Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: [mechanika] E38 Padł silnik przekładka?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC

    [mechanika] E38 Padł silnik przekładka?

    Witam padł mi silnik 740 m62 97r i tu zapytanie potrzebuję kupić drugi silnik ale są tylko w wersji angielskiej czy będzie jakis problem z montażem ? jak wygląda sprawa rozrusznika bo niechcem nic ciąć.

  2. #2
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Padł ?? Co żeś mu zrobił ??

  3. #3
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    No właśnie.Rozwiń temat. Padł tzn? Glowice ? bloki? wybuch :D czy co że trzeba nowy kupować? :)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska
    przeciez te silniki sa nie do zabicia. chyba ze sie go zatrze albo przegrzeje
    P.P.K.K

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    hehe też myślałem że są nie do zabicia a mój padł niestety i to bez szaleństw.
    Tu macie fotki:)

    http://puhadam.w.interia.pl/DSC02047.JPG
    http://puhadam.w.interia.pl/DSC02052.JPG
    http://puhadam.w.interia.pl/DSC02054.JPG

    Wypalony blok i głowica. I każdy się dziwi jak??? przed śmiercią zero oznak zblizającej się katastrofy płyn chłodzący na miejscu olej nie znikał nie mieszały się
    kompresja wykazywała 14bar na wszystkich cylindrach az tu nagle zaszął telepać i sie okazało to co na fotkach.
    To jak z tą przekładką będą problemy ze stronnościa??

  6. #6
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    hmm jeszcze sie tak zastanawiam na temat silnika z anglika ... jak patrzę na 728 (taki jak ja mam ) to wszystko ułożone jest dokładnie jak u mnie.

    Różnica w ETK numerów jest chyba dlatego , że inna jest skrzynia biegów i może tutaj jest inne łączenie silnika ze skrzynią ...

    nurtuje mnie jeszcze połączenie pedałów ...
    Pić trzeba ! Jeść można !

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    No ładnie czyli trzeba czekać jak na zbawienie aż pojawi się jakiś nie angielski silnik bo za dużo przerabiania. Więc jak ktoś by posiadał blok z wałem i tłokami (nie anglik) to ja bardzo chętnie.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska
    szukales na allegro? http://www.allegro.pl/item284059166_...62_286km_.html nie przejmuj sie nie jestes sam ja tez jestem na etapie remontu silnika :/
    P.P.K.K

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Hehe wszystkie aukcje przepatrzyłem, wszystkich obdzwoniłem, i same angliki. Czekam narazie na odpowiedzć od gościa który posiada blok z wałem i tłokami pytałem się czy to z angola. ew. sam blko zakupię wał przełożę i tłoki ale to nie to samo. A z czasem kupię cały normalny lewostronny silnik:)

  10. #10
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Szkoda ze sie dopiero teraz odzywacie- M62 juz sprzedalem ale mam jeszcze M60 wszystko z aut z kiera z normalnej strony :D mam TYLKO europejskie :] zero angoli...

    @adam740 oj ze nie bylo oznak zblizajacej sie katastrofy w to raczej nie uwierze- silnik napewno nie chodzil idealnie rowno- zobacz ilosc nagaru powyzej poziomu pierscieni, spalanie paliwa na tym cylindrze napewno nie bylo wlasciwe... stad tez i powstaly defekt... :(

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •