Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [audio] Podpięcie zmieniarki do auta bez zmieniarki :)

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6

    [audio] Podpięcie zmieniarki do auta bez zmieniarki :)

    Witam
    gdzieś w temacie o emulatorze zmieniarki pytałem się już ale nie dostałem odpowiedzi
    do czego podłącza się zmieniarkę w e38 99r, 730d, Mk2 4/3 bez dsp
    firmowo chyba nie miałem i się zastanawiam ile to roboty żeby takie coś podłączyć
    radio itp jest po lewej stronie w bagażniku więc chyba tylko tam trzeba by podpiąć jakieś przewody? czy trzeba coś ciągnąć do deski rozdzielczej?

    moje drugie pytanko to:
    mam włożone głośniki JBL zamiast oryginalnych i mam fatalny dźwięk, charczy skrzeczy itp
    może być to wina tego że nie mam dodatkowego wzmacniacza?

    z góry dzięki za odpowiedź
    pozdrawiam
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  2. #2
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Nie za bardzo pomogę kolego, bo znajomy mi to robił już parę lat temu, ale nikt nie chce Ci odpisać (prowokuję :] ), więc powiem, że mam dołożoną zmieniarkę Panasonic na 10CD do auta gdzie nie było zmieniarki oryginalnie. Jest to zrobione na "emulatorze" (wpięte pod tuner radiowy chyba na kablu antenowym) i mam CD ma fali radiowej pod 6 stacją, ale wiem że teraz są lepsze rozwiązania np MP3. Nie znam szczegółów, bo stałem z boku :D , więc mogłem coś pomylić, ale JEST to do zrobienia w godzinkę dla fachury. Pozdrawiam

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez ArekLand
    Nie za bardzo pomogę kolego, bo znajomy mi to robił już parę lat temu, ale nikt nie chce Ci odpisać (prowokuję ), więc powiem, że mam dołożoną zmieniarkę Panasonic na 10CD do auta gdzie nie było zmieniarki oryginalnie. Jest to zrobione na "emulatorze" (wpięte pod tuner radiowy chyba na kablu antenowym) i mam CD ma fali radiowej pod 6 stacją, ale wiem że teraz są lepsze rozwiązania np MP3. Nie znam szczegółów, bo stałem z boku , więc mogłem coś pomylić, ale JEST to do zrobienia w godzinkę dla fachury. Pozdrawiam
    Ale po co kombinować na około, jak seryjnie była zmieniarka i takową pewnie da się podłączyć. Kwestia posiedzieć przy WDS'ie i u siebie sprawdzić czego brakuje

    Cytat Zamieszczone przez Saillupus
    moje drugie pytanko to:
    mam włożone głośniki JBL zamiast oryginalnych i mam fatalny dźwięk, charczy skrzeczy itp
    może być to wina tego że nie mam dodatkowego wzmacniacza?
    A pamiętasz jaki model masz tych głośników? Niektóre JBL'e mają impedancję 2ohm, a nie 4ohm. A scalaki które są w seryjnym tunerze nie bardzo radzą sobie z obsługą takowych głośników. Może działać zabezpieczenie przeciwzwarciowe(albo nad prądowe) w scalakach i stąd problemy
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    są to JBL GTO wymieniane przez poprzedniego właściciela tyle wiem
    był też podpięty wzmacniacz jbl gto i tuba jbl gto ale nawet nie pamiętam czemu tego nie wzięliśmy...
    co do zmieniarki to teraz mam podpięte DVD pod wyjście AV i chce to zamienić na emulator zmieniarki żeby mieć dźwięk stereo i móc sterować wszystkim z kierownicy

    dlatego interesuje mnie czy lepiej (taniej / szybciej) się pobawić i podpiąć DVD pod stereo czy sprzedać i kupić "zmieniarkę"
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •