Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [ elektryka] Przepalony przewód od wentylatora klimy

  1. #1
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7

    [ elektryka] Przepalony przewód od wentylatora klimy

    Podczas intensywnych poszukiwań wykryłem przyczynę błędu 141, czyli awarii wentylatora klimy. Mój wentylator jest 3 pinowy ze sterowaniem impulsami. Przewód plusowy przepalił się -- uszkodzenie izolacji, wilgoć, korozja i w efekcie przepalenie (kropla stopionej miedzi na końcu ;) ).

    Chcę wymienić całe odgałęzienie wiązki, czyli od wtyczki do miejsca, gdzie to odgałęzienie spotyka się z kablami od czujników i od prawej lampy przedniej. Da się coś takiego kupić w ASO?
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  2. #2
    Uruchom ETK albo realoem.com i szukaj części.

    Wg mnie najlepiej dorobić brakujący przewód. Pozostaje pytanie, co było przyczyną spalenia przewodu....

  3. #3
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Przyczyną był nieprawidłowy montaż pasa przedniego - przewody były przytrzaśnięte przez krawędź wytłoczki i uszkodziła się izolacja. Uszkodzenie z wierzchu było małe, a w środku kabla korozja na wskroś i kropla zastygłej miedzi na końcu drucików jak po spawaniu ;)

    Wtyczek nie znalazłem. Przy wtyczkach do fogów, które też chciałem wymienić jest napis ZAKOŃCZONO. Znaczy -- nie mogę kupić?
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #4
    No to sprawa jasna.

    Cytat Zamieszczone przez hatecraft
    Wtyczek nie znalazłem. Przy wtyczkach do fogów, które też chciałem wymienić jest napis ZAKOŃCZONO. Znaczy -- nie mogę kupić?
    Zakończyli produkcję, czyli sprzedaż była tylko do wyczerpania stanów magazynowych. Może być też tak, że ta część została zastąpiona elementem o innym numerze. Nie ma się co łamać, pośród demontowanych aut bez problemu znajdziesz takie części, a zapłacisz za nie przysłowiowe grosze.

  5. #5
    A od przeciwmgielnych nie idzie wtyczka nr 11 ??

    Pytam, ponieważ sam nie pamiętam jak jest w E38 ale wydaje mi się że taka. Piny też da sie dobrac nowe. Podjedź z tym numerem do ASO i spytaj na jaki sie zamienia, poradzą ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •