Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [ elektronika] problem z central szybami Pilne bo mam pootwi

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    62
    BMW
    e32 730 r6 rok 1990
    Skąd
    polkowice

    [ elektronika] problem z central szybami Pilne bo mam pootwi

    witam
    mam poważny problem z moją becią e38 730i 95r wczoraj odebrałem auto od mechanika (po remncie silnika) i wszystko było ok wieczorem jak czściłem auto w środku to nagle zgasło oświetlenie wewnętrzne szyby nie chcą siię pozamykać centralny nie reaguje wycieraczki nie działają oraz tempomat
    wymieniłem wszystkie bezpieczniki pod maską i nagle zaczeła działać szyba kierowcy i tempomat
    i czy tu jest wina bezpiecznika jakiegos czy przekaznika (wiem ze sa jakies bez w bagazniku ale nie moge otworzyc bo mi kluczyki do wkładki nie pasuja a elektrycznie nie moge bo jakby prad nie dochodził gdzie szukac i jak mozna otworzyc bag bez kluczy co do bag to prosze o odp na marcinj_84@o2.pl bo na forum wiem ze nie mozna uzyskac informacji na ten temat






    kluczyk nie pasuje bo jest nie od auta (również nie pasuje do drzwi ) do stacyjki psuje taki już kupiłem
    bezpieczniki wymieniłem bo były zaśniedziałe wiec odrazu powymieniałem (miałem na boku akurat duży zapas) ale dzisiaj byłem na kompie i koles mógł sie tylko połączyć z silnikiem a z resztą nie mówił że to prawdopodobnie modół komfortu BSI ? ale jeszcze podjołem próbe rozładowania akumulatora i po wyładowaniu zaczeła chodzić szyba pasażera przód
    dodam jeszcze że to wszystko sie stało prawdopodobnie jak podłączyłem halogeny ( na zapłonie przy włączonych halogenach - zapomniałem wyłączyć )



    teraz pytanie gdzie sie znajduje ten modół komfortu BSI i czy jak kupie z innego auta trzeba go programowac(tak mi mówił ten mechanik) i czy ktoś moze posiada ten moduł na sptrzedaż






    no właśnie była tam woda mechanik to czyscił dzisiaj podejde zobacze jak to wyciągnąc i posprawdzam jutro bede miał moduł komfortu i zobacze co bezie jak podmienie

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    Witam
    wytlumacz mi jak Ci kluczyk do klapy moze nie pasowac?? fizycznie nie mozliwe wez jakiegos wd40 i prysnij w zamek od klapy pwnie jest tylko zabrudzony.
    bezpieczniki ktore wymieniles byly spalone czy nie??

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Więc po pierwsze modułu BSI w BMW nigdy nie było. BSI ma tylko peugeot i cytryna. W BMW za to odpowiada moduł komfortu. Jak najbardziej moduł trzeba będzie kodować do Twojego auta bo pewne rzeczy mogą nie działać wcale lub innaczej. Coś mi sie wydaje że albo moduł świruje albo coś się dzieje z jego zasilaniem. Dobierz się do bezpieczników i sterowników tych pod maską. Rozkręć osłonę i sprawdz czy nie nalało Ci się tam wody, czy nie ugniło nic w którejś z kości. W e38 często się zdarza, że dostanie się tam woda i robi szkody.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    62
    BMW
    e32 730 r6 rok 1990
    Skąd
    polkowice
    no i w końcu dostałem ten moduł komfortu taki jak na tej aukcji http://allegro.pl/item1000135022_mod...i_373_806.html oczywiście z takimi samymi numerami
    i nadal nie chasa(pytałem elektromechanika i podobno to nie ten moduł ) elektryke pod maską naprawiłem (przekażniki i okablowanie -była kiedys woda i pogniło) i nadal bez reakcji
    TERAZ PYTANIE
    czy jest jeszcze coś odpowiedzialnego za sterowanie szybami, centralnym, wycieraczkami. Jakieś dodatkowe moduły lub coś podobnego?

  5. #5
    Najprostszą i najbardziej oczywistą sprawą jest podłączenie komputera i przeprowadzenie diagnozy. Sterownik GM3 na pewno ma odłożone jakieś błędy, które nakierują Cię na właściwy trop.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    62
    BMW
    e32 730 r6 rok 1990
    Skąd
    polkowice
    no właśnie nie moge się kompem połączyć sprawdzałem kts-em ,lunch, cdf i nie moge się połączyć jedynie z silnikiem jestem w stanie
    a co to jest za moduł pomiedzy sterownikiem silnika a skrzyni ? podobno on jest odpowiedzialny za usterke ale czy napewno

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    BMW INPA jak bywasz w Lesznie to podjedź zdiagnozuje Ci auto. Z braku czasu i jeszcze zbyt małych umiejętności za dużo Ci nie pogrzebie w aucie ale posprawdzam wszystkie sterowniki, zapisze Ci błędy w PDF i wyczyszczę auto, czasami wystarczy w zupełności taki zabieg ale to już raczej traktuj jako łut szczęścia
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    skoro KTS sie nie łączy to znakiem tego problem tkwi w przerwie lini K, a wtedy ani INPA ani co kolwiek innego nie nawiąże łączoności ze sterownikiem. Skoro instalacja była ugnita to obstawiam, że jeszcze gdzieś jest przewra w okablowaniu, lub zasilaniu danych sterowników.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    62
    BMW
    e32 730 r6 rok 1990
    Skąd
    polkowice
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    BMW INPA jak bywasz w Lesznie to podjedź zdiagnozuje Ci auto. Z braku czasu i jeszcze zbyt małych umiejętności za dużo Ci nie pogrzebie w aucie ale posprawdzam wszystkie sterowniki, zapisze Ci błędy w PDF i wyczyszczę auto, czasami wystarczy w zupełności taki zabieg ale to już raczej traktuj jako łut szczęścia
    Dzięki bardzo za cheć pomocy , ale auto jest jeszcze u elektromechanika.
    Podobno jutro mam odebrać ,oczywiście nie zrobione !!!!Za duży problem, jak na jego wiedze.


    Teraz ,mam pytanko do Was.

    Czy ktoś zna elektromechanika z Zielonej Góry podobno jest jakiś fachowiec pełną gębą Były serwisant BMW i robi tylko BMW jutro mam dostać nr tel. do niego może koś naprawiał auto u niego

    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    skoro KTS sie nie łączy to znakiem tego problem tkwi w przerwie lini K, a wtedy ani INPA ani co kolwiek innego nie nawiąże łączoności ze sterownikiem. Skoro instalacja była ugnita to obstawiam, że jeszcze gdzieś jest przewra w okablowaniu, lub zasilaniu danych sterowników.
    rzekomo wszystkie kable już są ok prądy wszędzie niby są (tak elektromechanik mówi) ja się nie znam zabardzo na elektronice moge porobić bieżące rzeczy (bezpieczniki, jakieś kable) ale z takim sterowaniem przez moduły nie jestem w sanie se poradzić

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Skoro sterownik ma wszystkie potrzebne zasilania, masy i linie komunikacji też są ok to nie ma, że boli musi komp z nim gadać, oczywiście jeśli jest sprawny. Coś ten elektryk mi się nie podoba.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •