Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [ elektryka] brak świateł stop e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice

    [ elektryka] brak świateł stop e38

    witam temat dosc prosty a jednak...wczoraj jadac do pracy zaświecił mi sie komunikat o przepalonej żarówce świateł stop..ok...mam jeszcze 3 sprawne:) ale jak stanałem pod pracą tyłem do płotu i zachamowałem było ciemno...spraqwdziłem zarówki - są ok a nie świecą wszystkie..pomyslałem bezpiecznik ale niestety nie wiem który to :( w nocy wyskoczyłem z pracy i sprawdziłem pobieżnie bezpiecniki i nic...doczytałem ze moze jeszcze czujnik przy pedale ale gdzie on jest dokładnie? nie swiecą tylko swiatła stopu..reszta elektryki działa prawidłowo.
    dziekuje za wszelką pomoc

  2. #2
    Przełącznik świateł stop znajduje się na stelażu nad nogami kierowcy (przy pedale hamulca). Obwody świateł stop nie są zabezpieczane dostępnymi dla użytkownika bezpiecznikami. Zakładając, że przełącznik jest dobry, warto sprawdzić bezpieczniki w podłodze pod nogami pasażera (bezp. 112 i bezp 113 - oba po 80A). Jeśli i te są sprawne, pozostaje wymiana modułu LCM.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    a w którym miejscu pod nogami pasażera są te bezpieczniki?

  4. #4
    Pod dywanem. Musisz zdemontować listwę progową i podwinąć dywan. Jest tam białe pudełko a w nim wysoko-prądowe bezpieczniki. Obstawiam jednak, że mają się świetnie.... ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    lcm zdemontowany...i teraz czeka go naprawa :) albo zakup nowego

  6. #6
    Rozumiem, że sprawdziłeś obwody i masz pewność, że LCM jest uszkodzony.

    Pamiętaj, że LCM wymaga kodowania. Zawiera numer VIN, przebieg (z dokładnością do 100 km) i indywidualne ustawienia wynikające z klucza kodowego pojazdu.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    tak wyłacznik nad pedałem sprawny..tzn dochodzi napiećie...na tylnych lampach brak...kodowanie lcm-jak sie to robi?potrzeba do tego komputera czy jakoś inaczej?

  8. #8
    Kodowanie robi się komputerem.

    Pamiętaj, że fakt dostarczenia napięcia na przełącznik to jedna sprawa, druga to wysterowanie lamp przez moduł LCM. Przełącznik steruje modułem a moduł lampami. Nie jest to banalny obwód szeregowy ze źródłem napięcia, przełącznikiem i żarówkami. Zanim podejmiesz kroki zmierzające do wymiany sterownika, warto podpiąć się komputerem i odczytać zachowane w sterowniku błędy. Może być, że nie dochodzi jakieś zasilanie.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    rozumien ze to nie jest taki prosty obwód..co do komputera to nie mam możliwości na chwile obecną-niestety.lcm mam w dobraj cenie bo 100 jezeli bedzie ok a jak nie to pozostaje mi wymiana tranzystorów wykonawczych bo to prawdopodobnie uległo uszkodzeniu w moim lcm.a tak na marginesie-elektryk samochodowy-dla mnie PSEUDO ELEKTRY k- zaproponował mi przekaźnik który bedzie odpowiadał za podanie napięcia na stopy...sterowany przez włacznik nad pedałem...bez wymiany lcm...masakra czego to ludzie nie wymyslą!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    problem rozwiązany...przyszedł nowy lcm...wymieniłem ...wszystko juzswieci..i o dziwo nic nie trzeba było programować:) dziekuje za pomoc!pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •