Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [ pozostale] Problem ze spryskiwaczem.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    13
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Legionowo

    [ pozostale] Problem ze spryskiwaczem.

    Witam. Nie działa mi spryskiwacz reflektorów. Pomyslałem że poprzedni własciciel go odłączył dla oszczędności płynu. Tylko że oprócz tego spryskiwacz szyby ciągnie płyn tylko ze zbiorniczka intensywnego mycia. Glówny ciągle pełny. Jak myslicie czy ma to jakis związek ze sobą? Jak doprowadzić to do porządku?

  2. #2
    No trzeba zdjąć zderzak (2 śruby od dołu) i popatrzeć po przewodach jak to jest podpięte. I po kolei krok po kroku doprowadzić to do oryginału. Swoją drogą ciekawe po co koleś zapiął spryskiwacze do zbiornika Intensiv... :| Powinno być tak, że płyn na szybę i lampy leci z głównego zbiornika (na lampy co 5 uruchomienie jeśli często używasz spryskiwaczy, albo za każdym razem, jak robisz to np. raz na godzinę, bo ta pamięć co piątego uruchomienia na lampy się resetuje po iluś tam minutach). A przy użyciu przycisku "S" na manetce powinien pobrać tylko ze zbiornika Intensiv i lać go przez kilka sekund na szybę.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #3
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Oj ładny masz tam galimatias. 8/ Zastanawiam się jak poprzedni właściciel, jak piszesz, podłączył pod "Intensiv" spryskiwacz szyby na stałe . ;) Sprawdź jeszcze raz jak to jest ! :)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    13
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Legionowo
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    No trzeba zdjąć zderzak (2 śruby od dołu) i popatrzeć po przewodach jak to jest podpięte. I po kolei krok po kroku doprowadzić to do oryginału. Swoją drogą ciekawe po co koleś zapiął spryskiwacze do zbiornika Intensiv... :| Powinno być tak, że płyn na szybę i lampy leci z głównego zbiornika (na lampy co 5 uruchomienie jeśli często używasz spryskiwaczy, albo za każdym razem, jak robisz to np. raz na godzinę, bo ta pamięć co piątego uruchomienia na lampy się resetuje po iluś tam minutach). A przy użyciu przycisku "S" na manetce powinien pobrać tylko ze zbiornika Intensiv i lać go przez kilka sekund na szybę.
    Jak powinno być to właśnie sie domyślałem. Intensiv działa tak jak piszesz. To czuje że czeka mnie trochę zabawy żeby to ogarnąć. No cóż nie pojęta bywa myśl ludzka

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    13
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Legionowo
    Cytat Zamieszczone przez ArekLand
    Oj ładny masz tam galimatias. 8/ Zastanawiam się jak poprzedni właściciel, jak piszesz, podłączył pod "Intensiv" spryskiwacz szyby na stałe . ;) Sprawdź jeszcze raz jak to jest ! :)
    Jak on to zrobił to pojęcia nie mam. Ale jestem pewny że ciągnie tylko z Intensiva :(

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Re: Problem ze spryskiwaczem.

    Cytat Zamieszczone przez KamilWL
    Witam. Nie działa mi spryskiwacz reflektorów. Pomyslałem że poprzedni własciciel go odłączył dla oszczędności płynu. Tylko że oprócz tego spryskiwacz szyby ciągnie płyn tylko ze zbiorniczka intensywnego mycia. Glówny ciągle pełny. Jak myslicie czy ma to jakis związek ze sobą? Jak doprowadzić to do porządku?
    A jak uruchamiasz spryskiwacze?- naciskasz przycisk na boku wlacznika wycieraczek?
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    13
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Legionowo

    Re: Problem ze spryskiwaczem.

    A jak uruchamiasz spryskiwacze?- naciskasz przycisk na boku wlacznika wycieraczek?[/quote]

    Czy Ty mnie obrażasz?
    Ciągne proszę kolegi do siebie, ciągne. :D

  8. #8
    Chyba nie sądzisz że.... :x Przecież w każdym aucie uruchamia się tak samo, no może z małymi wyjątkami (patrz: Żuk :D)
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    13
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Legionowo
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Chyba nie sądzisz że.... :x Przecież w każdym aucie uruchamia się tak samo, no może z małymi wyjątkami (patrz: Żuk :D)
    No chlopaki bez takich mi tu proszę. :D

  10. #10
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez KamilWL
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Chyba nie sądzisz że.... :x Przecież w każdym aucie uruchamia się tak samo, no może z małymi wyjątkami (patrz: Żuk :D)
    No chlopaki bez takich mi tu proszę. :D
    Nie mialem intencji obrazenia kogokolwiek- czasami najciemniej jest pod latarnia wiec zapytalem coby rozwiac wszelkie watpliwosci. :)
    Skoro ktos majstrowal przy spryskach zakladam zatem ze powodem takich przerobek byl jakis wypadek lub inne uszkodzenie wiec mozesz sie spodziewac wszystkiego... :(
    Zdemontuj nadkole prawe i zobacz czy oba silniczki dzialaja i jak przebiegaja przewody z plynem.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •