Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Dmuchawa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    124
    BMW
    było 735i
    Skąd
    Poznań/Brighton

    Dmuchawa

    Witam.
    Mam taki problem. Jak kupiłem auto to dmuchawa nie działała. Wymieniłem regulator dmuchawy i niby było wszystko ok ale jak mi zakładali gaz to teraz prawie w ogóle ciepłe powietrze nie leci. I jest tak że z niektórych nawiewów dmucha mocniej a z niektórych ledwo co (obie strony ustawione na max siłę i temperaturę) i tak samo jest z ciepłym powietrzem dmucha tylko chyba z jednego nawiewu.
    Co to może być? Niby gazownicy mówili że układ się zapowietrzył. Jutro chyba do nich pojadę żeby to zrobili tylko nie chcę żeby mi jakąś ciemnotę wciskali. Poziom płynu w chłodnicy jest raczej dobry.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Za problemy z ogrzewaniem moze odpowiadac po pierwsze elektro zawor - ale jezeli stalo sie tak po zalozeniu gazu - przyczyna moze byc - nieprawidlowe wpiecie parownika od instalki do ukladu chlodzacego.

    Elektro zawor ogrzewania znajdziesz za silnikiem - przy samej sciance kabiny.
    Posiada on elektryczna pompke - sprawdz czy ona dziala.

    Przerabialem juz ten temat - musialem wymienic elektrozawor - bo stary byl zapchany brudem
    i nie nadawal sie do niczego.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    124
    BMW
    było 735i
    Skąd
    Poznań/Brighton
    Sebek a gdzie najlepiej powinien być wpięty parownik?
    Jak sprawdzić czy ta pompka od elektro zaworu działa, no i jak mniej więcej wygląda ten elektro zawór bo nie mam pojęcia

  4. #4
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3
    mam ten sam problem , tylko ze u mnie ciepłe powietrze leci tylko gdy ustawie dmuchanie na przednią szybe

  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Sensei
    Sebek a gdzie najlepiej powinien być wpięty parownik?
    Jak sprawdzić czy ta pompka od elektro zaworu działa, no i jak mniej więcej wygląda ten elektro zawór bo nie mam pojęcia

    Po pierwsze musisz wiedziec gdzie znajduje sie ta czesc - stan przed otwarty maska, i po prawej stronie - znajdziesz czego szukasz. Dwie metalowe kopulki a pod nimi pompka i wpiete
    weze.

    Po pierwsze sprawdz na cieplym silniku czy - weze wychodzace z tego urzadzenia i wchodzace do auta (nagrzewnicy) sa cieple (oczywiscie ustaw wczesniej temperature na max).

    Dzialajace elektrozawory powinny oddawac przy regulacji temperatury dzwiek - takie klakanie (elektromagnes).

    Poza tym mozeszprzemierzyc napiecie dochodzace do pompki i de oelektrozaworow.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    124
    BMW
    było 735i
    Skąd
    Poznań/Brighton
    Dzisiaj oddałem do gazownika bo od świąt do nowego roku nie pracowali. Mówił że podmienią jakieś zawory żeby zobaczyć czy działają (chyba chodziło mu o elektrozawór).
    Zobaczymy co z tego będzie.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Fubu na 100% masz walnięte elektrozawory... niestety koszt nowych to ok. 1000zł Można poszukać używanych ale wiesz jak to jest.

    Sensei kumpel miał taki sam problem co Ty....

    Generalnie problem gazu to że płyn chłodzący ogrzewa parownik czyli wydatnie odprowadza ciepło z układu chłodzenia i tu powstaje zgrzyt...

    Kumpel wymienił nagrzewnicę trochę pomogło tzn. grzało ale temperatur jakich uzyskiwał wcześniej w kabinie nigdy nie udało mu się osiągnąć.


    Wydaje mi się że przewód do parownika powiniem być wpięty za zasilaniem nagrzewnicy.. wtedy wszystko powinno być ok , ale z drugiej strony jak płyn chłodniczy trafia do bloku silnika bardzo ochłodzony więc nie wiem czy zdąrzy się aż tak nagrzać by wiało np. 26 stopni...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •