Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Pomocy czujnik polozenia walu korbowego

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    9
    BMW
    740i manual
    Skąd
    Słubice/Wrocław

    Pomocy czujnik polozenia walu korbowego

    Witam szanownych kolegow!:)
    stanałem chyba przed znanym problemem czujnika polozenia walu.objawy jak wczesniej juz opisywano: na zimnym wszystko elegancko a po nagrzaniu odpalanie po 3 probie...rozeznalem sie w aso gdzie kupione zostalo auto i panowie od razu rozpoznaja problem i podaja cene,ale jako ze mieszkam blisko granicy postanowilem wybrac sie do kolegow z niemieckiego aso,niestety jak wczesniej mnie juz doswiadczenie nauczylo panowie upieraja sie ze nie wiedza co to,ze to moze nie byc to i potrzebna pelna diagnostyka i jak im tlumaczyc o ktory czujnik chodzi to nic nie przyjmuja do wiadomosci.Szukalem numeru czesci na bmw fans zeby pojechac do nich i powiedziec prosze wymienic taka i taka czesc,ale niestety nie moge sie doszukac...
    Czy moge liczyc na Wasza pomoc w tej kwestii?
    Pozdrawiam Karol:)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    miałem to samo, komputer prawdę Ci powie, jedz najpierw na kompa i zobacz czy ten czujnik wywala błędy
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  3. #3
    Tutaj jest czujnik położenia wału w 740i. Część nr 8.

    Oczywiscie pod warunkiem, ze jesteś pewien że to ten czujnik ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    9
    BMW
    740i manual
    Skąd
    Słubice/Wrocław
    Zapomnialem dodac ze mam manualna skrzynie biegow...i to jest wlasnie problem na bmw fans pisze ze to do automatu...

  5. #5
    Pisze że do automatu, ponieważ na szybka wpisałem swój VIN ;) W manualu też jest w tym samym miejscu :)

    Klik
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    mówię Ci jedź na kompa bo są 2 te czujniki jeden jest położenia wału korbowego a drugi impulsów wałka rozrządu, ja miałem do wymiany ten wałka rozrządu też mi tylko na ciepłym nie paliła, sprawdź najpierw na kompie mówię Ci
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez janek500
    ...sprawdź najpierw na kompie
    Dlatego napisałem: Oczywiscie pod warunkiem, ze jesteś pewien że to ten czujnik
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    9
    BMW
    740i manual
    Skąd
    Słubice/Wrocław
    Dziekuje Panowie!:)
    duzo mi pomogliscie,teraz moge z niemcami konkretnie porozmawiac.Komp byl jest i bedzie podlaczany:)
    Pozdrawiam i mlego dnia;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    293
    BMW
    520iA
    Skąd
    Chorzów
    U mnie tez na cieplym byly problemy i okazalo sie ze to czujnik walka rozrzadu.

  10. #10
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Jakby to jednak był czujnik wału korbowego o numerze 13 62 7 839 138, to mam taki na zbyciu. Jak ostatnia ofiara zamówiłem nie ten, co potrzebowałem.

    Jak dowiedziałem się w serwisie BMW, te czujniki są wieczne, więc raczej czujnik wałka rozrządu, a nie wału.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •