Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67

Wątek: asc,dsc,ciekawostka....

  1. #61
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    elektronicznej szpery (ani zwykłej) nie było ani w e39/e38/e46(bez ix) (nie licząc m3 i m5)

    proszę pokazać w katalogu części taki dyfer

    jak nie to uznaje , że działasz na niekorzyść forum wprowadzając innych użytkowników w błąd

  2. #62
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    A nie zgłębiałem się w to ale coś kojarzę, że mowa była o 2 kontrolkach i 2 opcjach też mam DSC III generacji w swoim aucie.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #63
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Cytat Zamieszczone przez p3xeon
    elektronicznej szpery (ani zwykłej) nie było ani w e39/e38/e46(bez ix) (nie licząc m3 i m5)

    proszę pokazać w katalogu części taki dyfer

    jak nie to uznaje , że działasz na niekorzyść forum wprowadzając innych użytkowników w błąd
    Zwykłej szpery oczywiście że nie było, a tutaj masz cytat kawałka instrukcji e46:

    "Układ stabilizujący DSC.
    Układ optymalizuje stabilność jazdy podczas przyspieszania i ruszania oraz trakcję. Ponadto rozpoznaje niestabilne stany jazdy, jak podsterowność czy nadsterowność, a ograniczając moc silnika i uruchamiając hamulce poszczególnych kół pomaga, w granicach fizyki, pewnie utrzymując tor jazdy. Układ DSC jest gotów do działania po każdym rozruchu silnika. Układ obejmuje funkcje układów ADB i DBC.

    Układ ADB uruchamiając hamulce kół napędowych spełnia funkcję dotychczasowej blokady mechanizmu różnicowego i poprawia trakcję w szczególnych warunkach użytkowania, jak np na ośnieżonej jezdni."

    I teraz się zastanów kto wprowadza użytkowników forum w błąd, przeczytaj instrukcje swojego samochodu i dopiero wygłaszaj tego typu mowy.

  4. #64
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Słuchajcie koledzy wiec ja mam takie pytanie- może niepotrzebnie się martwię a nie chcę zakładać nowego tematu. Jak mam włączoną kontrole trakcji ASC to na drodze z szutrem czy tez błoto jak ruszam to potrafi mi się zapalać kontrolka trakcji. Miga i gaśnie tak jak by sie załączała i wyłączała. Nie wiem czy tak ma być czy nie, dlatego was pytam czy może coś w mojej bmce sobie nie radzi... Wy jak macie?
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  5. #65
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Tak ma być ,wszystko u Ciebie gra :)

  6. #66
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    ok dzięki:)
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  7. #67
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    DSCIII to- ograniczenie momentu obrotowego poprzez domknięcie elektronicznej przepustnicy, przyhamowanie któregoś z tylnich kół jeżeli prędkość obrotowa znacznie się różni między kołami tylnimi- tzn np. w czasie jazdy bokiem koło wewnętrzne kręci się wolniej niż zewnętrzne- wtedy działa asc+t, dodatkowo może zostać aktywowany hamulec któregoś z przednich kół jeśli czujniki przyśpieszenia poprzecznego lub czujniki obrotu wykryją nieprawidłowośći. Wtedy na podstawie sygnału z czujnika kąta skrętu oraz czujnika prędkości obrotowej kół (komputer) dobiera czas działania któregoś z hamulców 4 kół. W skad DSC III wchodzi jeszcze wspomaganie nagłego hamowania, oraz tzw elektroniczna szpera. ( ASC+T też w jakimś sensie można nazwać elektroniczną szperą, choć to nie to samo). Działanie systemu zawsze sygnalizowane jest błyskającą lampką.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •