 7 i kieruje się oszczędnościami jest moim zdaniem mądry inaczej :) Oszczędnie to się jeździ Daewoo Tico ;) Najlepiej w gazie.

    Nigdy się nie zgodzę z gazem w BMW. Na gaz są zapalniczki.
    The Ultimate Driving Machine

  2. #142
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    pod górkę w 5 osób przy 200 nooo faktyhcznie pewnie wbija w fotel aż łeb urywa.... :)))

    A skoro besztasz 4,4 w trybie D bez problemu to wniosek, że na żadne zdrowe 4,4 to żeś bracie nie trafił niestety

    aha V12 szły tylko w automacie bracie jak trafisz na V8 ale w manualu to sie okaże, że nawet tryb sport Ci nie pomoże

  3. #143
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    Ja aktualnie mam E38 M62B44 98 rok schadow jest to moje 4 E38 z koleji. Pierwsze jakie miałem było M60B30 lecz na wstępie do zrobienia głowice ponieważ ktoś wcześniej nie zmienił pompy wody i termostatu, wniosek (Każdy silnik się psuje jeśli się o niego nie dba). Następnie kupiłem E38 M52B28 w manualu, miała przejechane 540 tyś i jedyne co zrobiłem to po zakupie (Olej, świece, termostat z obudową, gumki świec, odmę,pompę wody, uszczelke dekla i miski + olej i wszystkie filtry od tego czasu 2 lata kompletnie nie dotykając auto pomijając zawieszenie. Potem znowu 2.8 które stało ponad 2 lata, Wymieniłem to samo co wcześniej i znowu ponad rok bezawaryjnej jazdy. Aktualnie M62B44 w którym też zrobiłem podstawowy serwis czyli to co jest w gruncie rzeczy najważniejsze. Uszczelki dekli, odmę, świece, gumki świec, uszczelkę miski filtry olej + termostat i pompe wody oraz czyszczenie krokowego w nitro + nowa przeypływka BOSCH - jak narazie 9 miesięcy bezawaryjnej jazdy pomimo że o samochód ktoś wcześniej w ogóle nie dbał z silnika lało się jak ze starej Piz... Po zdjęciu miski i pokryw zaworowych na kerszerze schodziły gluty nagaru, w życiu jak pracuje w zawodzie nie widziałem czegoś takiego Olej 10W40 Mobila bo zawsze taki leje po wszystkich tych zabiegach auto sprawuję się doskonale. Wniosek jest dla mnie prosty JAK DBASZ TAK MASZ

  4. #144
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    dokładnie jak dbasz tak masz

  5. #145
    Początkujący Użytkownik Awatar JuniorS
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    13
    BMW
    750 iL
    Skąd
    Bogatynia
    Naprostuję... Nie wiem czy besztam 4,4 ponieważ nie używam mojego modelu do wyścigów :) Również pod górę przy 200 km/h w pięć osób nie jechałem. Nie chcę również się wykłócać co jest lepsze a co gorsze. Co zdrowe a co chore też nie mnie oceniać... I choć zdania są podzielone i każdy utrzymywać będzie swoje, nikt nie jest w stanie przekonać mnie o wyższości jednostki 4,4 nad 5,4. V8 brzmi pięknie. Piękniej niż V12. Jednak nie można porównać tych jednostek ponieważ należą do innych lig :) 4 gary więcej, większa moc oraz moment obrotowy. Żadne V8 nie wciśnie w siedzenia tak jak V12 szczególnie w zakresie prędkości od 140 w górę. O wspomnianej górce przy prędkości 200 km/h w pięć osób zupełnie nie ma mowy. Jeśli twierdzisz przyjacielu że 5,4 łeb urwie to ja stwierdzam że w takiej samej sytuacji 4,4 sprawi że wszyscy pasażerowie usną...

    I nie mówię tu tylko o motorach BMW. Co by to nie było i skąd nie pochodziło V8 nie dorówna V12. Nooo jest lepsze w jednym - Dźwięk...

    Swoje wywody opieram na informacjach których mnie nauczyli w szkole. Budowa, zasada działania itd itp.

    A tak swoją drogą jeśli miały by się mierzyć dwie siódemki jedna 4,4 druga 5,4 - Tylko i wyłącznie załadowane tak samo, zdrowe tak samo, wiekowo też tak samo :) Wiadomym będzie że 4,4 w super stanie poradzi sobie z 5,4 która z racji wieku pali na 9 garów itd...


    Co do skrzyni biegów... Semitronic jest bardzo niedoceniany... W trybie Sport to już w ogóle. Manual niestety nie wytrzyma zbyt długo jeśli by go tam wsadzić... Automat w tym przypadku również będzie na korzyść V12. W trybie sport każda zmiana biegu odbywa się w momencie osiągnięcia 100% możliwości auta. Czyli wtedy kiedy moc oraz moment obrotowy dadzą full dla danego biegu. Pozwolę sobie stwierdzić iż żaden człowiek nie uceluje tak dobrze jak komputer.

    Choć jeżdżę automatem wciąż i nadal głoszę że jeśli BMW to tylko w benzynie z manualną skrzynią :)
    The Ultimate Driving Machine

  6. #146
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Słuchaj czy Ty sie sam czytasz??/

    Sam napisałeś, że besztasz 4,4 w trybie D a teraz piszesz, że nie wiesz, potem napsiałes o góce 5 osobach i 200km/h teraz sie sam wypierasz swoich słów..... Dziwne to troche yjym żadne V8 nie podskoczy do 5,4 V12 no jasne stan z i pierwsdzym lepszym 540i e-39 że o M5 nie wpsomnę bo cię zeżre i wypluje :)))

    V12 ma podstawowa zalete super kulture pracy natomiast niestety w pojemności 5,4 to szału osiągami nie robi i tyle. Nie mylić z tym, że jest wolne

    Co do skrzyni to Steprtronic a nie semitronic kolego

    Co do trwałości manual przeżyje automat i to kilka razy raczej.

    co do ucelowania co tu celowac kręcisz manual do odcinki i zmieniasz bieg skrzynia jest tak zestopniowana, że dzieki temu trafisz w idealny moment zmiany biegu.

    Ogółem doszkol sie troche we własnej marce i wróć podyskutowac z arguemtnami konkretami i jak przestaniesz przekręcac własne słowa.

  7. #147
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    Kolega ma rację, Twoja wiedza jest chyba książkowa a nie praktyczna. Ja osobiście zdecydowałem się na 4.4 bo dzwięk V8 bardzo mi się podoba a poza tym silnik ten jest znacznie łatwiejszy jeśli chodzi o jakie kolwiek naprawy niż V12 co nie znaczy że za jakiś czas nie kupie dodatkowo V12 którym miałem przyjemność jezdzić i przyznam że zbiera się lepiej niż 4.4 a oba auta na pewno zdrowe. Mnie w E38 która kupiłem urzekły przede wszystkim Czarny sufit szklany szyber schadow line i kolor night blue. Jedyne czego mi brakuje i chciał bym to dołożyć to duża navi i chromowane ramki głośników i to wszystko :). Z E38 jest jak z kobietą wszystkie trzeba spróbować 2.8 miałem dwie sztuki są to dobre motory nie powalają osiągami lecz spełniają swoją rolę nie palą wiele, nie psują się. Wiadomo że szału nie ma lecz ten silnik nie po to został stworzony. Spełnia on swoją rolę w E46, E36 i ewentualnie w E39. V12 Nie ma gorszego dzwięku niż V8 jest on po prostu inny :). Pozdrawiam fanatyków tej wspaniałej marki !

  8. #148
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    O kurcze ale się na czytałem, teraz już wiem który jest lepszy, a który najlepszy, jakim lepiej w góry i z iloma osobami
    Może lepiej sobie w nocy pogadajcie na GG a nie zaśmiecacie forum!!!
    I tak najlepsze jest Tico szczególnie ceniony za dzwięk rzędowej TRÓJKI hi hi hi hi

  9. #149

  10. #150
    Początkujący Użytkownik Awatar herbatkowy
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    50
    BMW
    Bylo e46 i e39 teraz jest E60 ale zaraz bedzie E38 :)
    Skąd
    Ostrołęka
    No dobra, to powiedzcie wkoncu jaki silnik w E38 jest najmniej problemowy? Chyba musi jakis byc... ! :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •