Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 67

Wątek: asc,dsc,ciekawostka....

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    Witam
    wlasnie zakonczylem testowanie tego gowienka
    calkiem ciekawa opcja
    otóż przydaje sie to wedlug mnie tylko do ganianki na 1/4 mili.
    Test na piachu:
    acs wylaczony idzie bokiem
    acs wlaczony powoli sie rozpedza miga trakcja
    acs w tricku:raz czy dwa przy samym starcie mignela trakcja i poszedl jak przecinak od razu na 4 tys obrotow praktycznie bez zarycia

    test na rondzie (obfite opady deszczu) mam prawie łyse oponki na tyle wiec jest co testowac:
    acs wylaczony tylek leci (opcja na 1 biegu)
    acs wlaczony na kokpicie wali na pomaranczowo az razi po oczach (1 bieg)
    acs w tricku mignol przy starcie (1 bieg) 2 razy i pozniej bez poslizgu a wychodzilem z niego zeby nie sklamac jakies 50-60 i nawet dupa nie byjnelo

    ale jak sie jedzie szybciej to nie zalecam kilka razu tylek odjechal tak 120-160 sie nie nadaje (przynajmnie podczas kick-down)

  2. #22
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Czyli jest tak jak pisali na jednej ze stron do których link się tu pojawił.
    Przy użyciu tego "triku" kontrola trakcji nie dławi silnika, a jedynie działa na koła lekko je przyhamowując.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Po prostu pozwala na trochę więcej ale nadal czuwa w najbardziej ekstremalnych sytuacjach .
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    w E39 mialem tez podobna rozkminke, z tym ze tam mialem DSC, z tego co pamietam, wylaczenie normalne DSC powodowalo ze wtedy gdy juz mialo mnie obrocic kontrola sie wlaczala i probowala pomoc, po przytrzymaniu przez 15 sec, wylaczala sie calkowicie i nawet w podbramkowej sytuacji sie nie zalaczala.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Haha ale testy, to bzdura. Ta opcja jest ale w nowszych modelach wtedy system jest dwufunkcyjny. Wylaczenie na raz daje mozliwosc lekkich poslizgow a trzymacie wylacza uklad calkowicie o czym informuje jeszcze jedna kontrolka (hamulcow). Jest to w m3 e46 takze e46 po lifcie. W e38 to nie dziala. Tu jest albo jej nie ma. W kazdym innym aucie jak za dlugo sie bedzie trzymalo to objaw bedzie taki sam brak mozliwosci dezaktywacji bez wylaczenia zaplonu.

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Białystok
    Z tego co mi wiadomo to normalne wyłączenie dezaktywuje ASC+T całkowicie a przytrzymanie dłużej częściowo czyli: brak ograniczenia przepustnicy, zostaje hamowanie tylnymi kołami co ma imitować LSD (czy szpere jak kto woli) i ma to być pomocne głównie przy utknięciu w śniegu lub piachu. Jak wiadomo z ASC+T w takiej sytuacji nawet nie udało by się wkręcić silnika na wyższe obroty.
    W DSC jest już chyba inaczej.

  7. #27
    Cytat Zamieszczone przez blitz
    Haha ale testy, to bzdura. Ta opcja jest ale w nowszych modelach wtedy system jest dwufunkcyjny. Wylaczenie na raz daje mozliwosc lekkich poslizgow a trzymacie wylacza uklad calkowicie o czym informuje jeszcze jedna kontrolka (hamulcow). Jest to w m3 e46 takze e46 po lifcie. W e38 to nie dziala. Tu jest albo jej nie ma. W kazdym innym aucie jak za dlugo sie bedzie trzymalo to objaw bedzie taki sam brak mozliwosci dezaktywacji bez wylaczenia zaplonu.
    To w takim razie po co to jest? Wypadek przy pracy inżynierów z BMW?
    I zacznij używać polskich znaków...
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  8. #28
    Cytat Zamieszczone przez javor
    ...przytrzymanie dłużej [dławi] częściowo czyli: brak ograniczenia przepustnicy, zostaje hamowanie tylnymi kołami co ma imitować LSD (czy szpere jak kto woli)...
    A powiedz mi kolego - jak ma ASC hamować tylnymi kołami bez pompy DSC??

    Chyba za dużo literatury i kolorowych prospektów a za mało racjonalnej wiedzy.

    Jeszcze troche a połowa postów y tego tematu będzie się nadawała do kosza :zzz:
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Żeby ci pijany natrętny pasażer tym się nie bawił. Może być? A może zabezpieczenie przed takimi którzy na siłę szukają cudów stosując różne kombinacje klawiszy itp. Najlepsze jest to że nikomu się nie chce zadzwonić do ASO , tylko się doszukujecie rzeczy których nie ma. A niektórzy mają taką siłę woli że widzą różnice :hah: . Pozdrawiam

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Białystok
    oczywiście chodziło mi o ASC+T, już poprawiłem tamten post i teraz chyba wszystko się zgadza?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •