Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [mechanika] Dziwna sytuacja...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LUQA
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    89
    BMW
    735
    Skąd
    Katowice

    [mechanika] Dziwna sytuacja...

    Panowie mam następujący problem ! jadąc spokojnie zdjąłem nogę z pedału gazu i nagle jakby gaz dodał się sam!! nie mogłem tego opanować i musiałem wyłączyć auto. Po przełączeniu na P i odpaleniu silnika ponownie ta sama sytuacja ( tak jak gaz byłby wciśnięty do dechy). Po ponownym wyłączeniu wszystko wróciło do normy!! ale teraz mam stracha jechać dalej bo nie wiem czy nagle coś się nie stanie. Czy miał może ktoś z was taki przypadek ??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    proste i logiczne zaciela ci sie linka od gazu albo tempomatu pozniej puscila innego rozwiazania nie ma
    tez raz mi sie zaciela i mialem non toper 2000 obrotow

  3. #3
    Pytanie czy jest ta Twoja 740i na linkę.......

    Bo nie koniecznie

    Jeśli na linki to faktycznie - jest to mozliwe
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Miałem taki przypadek. U gazownika zmieniałem listwę wtryskową i trzeba było zdjąć pokrywę silnika. Moje auto ma linkę od gazu i widocznie źle się jakoś ułożyła przy zakładaniu pokrywy. Gdy wracałem od mechanika postanowiłem wyprzedzić jadące przede mną auto więc załączyłem kick down i niestety już tak zostało. Dobrze że przede mną była długa prosta a nie teren zabudowany i zakręty. Nie wiedziałem co zrobić więc wyłączyłem szybko samochód i zjechałem na pobocze. Po ponownym odpaleniu znowu to samo-jakbym wcisnął pedał w podłogę. Dopiero gdy podniosłem maskę okazało się że linka się przycięła i to było powodem owej awarii. Pierwsze co to posprawdzaj linki
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LUQA
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    89
    BMW
    735
    Skąd
    Katowice
    Ja pytałem mechanika w warsztacie to powiedział że możę to być czujnik ABS ( ale wątpie z to )

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SHOTGUN
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 4.4 m62tu
    Skąd
    Białystok

    linka...

    moim zdaniem powinienes zmienic mechanika.... :D nie wiem co moze miec czujnik absu do Twojej przypadlosci...jezeli chodzi o logike tego calego zdarzenia nalezy sprawdzic to czy ten owy mechanik dobrze wszystko poskladal do kupy, bo na pewno przy wymianie listwy nie dobieral sie do czujnikow absu... :)
    SHOTGUN

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    34

    Re: linka...

    Cytat Zamieszczone przez SHOTGUN
    moim zdaniem powinienes zmienic mechanika.... :D nie wiem co moze miec czujnik absu do Twojej przypadlosci...jezeli chodzi o logike tego calego zdarzenia nalezy sprawdzic to czy ten owy mechanik dobrze wszystko poskladal do kupy, bo na pewno przy wymianie listwy nie dobieral sie do czujnikow absu... :)
    :medit: :medit: Swiete slowa!!zmien mechanika ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Coś tu pogmatwaliście Panowie.Listwę wtryskową wymieniałem ja a o czujniku ABS pisał kolega Luqa :) Mi przy wymianie listwy nikt się do ABSu nie dobierał.
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LUQA
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    89
    BMW
    735
    Skąd
    Katowice
    chłopaki połaczyli dwa przypadki w jeden :]

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    A czy EML może się zaciąć?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •