Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: gryzoń jak wygonić

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    szczurek narazie nocował tylko raz lub maksymalnie dwie noce, bo auto zawsze wstawiam do garażu. Wczoraj wróciłem w nocy i jakoś tak wyszło, że pozostało na dworze. Rano złapałeem się za głowę jak dobaczyłem kilkanaście rys na zderzaku pod lampami przednimi. Wkurzyłem się bo była to robota mojego psa. Zdarzyło się to pierwszy raz, żeby moja suka kałkazka skakała po elementach samochotu. Zawsze w nocy pilnuje posesji. Zdenerwowany wziąłem szmatkę i pastę żeby przytrzeć rysy. Naszczęście zeszły. Zaniepokojony powodami dlaczego do tego doszło, otworzyłem maskę a tam lokator siedzący na górnej osłonie silnika. Nawet nie uciekał jak mnie zobaczył. Spokojnymi ruchami zlazł ku niższym partiom silnika, zapewne śmiejąc się z mojej reakcji strachu i gwałtownego odskoczenia od samochodu. Poprostu nie byłem na to przygotowany. Gdybym był zapewne miałbym coś w ręku, żeby pana wyprosić z mojej własności. Możliwe że zszadł na osłonę dolną a z niej wymarszował na zewnątrz i dał dyla. Ja natychmiast odpaliłem silnik i tak pracował około 30 min z otwarta maską. Popędzilem do sklepu z chemią i zakupiłem zgodnie z radami znajomych dwie kostki WC, które położyłem w komorze silnika pod lampami przednimi. Ponoć mają wpłynąc na rychłą wyprowadzkę szkodnika. Autkiem po około 30 min przejechałem się z dość dużymi prędkościami. Potem stało cały dzień i stoi do tej pory nie ruszane ale w innym miejscu. Intruza nie widziałem więcej. Możliwe jest to że mój pies (cięty na myszy i szczury) nocą przeganiał szczurka lecz ten natrafił na drodze ucieczki na moje BMW i postanowił się w nim ukryć do rana. Druga wersja jest taka że dzień wcześniej gryzoń wlazł mi do komory silnika i tak jeżdził ze mna przez kilka godzin, robiąc około 150km nie dając nic znać. Czy to możliwe nie wiem. Myślę że w końcu zgłodnieje i bedzie zmuszony wyjść na zewnątrz. Tylko jak ja sprawdzę czy już go tam nie ma?? Pomyślałem, że kutro jak go nie zobaczę to położe coś do żarcia i poprostu przylukam czy to zniknie, czy nie. Jak zniknie to oznaczało będzie, że lokator dalej jest. Ciągle się boję, że przejdzie do środka a to będzie bardziej duży problem.

  2. #12
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Wpadam do ciebie na grilla :)

    Masz pod ręką świeże mięsko , a i polowaniem nie pogardzę :)

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    Wpadam do ciebie na grilla

    Masz pod ręką świeże mięsko , a i polowaniem nie pogardzę
    ;D ;D ;D

    A teraz tak serio: kup trutkę ale taką specjalną na szczury (podobna do czerwonej galaretki albo cukierków :hihi: ) i połóż na osłonie silnika a rano sprawdź czy jest i będziesz wiedział czy jeszcze próbuje się wozić. :D
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Neuf Ty to i tak miałeś do mnie zalecieć hehe. Z tą trutką to tak zrobię. Dziś zdjęta została osłona. Nie ma śladu gryzonia ani naszczęście ubytków w przewodach i plastikach. Może sobie tylko przenocował. Przy okazji dostrzegłem mały wyciek z okolic pompy wody, która idzie na złom. Szczurek więc zasłużył na małą pochwałe bo zlokalizowałem przy okazji mała usterkę. Żeby jeszcze tam był to zabrałbym go na piwko :D Na wszelki wypadek i na przyszłość zamówięłm na allegro cacko na ultradzwięki odstraszające takie intruzy od samochodu. Ponoć skuteczne.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    cacko na ultradzwięki odstraszające takie intruzy
    Testowałem na chomiku mojej córki 8/
    Miał to głęboko w poważaniu :zzz:
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

  6. #16
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    cacko na ultradzwięki odstraszające takie intruzy
    Mój kot też nic sobie z tego nie robił ...

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Czyli niby działa ale tylko na portfel i psychologicznie? Hmm... Różnie ludziska mówią. Słyszałem nawet, że skuteczna jest sierść psa lub kota (na jakiś czas), tylko nie wiem w jaki niby sposób ma odstraszać intruzy. Miałem kiedyś taki odstraszacz i działał na psa bankowo. Jak go włączałem to dziwnie kręcił łbem. Nie wiem tylko czy dlatego, że dzwięk go drażnił, czy myślał sobie jaki ten człowiek jest głupi, że kupuje sobie takie cacka :D

  8. #18
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez sennapowieka
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    wisko poczęstuje łopatą albo w pasek się dostanie.
    Tego byś nie chciał ...
    heh kolega nie wie jakie spustoszenie robią takie zwierzęta :)

    -------------------------------------------------------------------------------
    Szczur to bardzo inteligentne zwierzę i na pewno zwiał błyskawicznie gdy tylko usłyszał jak włączają się pierwsze urządzenia pod maską.

    A na takie problemy:
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...72&hg=82&fg=34
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #19
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Można mieć individuala ... inaczej :]

    Główna strona Onet.pl dziś --- > http://pejzaze.onet.pl/68767,gr,1,27...i,galeria.html
    Pewność na każdym kilometrze ...

  10. #20
    Cena nie zachęca. Ponad 1000 PLN :/ i nie sądzę zeby pomogło na siedzącego juz szczura
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •