Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: podcinanie tylnych opon od środka

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    98
    BMW
    740
    Skąd
    Mircze

    podcinanie tylnych opon od środka

    Witam czy istnieje jakis poludzki sposób na to żeby mi oponek nie podbierało od środka z tylu. na zimowych 15 jest ok a jak zarzucam letnie 17'' 235/45 to mi podjada. Zawieszenie(wszystkie elementy) wraz z amorkami zostalo wymienione i dalej byl ten sam problem. Czy pozostaje tylko wymian opon na weższe bo z tego co wiem to sie nic z tylu w E32 nie reguluje?

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    A tuleje też wymieniałeś?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez mrekor
    A tuleje też wymieniałeś?
    dokładnie,sam kiedyś to miałem i robiłem wszystkie gumy,silent-block-i na tyle.Używaj orginałów,bo z podróbkami to...szkoda gadać
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Re: podcinanie tylnych opon od środka

    Cytat Zamieszczone przez studentgrzes
    Witam czy istnieje jakis poludzki sposób na to żeby mi oponek nie podbierało od środka z tylu. na zimowych 15 jest ok a jak zarzucam letnie 17'' 235/45 to mi podjada. Zawieszenie(wszystkie elementy) wraz z amorkami zostalo wymienione i dalej byl ten sam problem. Czy pozostaje tylko wymian opon na weższe bo z tego co wiem to sie nic z tylu w E32 nie reguluje?
    tuleje belki tylnej i ET felg jakie masz?
    Na wszystkich kołach masz 235 / 45 / 17?


    Pozdrawiam

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    98
    BMW
    740
    Skąd
    Mircze
    Tuleje i inne elementy wszystko Lemforder :razz:. Tak na wszystkich kołach mam 235/45/17 bo akurat takie mam felgi AC Schnitzera ze węższych nie zamontuję(nie pamietam jakie mam odsadzenie felg)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez studentgrzes
    Tuleje i inne elementy wszystko Lemforder :razz:. Tak na wszystkich kołach mam 235/45/17 bo akurat takie mam felgi AC Schnitzera ze węższych nie zamontuję(nie pamietam jakie mam odsadzenie felg)
    a nie są czasem firmy RH? szerokość 8", jeśli tak to być może takie jak moje... ET10... to jest trochę za mało :(

    A auto obniżone? Tył? Przód?


    Pozdrawiam

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Obawiam się drogi studenciegrzesiu że taki stan rzeczy jest mniej lub bardziej nieunikniony. Mam ten sam rozmiar opony 235/45/17 z tyłu, opony z tyłu zużywają się najszybciej właśnie od środkowej krawędzi, ale przypisuję to sporemu obniżeniu auta i wymuszonemu przez to negatywowi.

    Czy dobrze kojarzę Twoją osobę z innego, dość specyficznego forum, które wsławiło się rzeszą bardzo dobrze obeznanych w tematach technicznych forumowiczów? Coś mi świta, że kojarzę Cię z jednego z wielu tematów w których pierwsze skrzypce wiedzie mój ulubiony forumowicz C&J :6:57:

    Jeśli z zawiasem w twoim 740i jest wszystko ok, to do takiego stanu rzeczy pozostaje się tylko przyzwyczaić...
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    98
    BMW
    740
    Skąd
    Mircze
    wlasnie tego sie obawialem ze jest to nieuniknione przy szerokim kapciu. ja autka nie obnizalem ale stoi nisko wiec pewnie jest obnizone(chociaz jak chcialem zmienic sprezynki z tylu bo myslalem ze to jest przyczyna to na nowych stal jeszcze nizej he he). A propos mnie na innym forum to chyba jest zbierzność nicków chyba bo jestem jeszcze oprócz 7er oczywiście na bmw-klub polska. P.S. Felgi 8 albo 8.5 ale Ac Schnitzer :D

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    32
    et 13 to na pewno . normalne jak jest obniżona że będzie opony zjadało . też tak mam :)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    A może masz coś takiego :D

    http://www.vidiload.com/index.php?pa...&vid_id=101134


    Nawet jak jest nie obniżona to szybciej idą od środka - 2 stopnie negatywu musi swoje zrobić ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •