Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [ elektronika] DWA BŁĘDY proszę o opinię

  1. #1
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec

    [ elektronika] DWA BŁĘDY proszę o opinię

    Witam byłem dziś profilaktycznie zdiagnozować skrzynię biegów i wyskoczyły dwa błędy, nie bardzo wiem gdzie ręce przyłożyć dlatego proszę o podpowiedzi.
    O ile ten pierwszy podobno jest nieszkodliwy bo może taki błąd wyskakiwać jak jest lpg:



    to ten drugi jest dość ważny, bo skrzynia może nie wiedzieć kiedy przeżucić bieg i czasem na bardzo ekonomicznej jeździe długo czekam na zmianę.



    Sprawdziłem większość połączeń, masy, zasilania, sterowniki skrzyni i silnika, nowy aku, kostkę gdzie spotykają się przewody CAN za schowkiem pasażera.
    Co mogę jeszcze zrobić?

    Ci co diagnozowali mówią że to raczej sprawa połączenia, gdzieś coś nie łączy.....
    dobre... gdzieś.

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    A jak brzmia te bledy w oryginale?- bo te tlumaczenia to dowolna tworczosc tlumaczy czesto nie majacych pojecia o technice...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    jak na pierwszym zdjęciu kod kłopotu 203 kontrola czujnika 02 2, nie wiem co to za czujnik
    i za co odpowiada, podobno nie jest bardzo ważny

    drugi kod 153 CAN DME sygnal obciążenia, podobno brak komunikacji między sterownikiem skrzyni a sterownikiem silnika po lini CAN, że niby gdzieś mogła wystąpić przerwa. Sprawdziłem już kilka żeczy jak pisałem wcześniej, ale kazali mi jechać do elektryka żeby sprawdził najpierw instalację.

    W orginale nie wiem, dostałem tylko te wydruki co na zdjęciach.

    już wiem:

    00153 0099 Scheibenwischermotor Fahrerseite-V216

    00203 00CB Schalter fur Schiebedach-E8

    niestety kumam tylko po polsku :)

  4. #4
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Cytat Zamieszczone przez lockbud

    W orginale nie wiem, dostałem tylko te wydruki co na zdjęciach.

    już wiem:

    00153 0099 Scheibenwischermotor Fahrerseite-V216

    00203 00CB Schalter fur Schiebedach-E8

    niestety kumam tylko po polsku :)
    hmmm...cos dziwacznie wychodzi: Scheibenwischermotor to silnik wycieraczek a Schalter für Schiebedach to wylacznik szyberdachu...

    Cosik mi sie wydaje, ze trzeba podlaczyc sie czyms "normalnym" jak inpa lub dis ;D. jesli masz mozliwosc skasuj bledy i poczytamy jak bede przelotem przez A4 ;D
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  5. #5
    Robert, najpierw uczciwa diagnoza. Skrzynia czasem ma problemy komunikacyjne z DME. A przyczyny wcale nie muszą leżeć bezpośrednio w połączeniach. Z doświadczeń moich mogą to być błędy w innych sterownikach (choćby w samym DME) a skrzynia może tylko odpowiadać swoimi błędami. S7 walczył też kiedyś z pewnym błędem, a okazało się, że jeden sterownik rozwalał komunikację po magistrali.

    Dlatego potwierdzam tylko zdanie Grega - najpierw rzetelna diagnoza.

  6. #6
    Przypadkiem nie płać temu "fachurze" za takie wydruki.

    Takie to Ci dam za darmo z testera akumulatora ;D a na poważnie to jak Sylwekk prawi - porządna diagnoza i nie ma co grzebac w kablach.

    Inna sprawa - co ma LPG do skrzyni? Porządnie ustawiony gaz nie może byc "zauważony" przez samochód a strata mocy jest niedopuszczalna.
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Kurcze faktycznie dziwne bo wycieraczki działają, choć czasem tryb najszybszy nie łapie może dlatego ten błąd, co do szyberdachu to nie mam go wogóle, hmm.
    Wcześniej diagnozowałem auto tam gdzie zawsze naprawiam samochód i wychodził tylko jeden błąd silnika coś odnośnie katalizatorów, bo wymieniałem i założyłem nieorginalne, dodam że warsztat zajmuje się tylko bmw.
    Te wydruki mam z warsztatu który zajmuje się tylko skrzyniami automatycznymi, myślałem że są kompetentni i niestety już zapłaciłem za ten wydruk 100zł, trwało to może 4min, wiem frajer ze mnie, ale więcej tam nie pojadę.

    Greg38 gdybyś kiedyś faktycznie miał czas i chęci na takie spotkanie to bardzo chętnie się spotkam, daj znać ja się dostosuje, pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •