Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [ elektryka] ucieka prąd

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo

    [ elektryka] ucieka prąd

    Chłopaki mam problem.Gdzies mi ucieka prad z aku ;/ .wczoraj mi ledwo zapalił, ale jak pojezdziłem troszke to sie podładował i odpalał juz bez problemu.A dzis rano wsiadam i zonk , nawet nie drgnął.szukałem w tematach ale nie znalazłem nic konkretnego. i pytanie do was, jak mam to sprawdzic miernikiem, na co go ustawic i gdzie go wtykac?? bo w elektryce nie jestem za dobry :razz: .Miał ktos z was podobny problem?Jak do tego dziadostwa dojsc :razz: .Z góry wielkie dzieki :)
    ...ther's no better way to flyy...

  2. #2
    MichalV8, nie żartuj, że nie znalazłeś na forum żadnego tematu podobnego do Twojego problemu. Temat ładowania, sposobu pomiaru był poruszany przynajmniej kilka razy. Wysil się, proszę.

    Inna sprawa, że jeśli nie jesteś "za pan brat" z miernikiem, zleć pomiary osobie mającej w tym temacie pojęcie.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    sorki za to :) wpisałem w google i znalazłem:). podpiałem sie tak jak było napisane czyli odłaczyłem z ,,-" kleme i podpiałem sie miernikiem pod ta kleme i biegun ,,-" na akumulatorze, ale zadnego wyniku nie uzyskałem, było tylko 0.00.Auto było uspione.Multimetr był ustawiony na 10A a jego przewody czyli czerwony na 10A a czarny tam gdzi epowinien byc i nic :? .Cos zle zrobiłem?
    ...ther's no better way to flyy...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    jedz sobie do jakiegokolwiek warsztatu tam Pan mechanik z reguły posiada takie fajne urządzonko do sprawdzenia stanu akumulatora.
    Mialem podobny przypadek i 450zl poszlo na nowy akumulator
    jak Ci sie nie chce jechac to kazdy prostownik ma taki wskazniczek amperowy posiedz z 30 min przed nim jak bedzie szybko spadal to znaczy ze aku ma ktoras sekcje uszkodzona.
    apropo pomiaru miernikiem
    napiecie mierzy sie rownolegle (V)
    naterzenie szeregowo (A)
    to jak pamietam mnie w gimazjum na fizyce uczyli :D

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Albo coś źle podłączyłeś albo Twój miernik jest inny. Czyt. chiński tylko krzaczków nie widzisz bo do tego trzeba mieć odpowiednie spojrzenie ;D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Najlepiej podjechac do firm które handluja aku, pomiar jest bezpłatny
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •