Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 67

Wątek: asc,dsc,ciekawostka....

  1. #31
    Cytat Zamieszczone przez blitz
    Żeby ci pijany natrętny pasażer tym się nie bawił. Może być? A może zabezpieczenie przed takimi którzy na siłę szukają cudów stosując różne kombinacje klawiszy itp. Najlepsze jest to że nikomu się nie chce zadzwonić do ASO , tylko się doszukujecie rzeczy których nie ma. A niektórzy mają taką siłę woli że widzą różnice :hah: . Pozdrawiam
    Żeby przypadkiem nie wiedzieli tego w ASO...
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Cytat Zamieszczone przez javor
    ...przytrzymanie dłużej [dławi] częściowo czyli: brak ograniczenia przepustnicy, zostaje hamowanie tylnymi kołami co ma imitować LSD (czy szpere jak kto woli)...
    A powiedz mi kolego - jak ma ASC hamować tylnymi kołami bez pompy DSC??

    Chyba za dużo literatury i kolorowych prospektów a za mało racjonalnej wiedzy.

    Jeszcze troche a połowa postów y tego tematu będzie się nadawała do kosza :zzz:
    Sylwek7 z tego co mi wiadomo to wersje z ASC nie mają pompy DSC, bo przecież to całkowicie inny system :-)

    blitz w naszych autach jest wiele różnych opcji które nie były opisane w instrukcjach obsługi, a specjaliści z ASO to tacy sami ludzie jak my i wielu z nich nie ma pojęcia o wielu rzeczach!

    A jeśli chcesz przykład to dzwoniłem do ASO w sprawie którą poruszałem jakiś czas temu - chodzi o tylni stabilizator w 7er e38 który w jednych jest a w drugich nie ma, Pan z ASO nie potrafił mi tego wyjaśnić powiedział że po prostu jedne miały drugie nie.

    Co do tego guziczka to sprawdziłem na piachu po wyłączeniu DSC ( trzymanie przycisku ok 10 s ) auto nie używa przepustnicy jeśli zaczyna stawiać je na bok to używa przednich lub tylnych hamulców.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Cytat Zamieszczone przez javor
    Z tego co mi wiadomo to normalne wyłączenie dezaktywuje ASC+T całkowicie a przytrzymanie dłużej częściowo czyli: brak ograniczenia przepustnicy, zostaje hamowanie tylnymi kołami co ma imitować LSD (czy szpere jak kto woli) i ma to być pomocne głównie przy utknięciu w śniegu lub piachu. Jak wiadomo z ASC+T w takiej sytuacji nawet nie udało by się wkręcić silnika na wyższe obroty.
    W DSC jest już chyba inaczej.
    A w dieslu tez masz przepustnice? Wczoraj sprawdzałem i nic to nie zmienia, po dlugim trzymaniu zachowuje sie identycznie jak na wlaczonym systemie.

  4. #34
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Białystok
    no tak nie dopisałem wszystkich szczegółów ... przy ASC+T ograniczenie momentu obrotowego przenoszonego na koła odbywa się przez sterowanie przepustnicą, opóźnienie zapłonu, hamowanie kół tylnych i zmianę charakterystyki EGS (zmiana punktu przełożenia biegu)
    czyli już wiesz jak działa w dieslu, zastanawia mnie tylko czy niema tam czegoś innego pełniącego tą funkcję bo z wykresów wynika że to przepustnica reaguje najszybciej i koryguje moment obrotowy silnika jako pierwsza, a nie wydaje mi się żeby w dieslu system miał działać wolniej. Ale na dieslach mało się znam więc niech ktoś inny się wypowie :P

  5. #35
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez blitz
    Cytat Zamieszczone przez javor
    Z tego co mi wiadomo to normalne wyłączenie dezaktywuje ASC+T całkowicie a przytrzymanie dłużej częściowo czyli: brak ograniczenia przepustnicy, zostaje hamowanie tylnymi kołami co ma imitować LSD (czy szpere jak kto woli) i ma to być pomocne głównie przy utknięciu w śniegu lub piachu. Jak wiadomo z ASC+T w takiej sytuacji nawet nie udało by się wkręcić silnika na wyższe obroty.
    W DSC jest już chyba inaczej.
    A w dieslu tez masz przepustnice? Wczoraj sprawdzałem i nic to nie zmienia, po dlugim trzymaniu zachowuje sie identycznie jak na wlaczonym systemie.
    Tak, od kontroli trakcji, która przytyka dolot ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Nie widziałem :P to gdzie idzie wtedy cisnienie z turbosprężarek ?

  7. #37
    ale temat pomieszaliście :/

    Teraz juz dochodzi jakieś hamowanie kół tylnych w ASC+T co jest nieprawdą, przepustnica w dieslu i jakieś ciśnienia z turbosprężarek....

    Powoli, bo juz całkiem się gubię a temat całkowicie traci tor....
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    W e32 ASC+T ma możliwość przyhamowania jednego koła tylnego (tego które obraca się szybciej) - więc wydaje mi się, że w e38 powinno działać tak samo.

    Stąd np. brak możliwość zamówienia szpery przy zakupie ASC+T.

  9. #39
    Panowie, w dieslu ograniczeniem mocy steruje DDE. Jest to rozwiązanie wyłącznie elektroniczne, bez dodatkowych przepustnic.

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Cytat Zamieszczone przez blitz
    Cytat Zamieszczone przez javor
    Z tego co mi wiadomo to normalne wyłączenie dezaktywuje ASC+T całkowicie a przytrzymanie dłużej częściowo czyli: brak ograniczenia przepustnicy, zostaje hamowanie tylnymi kołami co ma imitować LSD (czy szpere jak kto woli) i ma to być pomocne głównie przy utknięciu w śniegu lub piachu. Jak wiadomo z ASC+T w takiej sytuacji nawet nie udało by się wkręcić silnika na wyższe obroty.
    W DSC jest już chyba inaczej.
    A w dieslu tez masz przepustnice? Wczoraj sprawdzałem i nic to nie zmienia, po dlugim trzymaniu zachowuje sie identycznie jak na wlaczonym systemie.
    Tak, od kontroli trakcji, która przytyka dolot ;)
    E widzisz i co mieszasz :P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •