Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [ elektryka] BRAKE LIGHT CIRCUIT (BREMSLI ELEKTRIK) oraz....

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    112
    BMW
    E38 4.0 M60, E32 3.0 M60
    Skąd
    Wrocław

    [ elektryka] BRAKE LIGHT CIRCUIT (BREMSLI ELEKTRIK) oraz....

    Mam taki problemik : czasem podczas jazdy gdy zahamuje potrafi mi "gong-nąć" na komputerze blad "Bremsli elektrik" - czyli cos ze swiatlami stopu - ale z nimi wsio w porządku - co moze byc winowajcą tego problemu - jakas solucja ? stawiam ze cos nie tak jest z przelacznikiem przy pedale hamulca - zabrudzony ? czy moze szukac gdzie indziej ? ewentualnie jakis opis demontazu przycisku od zalaczania swiatla hamulca?


    drugi problem to swiatla wstecznego: no nie dzialaja :) bezpieczniki cale, zarowki OK - czy ktos mial ten problem ? jest gdzies na pewno wlacznik owych swiatel - gdzie go nalezy zlokalizowac? przy skrzynii, przy kasecie ? zaznaczam ze to jest Automat...

    dzieki i pozdrawiam

    PS: zeby nie bylo gadania - w topicu ponizej,ktory jest http://forum.7er.pl/-elektryka-cieka...tm?view=newest - nic konkretnego nie napisano ...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Komunikat o świetle stop to typowy problem - najczęściej komunikat powodowany jest słabym stykiem oprawy żarówki z konektorami w lampie - najlepiej wymontować żarówki od świateł stop, przeczyścić wszystkie styki i podgiąć blaszki w oprawie żarówki - jeżeli nie pomoże to będziemy myśleć dalej.


    Co do światła cofania - włącznik znajduje się potencjometrze przy lewarku zmiany biegów - można łatwo miernikiem sprawdzić, które piny po włączeniu powinny się mostkować i zobaczyć czy nie ma z tym problemów.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    112
    BMW
    E38 4.0 M60, E32 3.0 M60
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Co do światła cofania - włącznik znajduje się potencjometrze przy lewarku zmiany biegów - można łatwo miernikiem sprawdzić, które piny po włączeniu powinny się mostkować i zobaczyć czy nie ma z tym problemów.
    oki, ale jest jedno ... "ale" - kazde zalaczenie biegu wyswietlane jest na liczniku (P R N D 4 3 2) - w momencie zalaczenia wstecznego naturalnie jest wyswietlane R - hmmmm .... jest sens dobierania sie do potencjometru? bo na logikę jesli kazde zalaczenie biegu jest wyswietlane to potencjometr chyba jest OK - czy moze jest tam jeszcze dodatkowy obwód zalaczajacy swiatla wsteczne ? od godziny staram sie dojsc po schematach z ETM'a - na próżno.


    Od momentu zakupu autka nie mam wstecznych :D

    PS. przypomnialem sobie, ze jakis czas temu borykalem sie z problemem wyswietlania owych biegow przy zegarach - dobralem sie i poczyscilem styki - wrocilo do normy - mialem nadzieje ze swiatla wsteczne tez zaczna banglać - ale dalej nic ...

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Jeżeli na zegarach wyświetla się prawidłowo, to raczej z potencjometrem wszystko jest ok.

    Jeżeli jesteś pewien, że przy lampach jest wszystko ok, to trzeba sprawdzić ciągłość przewodów odpowiadających za światła cofania.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    112
    BMW
    E38 4.0 M60, E32 3.0 M60
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Jeżeli na zegarach wyświetla się prawidłowo, to raczej z potencjometrem wszystko jest ok.

    Jeżeli jesteś pewien, że przy lampach jest wszystko ok, to trzeba sprawdzić ciągłość przewodów odpowiadających za światła cofania.
    jeszcze na wszelki wypadek spytam - czy w e32 jest jakis modul od swiatel / przekaznik?- czy wszystko opiera sie na kabelkach i przelacznikach ?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Jest moduł LKM - znajduje się pod maską po lewej stronie w skrzynce z bezpiecznikami - jest opisany, więc łatwo znajdziesz. Za bardzo go nie sprawdzisz - najlepiej podmienić na inny - sprawny. Tylko nie jestem pewien, czy wpływa on na światła cofania.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    a ja ci poradzę, przeczyść wszystkie styki od świateł(również przód). Nie mam zielonego pojęcia dlaczego, wiem, że to jest nielogiczne ale pomogło. Poza tymi światłami z przodu nic nie ruszałem , żadnych przekaźników itp. Problem można powiedzieć rozwiązał się sam gdy wymieniałem tą "szczęśliwą" żarówkę. wcześniej miałem to samo, przy pierwszym mocniejszym hamowaniu gong i komunikat.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    112
    BMW
    E38 4.0 M60, E32 3.0 M60
    Skąd
    Wrocław
    hmmmmm.... a moze to miec zwiazek z niefirmowymi xenonami ?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    szczerze to nie mam pojęcia, elektryka to takie cudo że nawet elektrycy samochodowi często sobie z nią nie radzą. Ja z tym błędem jeździłem 0,5roku, nawet się do niego przyzwyczaiłem poniekąd. Jeśli już to spróbuj lampę podmienić jeśli masz taką możliwość albo chociaż sam styk przeczyścić

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •