Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: [mechanika] Problem z ręcznym E38 740

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków

    [mechanika] Problem z ręcznym E38 740

    Witam, mam e38 740 koniec 95 roku automat, po wciśnięciu pedału hamulca postojowego jakoś lekko dochodzi do końca i nic nie trzyma ja pociągnę za dźwignie to odbija ale nie do końca , zostaje jakieś 2 cm do końca i trzeba pociągnąć pedał noga do siebie. , jest jakaś regulacja czy po prostu zużyły się już okładziny?

  2. #2
    Możesz podregulować linkę przy tylnym lewym kole. A stan okładzin też warto sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez WojtekD ; 29-10-2011 o 22:04
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin
    panowie z tym hamulcem recznym czy noznym jak to nazywaja to jest masakra zaciagniesz 3 razy przy 40km/h i juz go nie ma a ogólnie to nie jest reczny tylko hamulec postojowy

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra
    panowie z tym hamulcem recznym czy noznym jak to nazywaja to jest masakra zaciagniesz 3 razy przy 40km/h i juz go nie ma a ogólnie to nie jest reczny tylko hamulec postojowy
    dlatego się go nie zaciąga przy 40km/h

    tylko w czasie postoju.... jak sama nazwa wskazuje. :P

    Cytat Zamieszczone przez 525d
    Witam, mam e38 740 koniec 95 roku automat, po wciśnięciu pedału hamulca postojowego jakoś lekko dochodzi do końca i nic nie trzyma ja pociągnę za dźwignie to odbija ale nie do końca , zostaje jakieś 2 cm do końca i trzeba pociągnąć pedał noga do siebie. , jest jakaś regulacja czy po prostu zużyły się już okładziny?
    lekko dochodzi do końca.. to pewnie linka wyciągnięta/ urwana lub szczęki wytarte

    ale opisz o co chodzi z tym nietrzymaniem.. w sensie że nie ma ręcznego czy ze pedał nie pozostaje na pozycji ustalonej nogą...

    ??
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    Nie po wciśnięciu pedał zostaje na miejscu i słychać że w czasie wciskania przeskakuje przez jakieś ząbki i potem po pociągnięciu za uchwyt wraca ale nie do końca trzeba mu pomóc przy samej górze.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    Cytat Zamieszczone przez 525d
    Nie po wciśnięciu pedał zostaje na miejscu i słychać że w czasie wciskania przeskakuje przez jakieś ząbki i potem po pociągnięciu za uchwyt wraca ale nie do końca trzeba mu pomóc przy samej górze.
    trzeba wymienic siłowniczek, który zwalnia pedał do góry, koszt koło 85 zł.
    ...ther's no better way to flyy...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    20
    BMW
    E38
    Skąd
    Chełm
    mam ten sam problem... już kupiłem siłowniczek w ASO tylko właśnie wykręciłem schowek kierowcy i za chorobę tam nie ma żadnego siłowniczka... :( naprawiał z Was to ktoś? może nie tam szukam...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    146
    BMW
    e38 4,0 aut. 1995
    Skąd
    Warszawa
    Jest jest, tylko dokładnie trzeba patrzeć. U mnie też nie odbijał ale widząc jaki trudny będzie dostęp przy wymianie nawinąłem mu poprostu sprężynę wspomagającą i mam spokój.
    pzdr

  9. #9
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Może się mylę, ale też w moim '95 nie widziałem "siłowniczka" a też mi nie odbijał :] i cofając z "garage" coś tam brzęczał o Hamulcu !! :D Wystarczyło zamontować inną sprężynkę silniejszą , bo stara się wyciągała :P ,(teraz to już nie wiem dokładnie gdzie była :razz: , bo robiłem to z 2-3 lata temu) była chyba miedzy pedałem hamulca ręcznego a właśnie tą dźwignią i problem z głowy. Koszt sprężynki 1-5zł :? chyba kupiłem od 126p ! ;D

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    koledzy podepnę się do tematu ręcznego, u mnie muszę pociągnąć nawet ze 3 razy żeby komputer dostał info ze zwolniłem ręczny, ręczny puszcza normalnie ale kontrolka nie gaśnie....
    To jest tylko kwestia czasu ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •