Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: kROKOWIEC i zapchane katy?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój

    kROKOWIEC i zapchane katy?

    Witajcie. Panowie jak w temacie gdzie mam szukac silniczek krokowy w moim samochodzie 96r 728i m52 automat..
    Czy trzeba demontowac kolektor, żeby go dostać?? czy lepszy dostęp jest z pod auta czy z góry? gdzie on dokłądnie jest..
    Mam zamiar go wymienic lub wyczyścić. Pozdrawiam
    Biały

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    ?? A co się dzieje ,że czujesz do niego jakąś miłość ??

  3. #3
    Jest to część nr 6 i nie trzeba zdejmować kolektora, ale zdjęcie przepustnicy bardzo ułatwi manewry :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    ?? A co się dzieje ,że czujesz do niego jakąś miłość ??
    Otóż kolego auto drży na wolnych obrotach jakoś dziwnie.. jak by nie palił na dwa gary.. Myśle, że to wina krokowca.. Chyba, że masz jakieś inne sugestie?

    Głownie mam problem z samochodem.. stracil moc jak holera.. na PB jeszcze jakos jezdzi ale na LPG calkiem porażka.. może świece? (wymieniałem rok temu na NGK polecane na forum) instalacja to STAG 300 wtryski Vatek.. (wymieniłem filtry LPG)

    Podmieniłem przepływomierz od kolegi nadal to samo.. wymieniłem gume między przepływka a przepustnica bo miałem pęknięta.. Wiem, ze go gazu potrzebne jest podciśnienie i może dostaje lewe powietrze.. nie wiem co robić pod kompa podłączyłem to miałem takie błędy:









    Wertuje forum mając nadzieje, że znajde jakąs podpowiedz ale jakoś mi to nie idzie..
    Rozmyslam, też czy nie mam przytkanych katalizatorów, ale wtedy tak samo jak na PB powinno chodzić na LPG..

    Może Ty coś powiesz przez co np: łapie najcześciej lewe powietrze m52?

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Jest to część nr 6 i nie trzeba zdejmować kolektora, ale zdjęcie przepustnicy bardzo ułatwi manewry :)

    Dzięki kolego bardzo.. :) dużo roboty jest z wymontowaniem przepustnicy ?
    Biały

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ACS
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    237
    BMW
    E-38
    Skąd
    Warszawa
    Sprawdzałeś katalizator,miałem podobne objawy,tez wszystko sprawdzałem i nic,nawet były podejrzenia że pada skrzynia a okazały się zapchane katy.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez ACS
    Sprawdzałeś katalizator,miałem podobne objawy,tez wszystko sprawdzałem i nic,nawet były podejrzenia że pada skrzynia a okazały się zapchane katy.

    Kolego powiedz mi jak to sprawdzić? bo nie mam bladego pojęcia ..? jak można sprawdzić czy są zapchane czy też nie.. auto raz jezdzi raz nie.. jak jest ciepły jest strasznie na LPG jak jest zimniejszy to lepiej jezdzi.. Pomożcie..:((
    Biały

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ACS
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    237
    BMW
    E-38
    Skąd
    Warszawa
    A ile ma auto faktycznego przebiegu,jak ponad 200tyś to śmiało możesz wycinać,o ile nie były wymieniane,ale na 90% nie były.U mnie auto muliło cały czas,cieple zimnie,więc po sprawdzeniu wszystkiego padło na katy,więc je wyciąłem i okazało się ze są zapchane.Ale taka naprawa przez net to tak jak wróżyć z fusów.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    sam tego nie obskoczysz.trzeba wykasować adaptacje kompa wtrysku.to na początek.to w związku z błędami fuel trim.to ważne jest.ponadto świece lub cewki do sprawdzenia.co do silnika krokowego to Ty go nie masz ale za to masz zawór powietrza dodatkowego.tak dla uściślenia

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez slawek1
    sam tego nie obskoczysz.trzeba wykasować adaptacje kompa wtrysku.to na początek.to w związku z błędami fuel trim.to ważne jest.ponadto świece lub cewki do sprawdzenia.co do silnika krokowego to Ty go nie masz ale za to masz zawór powietrza dodatkowego.tak dla uściślenia
    Kolego czy usune adaptacje kompa wtrysku INPA? jeżeli tak co zrobić po jej usunięciu ? co do dokładnie za błąd.. ? z czym on jest związany ? teraz nwet na benzynie nie pracuje dobrze.. :(( nie pali chyba na wszystkie świece muli go masakrycznie, czy na zimnym czy na ciepłym..:/ zaśmierdziało mi tez benzyna,.. Pomocy.. :(
    Biały

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    kasowanie adaptacji nie ma nic wspólnego z tym,że nie chodzi na wszystkie cylindry.to właśnie dlatego,że auto łapie misfire masz wywalone błędy fuel trim na obydwu bankach.jeżeli sam nie ogarniasz tematu-a tak to widzę-udaj się do kogś kto wie co i jak

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •