Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: Malowanie całego BMW

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    39

    Malowanie całego BMW

    Witam zakupiłem wczoraj E32. auto w stanie mechanicznym super. tylko ma parę mankamentów na karoserii. za auto dałem 6000tyś planuję wsadzić jeszcze tyle, chcę z niego zrobić perełkę :D i dodać parę opcji. chcę zacząć od malowania czeka je całe auto od dachu po najdrobniejszy element. i od nośnie malowania jakie będą koszta w 4000tyś zł się zmieszczę? następnie czeka ją gleba jakieś alusy, ale o tym jeszcze nie myślę. jeżeli chodzi o środek to .deska rozdzielcza z 750 kremowa skóra nowe boczki. czyli dam mojej Bawarce drogę młodość :) auto cały czas będzie robione. projekt zakończę za jakieś 3-4 miesiące.

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    No skoro kupiłeś E32 to koniecznie dopisz post do Twojego wątku :) -> Wątek powitalny Rezor-151
    Ludzie czekają :)

    A w temacie -- jeśli chcesz zrobić perełkę, to możesz pojechać po bandzie i przed oddaniem auta do lakiernika ogołocić autko i zostawić tylko na kołach. Wtedy maxymalnie upraszczasz robotę lakierniczą i może uda Ci się urwać nieco z ceny.
    Plus jest taki, że jak masz wszystko na wierchu, to łatwo zrobić gruntowny przegląd zarówno wszystkich zakamarków karoserii, okablowania, silnika z osprzętem, węży chłodzenia -- słowem "inspekcja generalna" :D, a to ze względu na wiek uważam za sensowne.

    Co prawda potrwa to ładnych parę tygodni, no ale jak dla mnie się opłaca.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    39
    tak zrobię jeszcze parę dni pojeżdżę. a potem wstawiam do garażu i rozkładam. Do lakiernika mam zaledwie 700metrów więc nie będę miał problemów z transportem:) dlatego napisałem że cały projekt potrwa koło 3-4 miesięcy bo kiepsko u mnie z czasem. koszty całego przedsięwzięcia szacuję na ok 7000zł.. bez Alufelg. zdjęcia z poczynionych prac będę wstawiał na bieżąco.

    puki auto na kołach to porobię parę fotek wstawię i opisze

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Szczerze mówiąc sam myślę od dłuższego czasu nad malowaniem swojej 7. A dokładnie zmianie kolu na czarny (kod koloru 181) lub coś podobnego. Ciekawy jestem jaki będzie koszt tej operacji. Czekam z niecierpliwością na info z Twoje operacji.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    zmiana koloru to dość drogi zabieg

    co innego malowanie w tym samym kolorze....


    moj znajomy lakiernik bierze ok 7tyś za pomalowanie auta profesjonalnie,komora lakiernicza,osprzęt SATA.Malowane wszystkie detale,bez żadnej polerki po malowaniu ;)

    U jakiegoś dobrego lakiernika to będzie koszt ok 4-5tyś ze wszystkim,można i za 2tyś ale... :x
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  6. #6
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Dość poważne plany.. ale po co tu się pytasz ile będzie kosztować malowanie całego auta, jeżeli lakiernika masz zaledwie 700m od domu ? :) Tzn to nic złego, że zapytałeś ale tam też chyba warto zapytać ;)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez MCGUMA
    moj znajomy lakiernik bierze ok 7tyś za pomalowanie auta profesjonalnie,komora lakiernicza,osprzęt SATA.Malowane wszystkie detale,bez żadnej polerki po malowaniu ;)
    i ile takie malowanie wytrzyma? Czy po brzegach elementów nie widać że malowane?


    Pozdrawiam

  8. #8
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez Michael7
    i ile takie malowanie wytrzyma? Czy po brzegach elementów nie widać że malowane?
    za taka kase to pewnie dobrze zrobione, zabezpieczone to wytrzyma na długo, jak całe malowane to nie bedzie widac bo niby dlaczego?
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    39
    właśnie wróciłem od znajomego(lakiernika) całość będzie pomalowana za 3500zł + materiały kolor będzie ten sam MALACHITGRUEN z uwagi na to że robię auto 100% oryginał. zacznie malować dopiero 15maj ponieważ ma dużo pracy.

    A zapytałem ile malowanie będzie kosztować bo chciałem mniej więcej orientacje złapać ile w świecie takie zabiegi kosztują:)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    Cytat Zamieszczone przez Michael7
    i ile takie malowanie wytrzyma? Czy po brzegach elementów nie widać że malowane?
    za taka kase to pewnie dobrze zrobione, zabezpieczone to wytrzyma na długo, jak całe malowane to nie bedzie widac bo niby dlaczego?

    Dokładnie,tu już nie ma miejsca na lipe-bo niby dlaczego?
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •