Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: amory Alpina e38 pasują do e38 750

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    238
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Strzałkowo

    amory Alpina e38 pasują do e38 750

    Jak w temacie mam do kupienia amory od Alpiny e38 ale nie wiem czy będą pasować. Pomoże ktoś

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra
    nowe ??

    bo jak używane to bym się nie brał za taką inwestycję.
    lepiej już chyba nowe bilsteiny kupić.
    pozatym dlaczego miały by nie pasować.. w końcu e38 siedziała tylko w b12 czyli modzonym m73 to i różnicy w amorach nie powinno być... chyba ze to jakieś chińczyki... to juz wtedy nie wiadomo.

    ale głow nie dam..
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  3. #3
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    dowojciak miał amortyzatory Alpina w zwykłej 735 także myślę, że do 750 też by pasowały tylko, że jak mówisz o tych za 600 zł to rzeczywiście chyba lepiej dorzucić 200 zł i Bilsteiny założyć :P
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    464
    BMW
    e30 328
    Skąd
    Poznań
    gruby one sa nic nie warte gadałem z gościem lepiej kupić nowe np sasha czy Monroe wiadomo ze blinstein to wyższa półka
    Gaz to śmierć a my nie chcemy uśmiercać naszych aut!!
    Bardzo Mądry Wybór

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez young23
    gruby one sa nic nie warte gadałem z gościem lepiej kupić nowe np sasha czy Monroe wiadomo ze blinstein to wyższa półka
    Young proszę Cię :D jaka wyższa półka?? Bilstein przy Sachsie wygląda jak kiepski niewypał a i Monroe to dużo lepsze amory. Bilstein po prostu robi sportowe amory a standardowych w życiu bym nie założył, kiedyś miałem nowe przy Omedze (dobre gazowo-olejowe) i gorszego shitu nie widziałem, jak robią zamienniki to by chociaż zwracali uwagę na specyfikację oryginału a nie walili wszystko na jedne kopyto w imię taśmówa w chinach jest the best :/
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Jakie zamienniki?

    W przypadku gdy mówimy o konkretnym aucie - BMW E38 mówimy też chyba o konkretnych amortyzatorach. Bilstein robi do E38 amortyzatory z serii B4 oraz B6. Osobiście jeżdżę na B4 i są wyraźnie twardsze od seryjnych także raczej nie jest to zamiennik, tylko lepszy twardszy bardziej sportowy amortyzator ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Jak od takiej strony się na nie patrzy to ok :) według mnie to po prostu zamiennik z parametrami wyssanymi z palca, nieważne, które, nieważne do jakiego auta, wszystkie są takie same. Te amory robią z każdego auta twardego VW Golfa :P
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    podpowiem, że mam zdjęte amortyzatory z Alpiny B12 6.0 EDC i pójda do regeneracji. Po tym zabiegu będę chciał założyć je do siebie. E38 4.4i
    Podpowiem też, że gość do B12 założył zwykłe EDC od 750i i jest spoko, więc w odwrotną stronę też powinno zadziałać ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    sylwek7, małe pytanie sa jakies rozniece w amorach w zaleznosci od wersji silnikowych? bo ponoc od 750 nie pasuja do mniejszych silnikow, ponoc tdsy tez maja inne
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  10. #10
    Tak - różnice są i amortyzator dobiera się do wersji silnikowej. Najgorzej jest w przypadku doboru sprężyn, ponieważ tu dobiera się do wersji wyposażenia (!)

    Ja jednak zaryzykuje i zregeneruję te EDC od Alpiny i jeśli u mnie w 4.4 nie będzie się dobrze sprawować, to sprzedam je do jakiejś 750i ;) Nabywca na pewno się znajdzie
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •