Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 67

Wątek: asc,dsc,ciekawostka....

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A nie jest tak, że jak normalnie wyłączysz DSC to w krytycznych sytuacjach i tak ona działa, a trzymając dłużej ten przycisk da się wyłączyć DSC całkowicie?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    http://www.bimmerboard.com/forums/posts/131049
    ZNALAZLEM!!!!! Tu to czytalem ale.... nadal nie do konca rozumiem dzialania tego systemu...czym sie to rozni od calkowitego wylaczenia....?

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Z tego co zrozumiałem, to działa to w ten sposób, że opcja ta dezaktywuje przepustnicę z TC(przepustnica nie dławi silnika), ale nadal TC działa na koła, przyhamowując koło, które ma uślizg.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    czytam czytam i nie moge sie dopatrzec roznicy?? ktos moze po polsku wytlumaczyc??

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez mik231
    czytam czytam i nie moge sie dopatrzec roznicy?? ktos moze po polsku wytlumaczyc??
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Z tego co zrozumiałem, to działa to w ten sposób, że opcja ta dezaktywuje przepustnicę z TC(przepustnica nie dławi silnika), ale nadal TC działa na koła, przyhamowując koło, które ma uślizg.
    :]

    TC - kontrola trakcji ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #16
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    ja słyszałem że jak normalnie guzikiem wyłączasz trakcje to ona no i tak jakoś działa a jak przytrzymasz to wyłączasz całkowicie system i go nie ma. czy to prawda nie wiem

  7. #17
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jak wyłączysz ASC guzikiem to nic na 100% nie działa ,a tej metody co piszecie nie próbowałem :)

  8. #18
    Jak normalnie krótkim naciśnięciem wyłączysz DCS, to nic nie działa. Jak dasz gaz do podłogi, to będzie mieliło w miejscu, tak samo jeśli chodzi o jazdę bokami. Będzie latało driftem aż miło. To wiem na 100%. Natomiast dłuższe przytrzymanie przycisku DSC musi włączać jakąś inną opcję. Obstawiam że tą, o której pisałem wcześniej, czyli auto pójdzie bokiem, ale do pewnego momentu, a potem system się aktywuje i pomoże ustabilizować auto. Raz mi to kolega włączył, ale było sucho więc nie miał możliwości sprawdzić o co chodzi.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  9. #19
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ok ,ale między ASC , a DSC jest
    "malutka" różnica :)

  10. #20
    Rozłączenie ASC, czy DSC wyłącza "lejce" w E38. I nie mam powrotu że się aktywuje :/ Na szczęście :)

    Przytrzymanie wyzwala jakis błąd skoro piszecie że wyłączenie zapłonu go deaktywuje, ale to pokaże odczyt z testera ale na pewno system nie aktywuje się sam. Jak będzie sposobność sprawdzę cóż to za króczek ;) i opisze w tym temacie

    Dopiero różnica jest w E65/66 gdzie są 2 opcje DTC i DSC ale to zupełnie inna historia :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •