Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [mechanika] Odkamienianie układu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice

    [mechanika] Odkamienianie układu

    Witam,
    miałem ostatnio problemy z chłodzeniem silnika, musiałem wymienić termostat i od tego czasu jeżdżę na wodzie. Zauważyłem, że jest sporo kamienia w zbiorniku. Czy jest jakaś możliwość przeczyszczenia układu, czy nie rozszczelni się potem wszystko? np. czy chłodnica to przeżyje? Jak się do tego zabrać, czy jednak radzicie zostawić to?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Może nie odpowiem Ci na pytanie, ale na przyszłość pamiętaj aby w ostateczności, jak nie masz np. środków na porządny płyn to wlej przynajmniej wodę demineralizowaną, pozwoli to uniknąć późniejszych niespodzianek.

    Koszt 1 litra takiej wody ~1PLN dostępna na każdej stacji benzynowej, hipermarketach i w wielu innych miejscach.

    Pozdrawiam,
    Marcin

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    38
    Witam
    Oczywiście że da się przepłukać/odkamienić układ .
    Kup jeden z preparatów do tego celu (polecam prestone odkamieniacz) co i jak przeczytasz na opakowaniu.
    Jak masz dużo syfu to możesz zrobić tak:
    Wąż z wodą do zbiornika wyrównawczego plus odkręcenie korka spustowego chłodnicy oczywiście na pracującym silniku ,o temperaturę się nie martw przy odpowiednim przepływie wskazówka stoi na środku.
    Następnie zabawa z odkamieniaczem i zalanie układu płynem !!

    Pozdrawiam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Re: Odkamienianie układu

    Cytat Zamieszczone przez orson
    Witam,
    miałem ostatnio problemy z chłodzeniem silnika, musiałem wymienić termostat i od tego czasu jeżdżę na wodzie. Zauważyłem, że jest sporo kamienia w zbiorniku. Czy jest jakaś możliwość przeczyszczenia układu, czy nie rozszczelni się potem wszystko? np. czy chłodnica to przeżyje? Jak się do tego zabrać, czy jednak radzicie zostawić to?
    Ja w zeszłe lato odkamieniałem jakimś preperatem K2. Tylko to nie jest tak że wlejesz wylejesz i już możesz dawać płyn do układu.
    To cholerstwo się trzyma bardzo długo w układzie.

    Ja płukałem potem wodą 5 razy. I nawet po 3 cim razie woda śmierdziała tym odkamieniaczem który ma trochę zapach rozpuszczalnika.

    Potem najlepiej do układu zalać SAMĄ wodę demineralizowaną. Potem ją wypuścić a potem wlać sam koncentrat. Wtedy koncentratu i tak wejdzie Ci ze 6 - 7 litrów czyli w sam raz.

    Aha jak Ci się coś rozszczelni i trzymało się na samym kameniu to się nie przejmuj :) Lepiej żeby poszło teraz niż za pół roku w trasie no nie?

    A co konkretnie się stało że musiałeś wymienić termostat?


    Pozdrawiam

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice
    Michael7, nie wiem co się stało po prostu się zagotowała woda, sprawdziłem od razu termostat i okazało się że to on był winny. Mam tez zawieszone elektro zawory i wieje mi ciepłym powietrzem w aucie, nie wiem czy to ma związek.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez orson
    Michael7, nie wiem co się stało po prostu się zagotowała woda, sprawdziłem od razu termostat i okazało się że to on był winny. Mam tez zawieszone elektro zawory i wieje mi ciepłym powietrzem w aucie, nie wiem czy to ma związek.
    a zagotowało się i wywaliło czym wodę? Jaką temperaturę miałeś na wskaźniku?
    Czy miałeś parę dni wcześniej jakieś nietypowe piski spod maski?


    Pozdrawiam

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez ANDREW1
    Wąż z wodą do zbiornika wyrównawczego plus odkręcenie korka spustowego chłodnicy oczywiście na pracującym silniku ,o temperaturę się nie martw przy odpowiednim przepływie wskazówka stoi na środku.
    To równa się to samo co zalanie gorącego silnika zimną wodą.
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez Michael7
    Cytat Zamieszczone przez orson
    Michael7, nie wiem co się stało po prostu się zagotowała woda, sprawdziłem od razu termostat i okazało się że to on był winny. Mam tez zawieszone elektro zawory i wieje mi ciepłym powietrzem w aucie, nie wiem czy to ma związek.
    a zagotowało się i wywaliło czym wodę? Jaką temperaturę miałeś na wskaźniku?
    Czy miałeś parę dni wcześniej jakieś nietypowe piski spod maski?


    Pozdrawiam
    Nie kojarzę żadnych pisków, a jak jechałem to wskazówka poszła na czerwone, stanąłem i chciałem poluzować korek ze zbiornika (mój błąd) i wyleciał gejzer wrzątku. I tyle

  9. #9
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez orson
    Nie kojarzę żadnych pisków, a jak jechałem to wskazówka poszła na czerwone, stanąłem i chciałem poluzować korek ze zbiornika (mój błąd) i wyleciał gejzer wrzątku. I tyle
    Witka
    Myślę że nie powinieneś się zajmować odkamienianiem ,bo jeśli to było jedno razowe zalanie wodą to kamienia jest niewiele ,raczej sprawdź dokładnie działanie układu ,dokładnie go odpowietrz,i powinno chulać, a jeśli chcesz pogrzebać przy autku to wymontuj chłodnicę i ją porządnie wypłucz wewnątrz i na zewnątrz
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •