Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [mechanika] Twarde sprzęgło, zgrzytająca jedynka BMW 735 man

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice

    [mechanika] Twarde sprzęgło, zgrzytająca jedynka BMW 735 man

    Witam, jak w temacie, samochód stał parę lat, wszystko na chodzie ale sprzęgło bardzo ciężko pracuje, dodatkowo łapie od samego dołu (wystarczy odpuścić kilka mm i auto jedzie) no i praktycznie za każdym razem zgrzyta pierwszy bieg, czy może to być uszkodzenie siłownika sprzęgła czy np tylko zapowietrzenie tego układu? gdzie w ogóle znajduje się zbiorniczek z płynem do siłownika sprzęgła o ile jest? Jest to e32 735 z okolic 1988 roku :)

    Dzięki i pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Re: Twarde sprzęgło, zgrzytająca jedynka BMW 735 man

    Cytat Zamieszczone przez jokerow750
    Witam, jak w temacie, samochód stał parę lat, wszystko na chodzie ale sprzęgło bardzo ciężko pracuje, dodatkowo łapie od samego dołu (wystarczy odpuścić kilka mm i auto jedzie) no i praktycznie za każdym razem zgrzyta pierwszy bieg, czy może to być uszkodzenie siłownika sprzęgła czy np tylko zapowietrzenie tego układu? gdzie w ogóle znajduje się zbiorniczek z płynem do siłownika sprzęgła o ile jest? Jest to e32 735 z okolic 1988 roku :)
    nie jeździj tym autem póki tego nie zrobisz, skrzynie zarżniesz. Wygląda na to że nigdy nie jest wysprzęglone całkowicie.


    Pozdrawiam

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice
    Auto stoi cały czas, jest to samochód kolegi i głowimy się co dalej zrobić, od czego zacząć.

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Może to niski poziom płynu w układzie wysprzęglania -- wtedy wystarczy dolać.

    Jest do tego oddzielny zbiorniczek. Powinieneś znaleźć: Link do obrazka
    Sprawdź poziom płynu i wyeliminujesz najprostszą przyczynę.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    67
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Chełmek
    tak może zgrzytać łożysko oporowe.

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez atheo
    tak może zgrzytać łożysko oporowe.
    Chodzi o łożysko wyciskowe sprzęgła? Ano racja, ale do tego to trzeba skrzynię zrzucić. Sam (dosłownie) wymieniałem takie łożysko w E34 M30B35. Dużo pracy.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    67
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Chełmek
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft
    Cytat Zamieszczone przez atheo
    tak może zgrzytać łożysko oporowe.
    Chodzi o łożysko wyciskowe sprzęgła? Ano racja, ale do tego to trzeba skrzynię zrzucić. Sam (dosłownie) wymieniałem takie łożysko w E34 M30B35. Dużo pracy.
    tak o to chodziło. No wiem, że dużo roboty bo kolega ostatnio to robił. A przy okazji trzeba by sprawdzić kondycję sprzęgła, żeby nie robić jak coś 2 razy tej samej roboty (oczywiście zależnie od możliwości finansowych)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft
    Może to niski poziom płynu w układzie wysprzęglania -- wtedy wystarczy dolać.

    Jest do tego oddzielny zbiorniczek. Powinieneś znaleźć: Link do obrazka
    Sprawdź poziom płynu i wyeliminujesz najprostszą przyczynę.

    Szukałem szukałem i znaleźć nie mogłem :) i w końcu zorientowałem się że to link do 730 V8, a mnie chodzi o sprzęgło w 735 R6 :) Czy zbiorniczek nie jest wspólny ze wspomaganiem kierownicy? Bo takiego jak na linku nie znalazłem za chiny ;)

  9. #9
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Dziś sprawdzę, jak wygląda wysprzęglanie w E34 z M30.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  10. #10
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    nie masz co szukać sterowanie sprzęgła jest połączone z układem hamulcowym zbiorniczek z płynem hamulcowym jest jednocześnie zbiorniczkiem płynu dla sprzęgła
    oto cała filozofia
    a jeśli chodzi o twój problem to u mnie jest to samo jeśli sprawa się u ciebie nie wyjaśni ja będę to przerabiał po wypłacie może coś będzie wiadomo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •