Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: [mechanika] Problem z ręcznym E38 740

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    odgrzeje temat -:), tydzień temu wymieniłem tarczo-bębny tył, nowe klocki, nowe szczęki. Hamulec postojowy został wyregulowany. 2 dni temu jak wcisnąłem postojowy to tylko wpadł w dół i nie trzyma. Gdy pociągnę linkę zwalniającą i podniosę pedał nogą to wraca bez problemu ale postojowego brak -:(.
    Teraz zwracam się o pomoc- czy da się zdiagnozować która linka puściła?, jest lewa-prawa i ta która idzie od pedału? . Gdzieś czytałem, że trzeba demontować wydech, zbiornik - czy to prawda?, czy da się to wymienić bez demontażu wydechu i zbiornika? Na razie to co przychodzi mi do głowy to sprawdzenie pierwszej linki na kanale, ale jeśli łączy się nad zbiornikiem to nic nie zdziałam. Po drugie to mogę zdjąć tarczo-bębny i zobaczyć czy tam nie zerwała się któraś z linek.
    Proszę o podpowiedzi.

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Zdejmnij tarcze i zaznacz dobie pozycję szczęk, zaciąg ręczny/nożny i zobacz któa szczęka się rozchyliła.

  3. #33
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Robiłem ręczny w e39 w ten weekend. Generalnie dało się wszystko ogarnąć bez rozbierania wydechu I zbiornika, ale w V8 może być inaczej.
    ALE dużo większym problemem jest wyjęcie linek z piasty, trzeba było zrzucać całe piasty I rozwiercać, auto w ogóle nie pognite, ale nie było szans tego wyjąć na aucie, jak I wiercić lub je wybić. Robota zajęła 12 godzin. A mogła 2.

    Ale równie dobrze, mogło się urwać przy pedale, a linki na tył są ok.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 04-04-2016 o 10:53
    pozdrawiam Bartek

  4. #34
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska

    Post

    Cytat Zamieszczone przez rosomak79 Zobacz posta
    Gdzieś czytałem, że trzeba demontować wydech, zbiornik - czy to prawda?, czy da się to wymienić bez demontażu wydechu i zbiornika? Na razie to co przychodzi mi do głowy to sprawdzenie pierwszej linki na kanale, ale jeśli łączy się nad zbiornikiem to nic nie zdziałam. Po drugie to mogę zdjąć tarczo-bębny i zobaczyć czy tam nie zerwała się któraś z linek.
    Proszę o podpowiedzi.
    Nie trzeba demontować zbiornika.Ja zrobiłem to bez wyjmowania piast. Żeby sprawdzić która linka nie trzyma podnieś tył auta i zaciągnij hamulec.
    Co do wyjęcia linek hamulca postojowego w miejscu mocowania, to trzeba odkręcić aluminiowe osłony (nie wyjmując ich z auta, tylko odchylić, inaczej chyba się nie da), odkręcić wydech z mocowań i opuścić.
    U mnie nie było innego wyjścia, gdyż cały wydech jest zespawany. Do rozczepienia użyłem wąskich szczypiec (ja mam akurat chirurgiczne), dostęp jest wąski ledwie można włożyć rękę.
    Odkręcić trzeba też metalową rurkę w którą wchodzi linka.
    Co do rozwiercenia pancerzy linek, robiłem to z zewnętrznej strony piast. Używałem do tego długiego wiertła (nie pamiętam rozmiaru, chyba 8).
    Wierciłem na zewnątrz obwodu piasty, obracając ją (żeby nie uszkodzić), i wewnątrz otworów gwintowanych na śruby kół, zmieniając co jakiś czas na inny otwór (trzeba bardzo uważać żeby go nie rozwiercić).
    Najlepiej dobrać tak długość wiertła aby część robocza była poza gwintem.
    Do wybicia służyły różnego typu śruby czy ośki, użyteczne do tego były również otwory na śruby.
    Pancerz linki służącej do regulacji hamulca wybił się łatwiej, natomiast z prawym pancerzem był problem, bo linka była wcześniej w tym miejscu uszkodzona (a wpust na linkę sklepany od góry).
    Trzeba też zwrócić uwagę na mocowanie sprężyn w tarczy kotwicznej, czy blacha nie jest przerdzewiała bo wyskoczą z mocowania.
    Sposób demontażu wydawać się może na bardzo inwazyjny, ale nic nie zostało uszkodzone i cały układ hamulcowy działa teraz prawidłowo (wymieniłem także tarcze, klocki, przewody itp.)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •