Z uwagi na fakt, że jestem świeżo po zakupie siódemki to chciałbym dla niej jak najlepiej i doprowadzić ją do stanu wzorowego, zresztą pewnie każdy tak ma tym forum. :D Na sam początku przydało by się wymienić olej w silniku i filtry tylko nie wiem czy ma to sens? ponieważ ostatnio był wymieniany rok temu i około 10 kkm w ASO i teraz moje pytanie co ile powinno się wymieniać olej w takim modelu jak mój ?

Kolejna sprawa to kwestia uszczelek pokrywy zaworów przy których widać pocenie się oleju. Czy wymiana ich jest jakaś problematyczna czy może lepiej zlecić to w serwisie, a jeżeli w serwisie to na jakie orientacyjne koszty muszę się przygotować?

No i ostatni problem to szumienie tak jakby łożysko gdzieś w okolicy alternatora się skończyło. W ASO podczas zakupu stwierdzili że prawdopodobnie to rolka napinacza tak świszczy i że nie jest koniecznie szybka jej wymiana ale fajnie było by się z tym uporać. To już wolałbym zlecić w serwisie szczególnie że nie jest to dokładna diagnoza. Jakbyście mogli mi powiedzieć jaki orientacyjny będzie koszt wymiany rolki napinacza tak żebym nie dał się naciągnąć na kasę przez speców :)

z góry dzięki za pomoc