Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Problem z Dyfrem, tylnim mostem :/ Pomozcie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój

    Problem z Dyfrem, tylnim mostem :/ Pomozcie

    Witam. Ostatnio wymieniałem tuleje wahliwą tulna z prawej strony po zakonczonym zabiegu jak jezdziłem smierdziało mi olejem spalonym.. Wjechałem na kanał i zobaczyłem to.. co na zdjęciach.. Pytanie czy da sie to naprawic? bo nie znam procedury jak to działa.. z mechanika nie mam doświadczenia, czy moge się poruszac z tym w bardzo krótkich odcinkach ? Pozdrawiam..:(







    Pomoże ktoś ?
    Biały

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    http://bmwfans.info/parts/catalog/E3..._drive_output/

    tu akurat jest pokazany moj most, czesci 16, 17, 19 do uszczelnienia.Dla pewnosci sprawdz na tej stronie swoj model auta i jakie numery elementów masz.Z tym wyciekiem bym juz nie jezdził bo wyglada na dosyc porzadny wyciek, a nie tylko ,,pocenie ". Zreszta zadnego takiego mocnego wycieku nie powinno sie lekcewazyc.Wiesz moze ci sie nie posypie most na krótkich dystansach i ci sie uda, ale byc moze ci padnie i co wtedy??Tam powinno wchodzic jakies 1,7 litra oleju, jak widze po zdjeciach to juz go troche straciłes i go za duzo pewnie tam juz nie ma....Uszczelniaj, wlewaj olej i dopiero w dyfer :D
    ...ther's no better way to flyy...

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    To "pocenie" to poł biedy ,ale wysunął sie kielich z mostu ,a to może świadczyć o nieuchronnej awarii

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    faktycznie ;) musiał z zabezpieczenia wyskoczyc , moze niech go sprubuje wsadzic spowrotem :D , moze wskoczy.
    ...ther's no better way to flyy...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Panowie uderzylem młotem i wskoczyl z powrotem.. :) oleju z niego 1100ml wyleciało.. zalałem nowym 75w90 przekładniowym.. 1200ml (Tyle wchodzi) i nie cieknie.. :)
    poradziłem sobie dziś z rana z tym walczyłem.. smiga jak talala.. :)
    Pozdro!
    Biały

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    Hmmm to w końcu jaki tam ma być olej, w temacie jest 75W140, na diagramie longlife a zalany został 75W90????
    http://www.piloty.republika.pl
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 29-07-2015 o 07:56

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at
    Hmmm to w końcu jaki tam ma być olej, w temacie jest 75W140, na diagramie longlife a zalany został 75W90????
    Jeżeli Most posiada szpere to olej 75W140, jeżeli nie posiada to 75W90..
    Zalałem syntetyk :)
    Biały

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    534
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Chełm
    podpinam się pod temat gdyż mam pytanko.
    Został mi olej (2 lit) przekładniowy 80w 90 czy można zalać most takim czy lepiej lać takim jak wyżej.
    Cytat Zamieszczone przez bialydaro
    75W90..
    Dodam ,że u mnie wszystko jest w porządku tyle ,że olej mi ten zalega. Bo i tak przymierzam się powoli do wymiany
    Niczym Feniks z Popiołu podrywa się i unosi w oddali

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez neon
    podpinam się pod temat gdyż mam pytanko.
    Został mi olej (2 lit) przekładniowy 80w 90 czy można zalać most takim czy lepiej lać takim jak wyżej.
    Cytat Zamieszczone przez bialydaro
    75W90..
    Dodam ,że u mnie wszystko jest w porządku tyle ,że olej mi ten zalega. Bo i tak przymierzam się powoli do wymiany
    Kolego myśle, że spokojnie możesz zalać i nic sie mu nie stanie.. :) ja też szukałem bardzo dlugo informacji, na ten temat bo tu nikt nie chciał mi pomóc.. Ludzie róznie twierdza, ale bez przesady 75 czy 80 na 90 to nie jest az tak duża roznica.. :) Pozdrawiam..
    Dodam, że operacja calej wymiany oleju trwała mi jakieś 30 minut.. :) dwa korki na imbus jeden z prawej strony na dole spustowy i jeden od tyłu na srodku gdzieś wlewowy... możesz sobie pomoc butelka z dziurka w korku, do tego wężyk z 40cm na wcisk taki i elegancko dasz rade.. gdyby coś pisz smiało :0
    Biały

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    534
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Chełm
    Dzięki Wielkie bialydaro, takiej właśnie ( konkretnej )odpowiedzi oczekiwałem :)
    Niczym Feniks z Popiołu podrywa się i unosi w oddali

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •