Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: ceny

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    237

    ceny

    witam.ktos może sie oriętuja ile kosztuje wymiana nagrzewnicy?wraz z osprzetem i urządzeniami typu silniczki klapek<cos takiego>i układem sterowania?
    ile czasu to zajmie

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    187
    BMW
    E32
    Skąd
    Kwidzyn
    Tego nie dowiesz się tytaj. Dobrze jest znać warsztat w którym pracuje "zbrojarz" z głową na karku i wtedy trzeba się z nim dogadać. Myślę że chętnie weźmie robotę na "fuchę" po godzinach
    pozdro
    zielony
    ale jazda !!! Skype-> zielony730

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    69
    W zależności czy masz klimę czy nie oraz czy jest to SIEMENS czy BEHR ceny kompletnej nagrzewnicy z osprzętem (silniczki, klapy itp.) wahają się na Allegro od 199PLN w górę ... Co do wymiany całego zespołu - kupa roboty. Musisz zarezerwować sobie dwa dni: musisz rozmontować środkowy tunel, kierownicę, zegary, deskę rozdzielczą, zbiornik wyrównawczy płynu chłodniczego i kilka innych mniejszych elementów. Nagrzewnicę wtedy wyjmiesz przez kabinę - w komorze silnika są tylko króćce do podpięcia płynów do nagrzewnicy... Powodzenia

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    237
    czesc, juz kiedys tak myslałem.facet polecony okazał sie totalnym LAIKIEM
    pokrecił tam pocudował i teraz jest problem .silniczki poklejone itp amator <głupio mi pisac>
    problem jest taki zostały uszkodzone nietylko nagrzewnica ale i cały układ sterowania jak on to zrobił to niewiem .teraz zamiast piescic auto na swieta to stoi na warsztacie <ma chocaż koleżanki jedna z 89' i dwie 5 wiec ma rodzinne swieta :hah:

    nagrzewnica kąpletna oscyluje w cenie 200 pln

    wesołych radosnych świąt Bożegon\Narodzenia bezpiecznych i szerokich
    dróg w nadchodzącym roku ,z życzeniami dla Ciebie i Twojej rodziny***

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    69
    Przy nagrzewnicy jest jeszcze skrzynka z elektroniką sterującą silniczkami - ile to będzie kosztować niestety nie wiem, ale posprawdzaj dla pewności przewody - może coś powyrywał; pomylić się nie mógł bo są tylko dwie duże wtyczki pasujące w swoje miejsca, mół pozamieniać wtyczki od silniczków... a te zgłupiały i chodziły w odwrotnym kierunku - dlatego poklejone klapy ;( Panel sterowania IHKA też podmień i zobacz czy coś się polepszyło. Dzwoniłem do jednego kolesia i prywatnie za 500PLN może się podjąć wymiany (komplet częśći na Twój koszt - w jego gestii lutownica, cyna i koszulki termokurczliwe) - gorzej z terminami...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    237
    spokojnie<ja mam juz ja na warsztacie> orientuje sie >informacja to podstawa panowie,
    zawsze lepiej cos wiedziec niz swiecic oczami przed ludzmi,koszta podobne dzieki za info.jak bym niedał rady naprawic dam znac jeszcze raz dziekuje


  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    jakbys potrzebowal sterownie bez klimy albo jakis silniczek to daj znac,napewno sie dogadamy :)pozdro

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    69
    Najpierw odpisywałem koledze a teraz zaczynam sam działać... Wczoraj przestała pracować prawa strona nagrzewnicy - sterownik ześwirował i chyba połamał klapki ;( "nowa" nagrzewnica na warsztacie, deska prawie zdemontowana... Do roboty ;) Zima idzie a w autku zimno ;(

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    69
    Wymontowałem starą nagrzewnicę z auta, stawiam na warsztacie obok nowej i zonk!! Niby takie same a bardzo duże różnice w wiązkach sterujących oraz głównej zasilającej i łączącej sterownik nagrzewnicy z instalacją auta. Dodatkowa robota - przekładka całej wiązki pomiędzy nagrzewnicami - sprawdzone "na krótko" i działa - wszystkie silniczki reagują prawidłowo. Druga sprawa to połączenie małej wiązki do panelu IHKA - stary panel miał dodatkowo dwa przewody w czarnej dużej wtyczce - nowa nagrzewnica miała wiązkę z trema przewodami w iej samej wtyczce... Trochę roboty jest ale się opłacało... Jutro montuję całość do auta - wczoraj brakło czasu...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    187
    BMW
    E32
    Skąd
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez ArtHurO
    Wymontowałem starą nagrzewnicę z auta, stawiam na warsztacie obok nowej i zonk!! Niby takie same a bardzo duże różnice w wiązkach sterujących oraz głównej zasilającej i łączącej sterownik nagrzewnicy z instalacją auta. Dodatkowa robota - przekładka całej wiązki pomiędzy nagrzewnicami - sprawdzone "na krótko" i działa - wszystkie silniczki reagują prawidłowo. Druga sprawa to połączenie małej wiązki do panelu IHKA - stary panel miał dodatkowo dwa przewody w czarnej dużej wtyczce - nowa nagrzewnica miała wiązkę z trema przewodami w iej samej wtyczce... Trochę roboty jest ale się opłacało... Jutro montuję całość do auta - wczoraj brakło czasu...
    No no :)
    Mile widziana dokumentacja foto oczywiście jak nie sprawi to kłopotu
    pozdro
    zielony
    ale jazda !!! Skype-> zielony730

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •