Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: pytanie do włascicieli m30

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Na samym początku posiadania auta na gazie mieszalnikowym (1 gen) plus dwa reduktory lekko przekroczyłem 250 na liczniku. Ile było na prawdę tego nie wiem. Jakiś czas później jechałem z włączoną nawigacją i przy licznikowym około 220 miałem na nawigacji 201. Szybciej nie było warunków jechać a od tego czasu dorosłem i zmądrzałem i więcej już takich jazd (przelotów?) nie próbowałem :P.

    Jeżeli założymy, że błąd jest procentowy (multiplikatywny) i się nie zmienia to wniosek matematyczny jest taki, że w pierwszym przypadku przy licznikowym 250 było w rzeczywistości około 225-230. Silnik w stanie takim sobie, zrobione ma na pewno grubo powyżej 300 tysięcy.

    Opony podczas obu przejazdów to 225/60R15. Wyniki oczywiście na gazie.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    84
    BMW
    E32 '91 M30B30
    Skąd
    Podłęże/ Kraków
    Jeśli chodzi o prędkości maksymalne to ja nigdy nie wierzyłem katalogowi , zawsze auto "jechało więcej" niż fabryka to opisywała...
    A nawigacjom też nie można wierzyć bo to nie są w żadnym wypadku urządzenia nieomylne....

  3. #13
    Na pewno najbardziej miarodajny wynik wskaże niezależna navi. Ona czyta z satelit wiec jasno "widzi" przemieszczanie się auta i nie ma nic wspólnego z kołami, ABS-em...

    Ten pomiar najbardziej wiarygodny. To że licznik kłamie na ori oponach to wiadomo :P W każdym samochodzie
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    156
    BMW
    mk2
    Skąd
    Kraina deszczowców
    moja pani jechła 210 na 4tym biegu(na benzynie) 5tki nie wbiła bo juz sie zakręt zblizał przeklamania na zegarach nie mam sprawdzałem z innymi autami. a wyzej kolega mówił o nawigacji kazda nawigacja bedzie oszukiwac o jakas predkość ale nawi nigdy nie pokazuje realnej pradkosci

  5. #15
    Cytat Zamieszczone przez aurel
    ...kazda nawigacja bedzie oszukiwac o jakas predkość ale nawi nigdy nie pokazuje realnej pradkosci
    Taka przenośna będzie kłamać?

    A to ciekawostka.
    Ciekawe dlaczego miałaby kłamać skoro jej dane o przemieszczaniu się "opieraja" się na danych z satelit które są geostacjonarne?

    Bo to że fabryczna może przekłamywać to możliwe - bo i tam nie pokazuje prędkości ;D
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #16
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Aurel,to na bank Ci licznik "bije" lub coś źle patrzyłeś.Kolega mój miał 730 i na 4biegu było ok 180-185 a na 5 już zwalniała.Z tym gazem który masz i nie zbyt mocny silnik(lata eksploatacji) to wątpię żeby pojechała te katalogowe 222km/h

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    ja też miałem 730i tam 4 bieg był do 210km/h i ciągła do jego końca bez problemów licznikowo poszłaby z 230km/h ale nie miała gazu :)

  8. #18
    Z00FY
    Gość
    Zegary w każdym aucie zawyżają prędkość. Jest to zrobione po to by kierowca jadąc wg licznika 70km/h nie miał strzalu z suszarki przez kontrole drogowa lub fotoradar o przekroczenie prędkosci o pare km/h. Czyli jadąc 70km/h wg zegarów samochód porusza się z prędkością mniejsza o około 8% -10 %

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    Słuchajcie, navi nie kłamie, oblicza twoją prędkość na podstawie czasu i przebytej drogi (proste) odczytywanej z nadajnika gps ( nie z mapy tylko z dokładnej szerokości i długości geograficznej). W tej chwili odczyty gps są dokładne do kilku metrów. Navi może podawać twoją prędkość z minimalnym opóźnieniem (kwestia obliczeń procesora) ale to jest najdokładniejszy pomiar. Dajcie już ludzie spokój z tymi odczytami z zegarów bo przecież nawet dziecko wie, że zegary przekłamują zawsze w górę i to jest celowo robione już w fabrykach.

  10. #20
    jak Przemik pisze - łądnie ubrałeś to w słowa :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •